INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Logo_SE_Green_lepsi_rozliseniV srpnu tohoto roku uvedly firmy na trh komunikační bránu, která propojuje architekturu řídicích systémů EcoStruxureTM od společnosti Schneider Electric s technologií energetických úspor v IT produktech zvanou EnergyWise TM společnosti Cisco. Obě společnosti budou moci díky tomuto řešení svým zákazníkům nabídnout ještě vyšší úspory ve spotřebě energií.

Rostoucí náklady na energie, které tvoří v budovách až 42% celkové spotřeby energie jsou impulsem pro hledání cest, jak snížit spotřebu energií s pomocí IP / IT zařízení uvnitř budov a přes síť.

Senior Vice President Schneider Electric ze segmentu strategie automatizace budov Jean-Yves Blanc řekl:

"Naši zákazníci se chtějí orientovat na hlavní aktivity svého byznysu a ostatní mít snadno a nákladově efektivním způsobem pod kontrolou. Energie jsou jedním z důležitých provozních nákladů, které jsme jim schopni pomoci zredukovat a ovládat prostřednictvím propojení systémů monitoringu a řízení spotřeby elektrické energie přes IP sítě. To je přesně to o čem je „EcoStruxure TM / EnergyWise TM." Jsme potěšeni, že se můžeme v tomto smyslu spojit se špičkovým specialistou v IT komunikacích jako je právě CISCO a přinést tím vzájemný prospěch našim zákazníkům. Toto je skutečný proces konvergence IP technologií na nejvyšší úrovni. Schneider Electric je hrdý na to, že si CISCO vybralo právě naši společnost jako specialistu v oblastech energetického managementu budov, infrastruktury a průmyslových procesů.

"Hledáme inovativní způsoby, jak zvýšit energetickou účinnost staveb," řekl Chris Curtis, president a CEO, Buildings Business, Schneider Electric. "Kombinace Schneider Electric EcoStruxure TM architektury a Cisco EnergyWise TM poskytuje firmám možnost jít ještě o krok dále a řídit spotřebu energie v oblasti IT / IP zařízení a osobních počítačů v rámci správy budov skutečně poprvé."

Petr Motýl, Vicepresident Automatizace budov společnosti Schneider Electric v České republice uvedl: "Dnes jsme schopni šetřit až 30% energií v residenčních, komerčních i průmyslových budovách díky monitoringu a automatizaci pro řízení energetických toků. Prostřednictvím EcoStruxureTM a jednoduché a efektivní komunikační platformy EnergyWise TM budeme schopni zákazníkům nabídnout další snížení spotřeby energií."

EcoStruxureTM je systémová architektura aktivního řízení spotřeby energie od elektrárny po zásuvku. Systémová architektura EcoStruxureTM vám umožní vidět, měřit a ovládat spotřeby energií ve vašem datovém centru, průmyslové továrně, budově a energetické infrastruktuře s garantovanou kompatibilitou a integrovaným zabezpečením napříč kritickými oblastmi.

Základem EnergyWiseTM je inteligentní IP síť se switchi a koncovými zařízeními schopnými monitorovat, řídit, regulovat a tím snižovat spotřebu energie u zařízení jako jsou IP telefony, bezdrátové AP a v dalších fázích též PC, kancelářská osvětlení, klimatizace či vytápění a dalšího vybavení kancelářských budov. EcoStruxureTM/EnergyWiseTM je otevřenou technologií, kterou budou moci využít další výrobci a dodavatelé kancelářské techniky či vybavení budov.

"Cisco EnergyWise TM je ojedinělým řešením v oboru BMS (Building management systems), které umožňuje zákazníkům sledovat a kontrolovat výkon jejich síťových zařízení a koncová zařízení připojena k Cisco svitchům a routerům," řekl Jeff Reed, vicepresident of Cisco's Unified Access Business Unit, Cisco. "Díky spolupráci se Schneider Electric dáváme majitelům, investorům i manažerům možnost sledovat, spravovat a kontrolovat energii v celé jejich budově, včetně IT infrastruktury. Jediným pohledem do počítače je možné zjistit, jak zvýšit efektivitu provozu a snížit náklady."

Petr Motýl ze Schneider Electric ke spolupráci s firmou Cisco dále uvádí: „Schneider Electric a Cisco spolupracují už více než deset let a přináší na trh budov nástroje, které pomohou snížit spotřebu energie až o 30 procent s využitím sítě jako platformy pro řízení energie. Rozšířili jsme tak naši spolupráci v oblasti datových centrech, síťových skříní také na monitoring a zabezpečení IP.

Možnosti dosažení úspor díky využití moderních inteligentních řídicích systémů budov se pohybují okolo 30 %. Propojením mezi řídicími systémy budov a IT vybavením je možné dosáhnout dalšího snížení energetických nákladů. Např. propojení přístupového systému se systémem EnergyWiseTM umožní během nepřítomnosti osob v kanceláři nejen vypínat osvětlení, klimatizaci nebo topení, ale nově i vypnout PC, IP telefon, tiskárnu, FAX a další IT vybavení.

Pilotní projekty

Dva pilotní projekty propojení systémů EcoStruxureTM a EnergyWiseTM již proběhly ve Španělsku. Byly využity na dvou školách počátkem tohoto roku. V současné době je oproti původnímu stavu každá ze škol schopna ušetřit až 30 % nákladů energií na provoz IT, což představuje celkem 6% úspor veškerých energetických nákladů.

Toto řešení je vhodné především pro kancelářské budovy, školy, obchodní budovy, banky, nemocnice a všude tam, kde se používá IT vybavení. Kromě snížení energetické náročnosti budov umožňuje uživatelům:

• Monitorovat, reportovat a řídit spotřebu energie v celé podnikové síti nebo nemovitostní infrastruktuře

• Lépe kontrolovat, kde a jak se energie využívá pro chytřejší a efektivnější reakce na signály ze smart grids

• Realizovat nové zdroje úspor energie a splnit tak požadavky udržitelného rozvoje firmy, uvolnit kapitálové zdroje a rychleji zdokonalit procesy v organizaci na základní úrovni

O společnosti Schneider Electric

Společnost Schneider Electric, globální specialista na energetický management, podniká ve více než 100 zemí. Nabízí integrovaná řešení v různých segmentech trhu. Zaujímá přední pozici v oblastech správy energie a infrastruktury, automatizovaných systémů pro budovy, datová centra a sítě. Silnou pozici zaujímá také v oblasti domovních elektroinstalací.

Firma má více než 100 000 zaměstnanců. V roce 2010 dosáhla obratu 19,6 miliardy eur.

Více informací na www.schneider-electric.com

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3