INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

SoutežŠestice kongresových ambasadorů si 16. dubna v Praze převzala ocenění v rámci již 13. ročníku Ambassador Awards Evening.

Zástupci organizace Prague Convention Bureau zastřešující pražský kongresový průmysl, hlavního města Prahy a Ministerstva pro místní rozvoj opět udělili ceny významným českým vědcům, profesorům, lékařům a dalším špičkovým odborníkům za jejich přínos kongresovému průmyslu v české metropoli.

Ambassador Awards Evening se uskutečnil pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody, který se předávání cen též osobně zúčastnil. O vítězích jednotlivých kategorií již tradičně rozhodovala nezávislá 16členná komise složená ze zástupců cestovního ruchu, kongresového průmyslu, akademiků a dalších zástupců soukromé a veřejné sféry. „Minulý rok přinesl pro kongresový průmysl velmi pozitivní zprávy. V rámci vyhlášení výsledků globálního žebříčku nejpopulárnějších kongresových destinací Mezinárodní kongresové asociace ICCA (International Congress and Convention Association) za rok 2022 obsadilo hlavní město Praha 5. místo. Toto historicky nejlepší umístění bylo zároveň dlouhodobým cílem, který se nám po letech úsilí podařilo naplnit. Je nutné podotknout, že této mety bylo dosaženo zejména díky mnoha úspěšným kandidaturám na mezinárodní kongresy, které probíhaly převážně v letech 2017–2019. Do tohoto období spadá i úspěšná kandidatura na letošní dvojnásobně oceněný Světový silniční kongres,“ řekl Roman Muška, ředitel Prague Convention Bureau.
Za uplynulý rok 2023 byly v následujících šesti kategoriích oceněni tito ambasadoři a akce:

 • Kongres roku 2023 & Inspirace roku 2023:
  Ing. Petr Mondschein, Ph.D., a Ing. Václav Neuvirt, CSc., za 27. ročník Světového silničního kongresu
  Kongres přivítal v Praze více než 6000 delegátů ze 121 zemí světa, kteří diskutovali kompletní spektrum témat týkajících se dopravní infrastruktury a silničního hospodářství. Česká republika byla teprve čtvrtou zemí, kde se kongres odehrál podruhé. Zároveň se poprvé v historii podařilo do kongresu, mezi jehož partnery bylo například i OSN, zapojit vědu, výzkum a inovace. Poprvé byly při realizaci kongresu důsledně uplatněné recyklace použitých materiálů a vyloučení využití papíru. Prostřednictvím kongresu byla vytvořena síť více než 1200 středních škol a akce se též zúčastnilo deset univerzit, čímž se podařilo oslovit mladou generaci, a investovat tak do jejího budoucího rozvoje. Pro studenty, kterých na kongres dorazilo více než 2000, byla účast zdarma.
 • Kongres do 500 účastníků roku 2023:
  Ing. Markéta Pekarová Adamová
  za Druhý parlamentní summit Mezinárodní krymské platformy
  Summitu se v Praze zúčastnilo více než 40 národních delegací nejen ze zemí Evropské unie, ale i z Velké Británie či Kanady. Hlavním tématem byly protiruské sankce a deokupace Ukrajiny. I díky této akci se potvrdila pozice České republiky jako jednoho z hlavních podporovatelů Ukrajiny v boji za národní svobodu.
 • Kandidatura roku 2023:
  Prof. RNDr. Jiří Vohlídal, CSc., za kandidaturu na 52. ročník Světového chemického kongresu Mezinárodní unie pro čistou a užitou chemii
  Kandidaturu na celosvětově nejvýznamnější kongres z oblasti chemických věd podaly poprvé v historii akce hned dvě národní chemické společnosti – Česká a Slovenská. Nejen díky tomu Praha zvítězila v konkurenci měst jako Čcheng-tu, Tchaj-pej a Düsseldorf a v roce 2029 přivítá na 4000 odborníků z chemického průmyslu. Součástí kongresu by mělo být i speciální symposium s elektrochemickou tématikou, které symbolicky oslaví 70. výročí udělení Nobelovy ceny prof. Jaroslavu Heyrovskému.
 • Korporátní akce roku 2023:
  Martina Slavíková za E.ON Energy Show
  Svým rozsahem, použitím audiovizuálních technologií a programem šlo o největší korporátní akci konanou v O2 universu v uplynulém roce. Kromě odborného programu soustředícího se na nové technologie z oblasti energetiky a e-mobilitu akce zahrnovala i teambuildingovou část. Celodenního programu se zúčastnilo zhruba 2500 delegátů.
 • Dlouhodobý přínos kongresovému průmyslu:
  Prof. MUDr. Petra Tesařová, CSc., přednosta onkologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice
  Petra Tesařová přednáší na tuzemských i zahraničních kongresech, zasazuje se za organizaci mezinárodních konferencí v Praze (například Gastric Cancer Congress IGCC 2019), a aktivně tak propaguje Českou republiku. Kromě proaktivity v kongresovém průmyslu je předsedkyní Projektu 35“ zaměřeného na skupinu mladých žen do 35 let věku, které onemocněly karcinomem prsu. Je též zakladatelkou neziskové organizace Dialog Jessenius, která vznikla s cílem rozšířit informovanost široké veřejnosti o závažných onemocněních. S neúnavným zápalem a oddaností se v oblasti onkologie angažuje již 40 let.
  „Celý profesní život se snažím posouvat českou onkologii do světa a k tomu patří i organizace mezinárodních konferencí. Každý, kdo pořádal velký odborný kongres, ví, jak velká je to práce. Výhodou je, že nemalou část z ní odvede samotná Praha, kam přijíždějí evropští i zámořští kolegové ochotně a rádi. Smyslem mého úsilí je navazovat odborné vztahy, zviditelnit českou onkologii a ukázat, jak u nás s rakovinou bojujeme statečně a úspěšně. Díky jsem ale nikdy neočekávala, tato cena mě přesto moc potěšila,“ sdělila Petra Tesařová a dodala: „Získání tohoto ocenění není ale žádná definitivní tečka. S Prahou mám určitě další kongresové plány.“

O Ambassador Programu
Ambassador Awards Evening je součástí Ambassador Programu Prague Convention Bureau – strategického programu zaměřeného na podporu tzv. kongresových velvyslanců – místních zástupců mezinárodních oborových asociací v Praze i v České republice. Kromě jiného program nabízí mnoho vzdělávacích a společenských akcí s cílem podpořit kongresové ambasadory v jejich úsilí a snaze přivést mezinárodní konference do destinace.

(tz)

Slovo ke dni

 • Voda a veselí

  Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

  Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3