INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Galavečer s Českou kvalitou pořádaný v rámci akce Listopad - Měsíc kvality proběhl v úterý 21. 11. 2017. Na Galavečeru se pravidelně předávají značky zařazené do Programu Česká kvalita. Ani letos na programu nechyběla Spolehlivá veřejně prospěšná organizace.

Ředitelka Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) Monika Jindrová předala ocenění dvěma neziskovým organizacím.

Program Česká kvalita je garantovaný vládou České republiky. Galavečer s Českou kvalitou se tentokrát uskutečnil ve Švandově divadle v Praze. Na programu bylo předání 11 značek kvality. Značku Spolehlivá veřejně prospěšná organizace předala Monika Jindrová prezidentce Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR Šárce Prokopiusové a Zdislavě Odstrčilové, ředitelce Diakonie ČCE - středisko ve Valašském Meziříčí. Galavečerem provázel Patrik Rozehnal, po předání značek byli diváci odměněni divadelním představením CRY BABY CRY.

AVPO ČR spravuje Značku spolehlivosti, tedy označení Spolehlivá veřejně prospěšná organizace, a vede databázi jejich držitelů. Organizace, která chce značku získat, musí splnit vstupní kritéria a projít velkým procesním auditem. "Držitelé Značky spolehlivosti jsou skutečně prověřené organizace. Značka je zárukou pro dárce, že organizace hospodaří se svěřenými prostředky efektivně. Díváme se organizacím pod slupku," říká Monika Jindrová a doplňuje: "Držitelům značky se zvyšují příjmy z fundraisingu v průměru o 20 %." Metodika hodnocení je veřejná, naleznete ji na www.znackaspolehlivosti.cz.

Značku Spolehlivá veřejně prospěšná organizace uděluje Rada pro hodnocení spolehlivosti na základě zprávy hodnotitele. Značka se uděluje na 3 roky s tím, že vždy po roce probíhá kontrolní audit organizace.

AVPO ČR je členem mezinárodní organizace ICFO (International Committee on Fundraising Organizations). ICFO sdružuje 18 subjektů ze 17 zemí světa, které mají vlastní "Značku spolehlivosti".

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3