INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

Do dvou let budou moci vysoké školy v České republice a na Slovensku zdarma využívat zcela nový studijní informační systém. Ten bude obsahovat řadu inovativních uživatelských funkcí, např. propojení sociálních sítí studentů a absolventů, nástroje pro spolupráci se spolužáky atd. Tím, že je k dispozici zdarma, ušetří školy miliony korun ročně. Unikátní informační systém pro univerzity EDU | One vyvíjí společnost IS4U působící v inkubátoru Jihomoravského inovačního centra (JIC). Dokončení vývoje IS se plánuje na první polovinu roku 2013.

EDU | One je informační systém zaměřený na podporu libovolného stupně studia včetně celoživotního vzdělávání. Systém bude například podporovat souběh různých typů studií v rámci jedné vysoké školy či organizaci libovolně dlouhých časových období s harmonogramem událostí akademického roku. Produkt tak představuje plnohodnotný studijní informační systém, který podporuje evropský kreditní systém ECTS a legislativní požadavky České i Slovenské republiky.
Vývoj EDU | One byl zahájen vloni na podzim, na letošní rok se předpokládá vznik technického preview. Jeho dokončení se plánuje na jaro 2013. Již nyní má o něho zájem řada českých a slovenských vysokých škol.
„V rámci partnerského programu získá každá přihlášená škola právo ovlivňovat podobu systému a současně možnost získat celý informační systém po jeho dokončení zcela zdarma,“ vysvětluje řešení systému a obchodní model Milan Šorm, hlavní architekt projektu.
EDU | One partnerským univerzitám přinese nejen „řešení na míru“, ale i značnou finanční úsporu. Standardní informační systém může školu stát ročně několik milionů korun. Právě tyto prostředky lze v době finančních škrtů použít na jiné aktivity. Předností EDU | One je také uživatelská filozofie založená na myšlence sociálních sítí pro studenty a absolventy.
Studenti školy budou moci systém využívat v základní verzi zdarma s možností rozšířit své uživatelské rozhraní o placené, nadstandardní funkce, jako jsou například integrace s prostředím sociálních sítí a nástroje pro spolupráci se spolužáky, přístup přes mobilní zařízení či okamžitá informace o změnách ze strany učitelů atd. Studenti tak budou moci používat pouze pro ně užitečné a upřednostňované funkce. Na základě těchto preferencí bude informační systém dále vyvíjen a směřován jeho vývoj tak, aby pokryl veškeré požadavky univerzity i jejich studentů.
Technologicky je EDU | One vyvíjen na platformě operačního systému Microsoft Windows, webového serveru IIS, frameworku .NET, využívá technologii WPF a databázové systémy MS SQL Server nebo Oracle Database. Architektura systému počítá s propojením na ostatní systémy vysoké školy prostřednictvím integrace na existující Enterprise Serial Bus (servisně orientovaná architektura).
Firma má zájem nejen o česko-slovenský trh, který skýtá potenciál cca 650 tisíc vysokoškolských studentů, ale také o vzdělávací instituce dalších zemí ve střední Evropě.
Univerzity v České republice mají od tohoto dne možnost podílet se na vývoji informačního systému a určit si tak nasměrování dalšího vývoje. První setkání proběhlo dnes v Technologickém centru v Hradci Králové. Ve Slovenské republice společnost zahájila svůj partnerský program již 30. listopadu loňského roku v Těrchové. Vývoji nového systému se již nyní věnuje více než 10 osob a počet se má zvyšovat.
---
O společnosti IS4U, s.r.o.
IS4U, s.r.o. je původní česká softwarová společnost orientovaná na návrh, realizaci a provozování informačních systémů a aplikací u zákazníků, kterým nevyhovuje tradiční typové řešení jejich problémů. Společnost vznikla v roce 2010 a byla založena bývalými pracovníky přední české univerzity, kteří po více než deset let zajišťovali koncepci a rozvoj informačních a komunikačních technologií nejen na své domovské univerzitě. Řešení v oblasti IT, na jehož vytvoření se přímo podíleli také naši současní spolupracovníci, byla postupně nasazena na pěti univerzitách v České a Slovenské republice.
Profil společnosti
•    Řešíme IT problémy zákazníků jako alternativu vlastních odborníků.
•    Vyvíjíme software na míru dle potřeb zákazníka.
•    Připravujeme komplexní informační systém pro vysoké školy.
www.is4u.cz

O Jihomoravském inovačním centru (JIC)
JIC pomáhá inovačním firmám, studentům s originálními nápady, výzkumným pracovníkům a vynálezcům. JIC podporuje spolupráci mezi průmyslem a výzkumnými pracovišti. Centrum vytváří prostředí pro snadnější inovační podnikání na jižní Moravě.
Centrum usiluje o intenzivní propojení podnikatelského prostředí s vědecko-výzkumnou sférou jihomoravského regionu. Kromě jiného vytváří JIC platformu pro partnerství všech důležitých jihomoravských vědecko-výzkumných pracovišť, čímž přispívá ke zvýšení přínosu vědy a výzkumu na regionální i celorepublikové úrovni.
www.jic.cz

Lucie Kanioková    725 558 145    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE