INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Udržitelná energie datových center blíž realitěSpolečnost AMD (NYSE: AMD) dnes oznámila spolupráci s Úřadem pro výzkum a rozvoj energetických zdrojů státu New York(NYSERDA), HP and clarksonskou univerzitou (Clarkson University) na významném výzkumném projektu týkajícím se přenosu obnovitelné energie přímo do datových center.

„Distribuovaný počítačový model „mraku" (cloud) se podobá modelu výroby solární a větrné energie. Klíčovou výzvou zůstává přenos elektrické energie vyráběné obnovitelnými zdroji do datových center, aniž by bylo třeba spoléhat se na klasické rozvodné sítě," řekl Alan Lee, viceprezident společnosti AMD, Oddělení pro výzkum a rozvoj. „Hlavním cílem je propojit energetické zdroje s počítačovými a zvýšit přínos obou infrastruktur z hlediska ekonomického, výkonnostního a ekologického." Vzhledem k tomu, že větrná a solární energie může být nestabilní, studie se bude zabývat také otázkou, jak automaticky přesouvat obsah mezi jednotlivými datovými centry a zajistit tak jejich naprostou spolehlivost.

Díky podpoře úřadu NYSERDA a dalších soukromých investorů může tento projekt vyvíjený inženýry společnosti AMD spolu s clarksonskou univezitou vstoupit do výzkumné fáze. Studenti začnou s pokusy jak nejefektivněji přenášet data po síti napájené obnovitelnými zdroji energie. Druhá fáze projektu se zaměří na hardwarové prvky, včetně datového centra HP Performance Optimized Datacenter (POD) postaveném na procesoru AMD Opteron™ processor, který byl vyvíjen jako ekonomicky nenáročný a vhodný ke cloud computingu.

Technologie HP POD

Portfolio HP POD zahrnuje moderní, energeticky nenáročné datové centrum. Technologie HP POD nabízí zákazníkům, kteří bojují se zastaralou infrastrukturou, omezeným prostorem a sníženým rozpočtem, možnost rychlého dosažení potřebných požadavků. Podle HP je datové centrum EcoPOD, nejmladší člen rodiny HP POD a o 95 procent méně energeticky náročné ve srovnání s klasickými datovými centry. HP tomuto projektu poskytne své bohaté zkušenosti získané při vývoji energeticky nenáročných datových center.

Oddělení pro výzkum a rozvoj společnosti AMD

Oddělení pro výzkum společnosti AMD řídí práce na projektech příští generace v oblasti systémů, technologií, počítačových sítí a elektrické energie. Dále spolupracuje na projektech s předními univerzitami, veřejnými organizacemi a výzkumnými laboratořemi po celém světě.

Dalšími zdroji informací mohou být adm@work blog: "I Love NY", NYSERDA, Clarkson University Research and Innovation, AMD "Bulldozer" Interactive Video Series.

Společnost AMD je inovátorem v oblasti konstrukce počítačových komponent a je předním zprostředkovatelem budoucí éry živých digitálních zážitků díky svým přelomovým akcelerovaným procesorům (APU) AMD Fusion. Grafické a výpočetní technologie společnosti AMD jsou základem mnoha řešení včetně osobních počítačů, herních konzolí a serverů, sloužících internetovému obsahu i podnikovému využití. Více informací naleznete na http://www.amd.com.

(tz).

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE