INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
V roce 2010 realizoval PEGATRON Czech tržby ve výši 16,4 miliardy korun. V porovnání s rokem 2009, kdy tržby činily 13,2 mld. korun, to je nárůst o přibližně 25%. Pegatron je významným celosvětovým výrobcem a poskytovatelem služeb v oblasti IT a její český závod v Ostravě – Hrabové je zaměřen na výrobu set top boxů a LCD televizorů pro klíčové zákazníky. Na rychlý rozvoj tohoto trhu a změny poptávky u koncových uživatelů musí PEGATRON Czech reagovat zejména výrobní a personální přizpůsobivostí. Od počátku letošního roku probíhá ve firmě proces optimalizace počtu zaměstnanců, a to ve vztahu ke změně výrobního zaměření.

Do konce března proto odešlo ze společnosti z organizačních důvodů 85 lidí, což je 7% z celkového počtu vlastních zaměstnanců. Hledisky v rozhodování je potřeba v jednotlivých útvarech a na jednotlivých pracovních pozicích a také pracovní výkonnost. To znamená, že se optimalizace netýká klíčových zaměstnanců, kteří jsou zárukou dalšího rozvoje firmy.

Celkový počet lidí, pracujících v PEGATRON Czech, činí k poslednímu březnu letošního roku 1921 zaměstnanců. To je mírné navýšení, protože na počátku roku zde pracovalo 1882 lidí. Firma totiž kvůli konkurenceschopnosti a výrobní i personální flexibilitě poskytuje práci dočasně přiděleným zaměstnancům personálních agentur. Jejich počet se od začátku tohoto roku zvedl o 22%.

„Ukončili jsme první etapu optimalizace počtu zaměstnanců. Průběh té další bude záviset na požadavcích zákazníků, na objemu požadované výroby. Lze proto jen ztěží odhadnout kolik zaměstnanců ze společnosti ještě odejde. Domníváme se, že to bude méně než v první etapě", představil výhledy zaměstnanosti Zdeněk Svozil, personální manažer Pegatron Czech s.r.o. a dodal: „Vzhledem k vyžadované flexibilitě a sezónnosti výroby se domníváme, že v průběhu druhého a třetího kvartálu 2011 bude docházet ke krátkodobým výkyvům potřebného počtu pracovníků, které budou zajišťovány zaměstnanci personálních agentur. V posledním čtvrtletí tohoto roku očekáváme mírný nárůst celkového počtu zaměstnanců".

PEGATRON Czech byla první společností rozvíjející svoji výrobu v nově založené průmyslové zóně v Ostravě – Hrabové. Za významný podíl na řešení zaměstnanosti

v regionu Severní Moravy i za rozvoj podnikatelských aktivit byla oceněna titulem Investor roku 2005. Její areál má rozlohu 7 hektarů (71 000 m2) a vybudován byl investicí 846 miliónů korun.

„V našich plánech chceme pokračovat ve svých podnikatelských aktivitách s tím, že stále hledáme další možnosti pro rozvoj svého výrobního portfolia. Například v současnosti se rychle rozvíjí divize servisu zákazníkům (Customer Service Center), která provádí záruční a pozáruční opravy výrobků zákazníků skupiny PEGATRON. Počet zaměstnanců této divize se od začátku roku 2011 zvýšil o 19%. I to může být příklad změny vnitřní struktury firmy a ukázka cesty, kterou chce firma jít i nadále," představil krátce rozvoj Pegatron Czech její generální ředitel, pan Arthur Chen.

Společnost tedy jako každý silný podnikatelský subjekt analyzuje své možnosti a přijímá rozhodnutí pro další zvýšení výroby a rozvoj pracovních míst.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3