INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Společnost Hornbach dlouhodobě usiluje o šetrné hospodaření s přírodními zdroji. Právě proto jeho zákazníci ve všech hobbymarketech naleznou tropické dřevo pouze s certifikátem FSC (Forest Stewardship Council), který zaručuje, že dřevo nebylo zpracováno z ilegálně kácených tropických pralesů.

„Našim zákazníkům nabízíme pouze zboží nejvyšší kvality za nejnižší cenu. Je však potřeba nezapomínat ani na životní prostředí a udržitelné chování. Právě proto prodáváme tropické dřevo pouze s certifikací FSC. Pokud takové výrobky nemáme na skladě, raději nenabídneme žádné tropické dřevo, než abychom touto cestou podporovali plenění tropických pralesů,“ řekla k certifikaci Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Německá rodinná společnost Hornbach je od roku 2007 prozatím jediným obchodním řetězcem, který se může pyšnit certifikací FSC pro organizace. Ve svém sortimentu nabízí tato společnost několik tisíc produktů s touto certifikací, v nabídce nechybí ani netradiční dřevo massaranduba, které je vhodné např. pro stavbu terasy.

„Čím dál častěji se naši zákazníci ptají vedle kvality a ceny surovin také na jejich původ a ekologickou nezávadnost. V květnu jsme proto společně s organizací FSC Česká republika uspořádali na všech našich prodejnách v České republice propagační akci, která měla za účel vzdělávat naše zákazníky a přinášet jim informace o ekologickém zpracování dřeva, a také o certifikaci FSC, která je například v USA již standardem,“ doplnila Helena Ševčíková.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3