INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

 

Jste-li příznivci moderních přístupů v kvalitě a zlepšování, určitě vedete v patrnosti blížící se termín 11. a 12. listopadu, kdy v pražském kongresovém hotelu Clarion proběhne Mezinárodní konference s mottem Make Quality Great Again! Jde o tradiční, letos již 25. ročník konference zaměřené na aktuální otázky v oblasti kvality.

Jedním z hlavních řečníků prvního dne mezinárodní konference bude Frederick Martin ze společnosti Lockheed Martin. Ta je technologickou špičkou v oblasti letectví a kosmonautiky a vyrábí mimo jiné například stíhací letoun F-35. Pan Frederick Martin se v rámci svojí přednášky zaměří na řízení dodavatelů, uplatňované metody a strategii nulových vad v dodavatelském řetězci. Přednáška bude jistě inspirující nejen pro organizace působící v leteckém průmyslu, ale i pro všechny podniky, které řídí širokou škálu dodavatelů.

Další, z pohledu kvality významnou událostí, je skutečnost, že v říjnu na Fóru EFQM v Helsinkách bude představen aktualizovaný Model excelence EFQM 2020. EFQM si pro jeho revizi stanovilo nemalé cíle – chce, aby si zachoval svou komplexnost, ale zároveň neodrazoval svou složitostí, chce, aby jeho jazyku rozuměl každý bez ohledu na sektor, v jakém působí, chce, aby zohledňoval aktuální trendy, aby byl pomocníkem při ucházení se o externí uznání a současně i první volbou pro manažery, kteří hledají skutečně efektivní model každodenního řízení svých organizací.

A jaký bude nový Model EFQM uvnitř? Základní principy se rozhodně nezmění, nicméně bude zdůrazňovat některá témata, která organizace v současné době vnímají jako největší výzvy, např. rozvoj kultury lídršipu v organizacích, jejich schopnost využít příležitosti související s technologickým rozvojem, nové formy partnerství a spolupráce, začlenění inovací do jejich DNA (nikoli pouze do oddělení R&D) či skutečně odpovědný přístup ke společenské odpovědnosti. Podrobnosti k novému modelu nám na listopadové konferenci představí Pema Lama, která je Account Manager & Training Specialist v EFQM.
Díky dlouholeté spolupráci s českou automobilkou Škoda se mohou účastníci konference těšit i na osobní setkání s konceptem první elektrické škodovky. ŠKODA VISION iV je vizí čistě elektrického čtyřdveřového crossover-kupé, prvního vozu značky postaveného na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Robustní vzhled, dynamické linie a atletická karoserie v kombinaci s výjimečně prostorným interiérem nenechají nikoho na pochybách, že jde o vůz ŠKODA.

„Studie VISION iV je předzvěstí naší budoucí rodiny elektromobilů. Je emotivní a osobitá, ale přesto praktická. Zaměřili jsme se na aerodynamiku, sportovní dojem a dynamický vzhled, ale nezapomněli jsme ani na prostorný a uživatelsky přívětivý interiér, který je pro vozy ŠKODA typický,“ řekl o novém konceptu Oliver Stefani, šéfdesignér ŠKODA AUTO. Sériový vůz vycházející z této studie se začne vyrábět v ro-
ce 2020 a je na co se těšit!

Samozřejmě program konference nabízí mnohem více zajímavých témat, vystoupení, kulatých stolů, možností setkání i prezentací vystavovatelů. Více o konferenci najdete na qc2019.csq.cz. Těšíme se na setkání se všemi, kteří fandí rodině kvalitářů.

David Kubla,
manažer komunikace,
Česká společnost pro jakost

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE