INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
V roce 2010 realizoval PEGATRON Czech tržby ve výši 16,4 miliardy korun. V porovnání s rokem 2009, kdy tržby činily 13,2 mld. korun, to je nárůst o přibližně 25%. Pegatron je významným celosvětovým výrobcem a poskytovatelem služeb v oblasti IT a její český závod v Ostravě – Hrabové je zaměřen na výrobu set top boxů a LCD televizorů pro klíčové zákazníky. Na rychlý rozvoj tohoto trhu a změny poptávky u koncových uživatelů musí PEGATRON Czech reagovat zejména výrobní a personální přizpůsobivostí. Od počátku letošního roku probíhá ve firmě proces optimalizace počtu zaměstnanců, a to ve vztahu ke změně výrobního zaměření.

Do konce března proto odešlo ze společnosti z organizačních důvodů 85 lidí, což je 7% z celkového počtu vlastních zaměstnanců. Hledisky v rozhodování je potřeba v jednotlivých útvarech a na jednotlivých pracovních pozicích a také pracovní výkonnost. To znamená, že se optimalizace netýká klíčových zaměstnanců, kteří jsou zárukou dalšího rozvoje firmy.

Celkový počet lidí, pracujících v PEGATRON Czech, činí k poslednímu březnu letošního roku 1921 zaměstnanců. To je mírné navýšení, protože na počátku roku zde pracovalo 1882 lidí. Firma totiž kvůli konkurenceschopnosti a výrobní i personální flexibilitě poskytuje práci dočasně přiděleným zaměstnancům personálních agentur. Jejich počet se od začátku tohoto roku zvedl o 22%.

„Ukončili jsme první etapu optimalizace počtu zaměstnanců. Průběh té další bude záviset na požadavcích zákazníků, na objemu požadované výroby. Lze proto jen ztěží odhadnout kolik zaměstnanců ze společnosti ještě odejde. Domníváme se, že to bude méně než v první etapě", představil výhledy zaměstnanosti Zdeněk Svozil, personální manažer Pegatron Czech s.r.o. a dodal: „Vzhledem k vyžadované flexibilitě a sezónnosti výroby se domníváme, že v průběhu druhého a třetího kvartálu 2011 bude docházet ke krátkodobým výkyvům potřebného počtu pracovníků, které budou zajišťovány zaměstnanci personálních agentur. V posledním čtvrtletí tohoto roku očekáváme mírný nárůst celkového počtu zaměstnanců".

PEGATRON Czech byla první společností rozvíjející svoji výrobu v nově založené průmyslové zóně v Ostravě – Hrabové. Za významný podíl na řešení zaměstnanosti

v regionu Severní Moravy i za rozvoj podnikatelských aktivit byla oceněna titulem Investor roku 2005. Její areál má rozlohu 7 hektarů (71 000 m2) a vybudován byl investicí 846 miliónů korun.

„V našich plánech chceme pokračovat ve svých podnikatelských aktivitách s tím, že stále hledáme další možnosti pro rozvoj svého výrobního portfolia. Například v současnosti se rychle rozvíjí divize servisu zákazníkům (Customer Service Center), která provádí záruční a pozáruční opravy výrobků zákazníků skupiny PEGATRON. Počet zaměstnanců této divize se od začátku roku 2011 zvýšil o 19%. I to může být příklad změny vnitřní struktury firmy a ukázka cesty, kterou chce firma jít i nadále," představil krátce rozvoj Pegatron Czech její generální ředitel, pan Arthur Chen.

Společnost tedy jako každý silný podnikatelský subjekt analyzuje své možnosti a přijímá rozhodnutí pro další zvýšení výroby a rozvoj pracovních míst.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3