INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Zatímco většina renomovaných strojírenských podniků v současné době bojuje s výskytem falzifikátů především na asijských trzích, česká jednička ve svém oboru, společnost Pramet Tools, se aktuálně setkává s falzifikáty na trhu domácím. Bojovat s nimi se Prametu daří i díky každoroční investici zhruba 25 milionů korun do výzkumu a vývoje.

Falzifikáty nejsou pouze záležitostí Číny a dalších asijských zemí. Právě naopak, vyskytují se i na trzích, kde by to zákazník neočekával. „S falzifikáty jsme se aktuálně setkali v Polsku, České republice i na Slovensku. O těchto padělcích jsme se dozvěděli od obchodních partnerů i ze strany našich poboček," řekl Ing. Petr Beneš, MBA, generální ředitel společnosti Pramet. „Vesměs se jednalo o již použité soustružnické a frézovací destičky, které byly znovu upraveny a vydávány za nové. Šlo však také o produkty jiných výrobců, které se pouze nacházely v obalech naší značky", dodal.

Unikátnost technologie spočívá v prověřených postupech a know-how, které firma shromažďuje již více než šedesát let. Ty jsou vázány ke každému jednotlivému kroku výroby – je zapotřebí vynikající materiál, znalost správného postupu lisování, použití konkrétních výrobních nástrojů a přesné řízení všech dalších procesů (např. nastavení parametrů řezné hrany, při kterém každá vyrobená destička projde kontrolou speciálního měřicího přístroje). Pouze tak vznikne skutečně kvalitní a výkonný výrobek. „Velice si ceníme podpory české vlády, máme běžící program výzkumu a vývoje, kde získáme podporu 5 milionů Kč každý rok. Celkem tedy ročně investujeme okolo 25 milionů Kč, což je ale stále málo," uvedl Beneš.

Součástí každého obalu výrobků je zakódovaná šarže, podle jejíhož čísla lze dohledat, kdy byla vyrobena. V drtivé většině případů je možné zjistit jméno prvního zákazníka, kterému byl produkt prodán. U nástrojů z portfolia společnosti Pramet se však díky jejich zaměření očekává vysoká kvalita i vysoký výkon a trvanlivost. Tu však falzifikáty postrádají a z tohoto důvodu je jejich užívání spíše ztrátové, někdy dokonce končí i poškozením výrobních strojů. Implementováním falzifikátů může navíc výrobní výkon klesnout až o 80 %. „Kopírování není aktuálně natolik účinné, aby výrobkům značky Pramet konkurovalo. Srovnání s falzifikáty se tedy skutečně neobáváme. S trochou nadsázky by se dalo říct, že nás skutečnost, že nás některé firmy kopírují, těší. To že se o naše výrobky snaží, už něco znamená," komentoval problematiku generální ředitel Ing. Petr Beneš, MBA.

Pramet si zakládá na velmi pevné zpětné vazbě se zákazníky. Ta je jedním z klíčových bodů strategie společnosti, která svým odběratelům garantuje 100 % klientský servis. Jeho součástí je především profesionální poradenství, které odběratelům navrhne a dodá nástroje přesně podle konkrétních výrobních potřeb, čili na míru. Právě tento fakt představuje pro klienty přidanou hodnotu, kterou prodejci zboží podezřelého původu nikdy nedokážou nabídnout.

O společnosti Pramet

Společnost Pramet Tools s.r.o. se zabývá vývojem, výrobou a prodejem obráběcích nástrojů ze slinutých karbidů. Více než 60letá tradice a zkušenosti ve výrobě slinutého karbidu, stejně jako reprodukovatelná kvalita materiálů a kontinuální výzkum i vývoj umožnily firmě Pramet udržet si jednu z vedoucích pozic v daném sortimentu na tuzemském teritoriu a také ve střední a východní Evropě. Získává navíc stále vyšší uplatnění na náročných exportních trzích, na něž soustavně expanduje. Téměř dvě třetiny produkce jsou určeny pro export, 40 % pro český a slovenský trh. Od roku 2000 společnost Pramet Tools díky vlastnímu vývoji a výzkumu prakticky kompletně inovovala výrobní sortiment, který tak plně odpovídá požadavkům moderních technologických postupů obrábění a ve srovnání s původním sortimentem vykazuje skokový nárůst výkonnosti. Další informace naleznete na: www.pramet.com.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3