INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

 

Jste-li příznivci moderních přístupů v kvalitě a zlepšování, určitě vedete v patrnosti blížící se termín 11. a 12. listopadu, kdy v pražském kongresovém hotelu Clarion proběhne Mezinárodní konference s mottem Make Quality Great Again! Jde o tradiční, letos již 25. ročník konference zaměřené na aktuální otázky v oblasti kvality.

Jedním z hlavních řečníků prvního dne mezinárodní konference bude Frederick Martin ze společnosti Lockheed Martin. Ta je technologickou špičkou v oblasti letectví a kosmonautiky a vyrábí mimo jiné například stíhací letoun F-35. Pan Frederick Martin se v rámci svojí přednášky zaměří na řízení dodavatelů, uplatňované metody a strategii nulových vad v dodavatelském řetězci. Přednáška bude jistě inspirující nejen pro organizace působící v leteckém průmyslu, ale i pro všechny podniky, které řídí širokou škálu dodavatelů.

Další, z pohledu kvality významnou událostí, je skutečnost, že v říjnu na Fóru EFQM v Helsinkách bude představen aktualizovaný Model excelence EFQM 2020. EFQM si pro jeho revizi stanovilo nemalé cíle – chce, aby si zachoval svou komplexnost, ale zároveň neodrazoval svou složitostí, chce, aby jeho jazyku rozuměl každý bez ohledu na sektor, v jakém působí, chce, aby zohledňoval aktuální trendy, aby byl pomocníkem při ucházení se o externí uznání a současně i první volbou pro manažery, kteří hledají skutečně efektivní model každodenního řízení svých organizací.

A jaký bude nový Model EFQM uvnitř? Základní principy se rozhodně nezmění, nicméně bude zdůrazňovat některá témata, která organizace v současné době vnímají jako největší výzvy, např. rozvoj kultury lídršipu v organizacích, jejich schopnost využít příležitosti související s technologickým rozvojem, nové formy partnerství a spolupráce, začlenění inovací do jejich DNA (nikoli pouze do oddělení R&D) či skutečně odpovědný přístup ke společenské odpovědnosti. Podrobnosti k novému modelu nám na listopadové konferenci představí Pema Lama, která je Account Manager & Training Specialist v EFQM.
Díky dlouholeté spolupráci s českou automobilkou Škoda se mohou účastníci konference těšit i na osobní setkání s konceptem první elektrické škodovky. ŠKODA VISION iV je vizí čistě elektrického čtyřdveřového crossover-kupé, prvního vozu značky postaveného na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Robustní vzhled, dynamické linie a atletická karoserie v kombinaci s výjimečně prostorným interiérem nenechají nikoho na pochybách, že jde o vůz ŠKODA.

„Studie VISION iV je předzvěstí naší budoucí rodiny elektromobilů. Je emotivní a osobitá, ale přesto praktická. Zaměřili jsme se na aerodynamiku, sportovní dojem a dynamický vzhled, ale nezapomněli jsme ani na prostorný a uživatelsky přívětivý interiér, který je pro vozy ŠKODA typický,“ řekl o novém konceptu Oliver Stefani, šéfdesignér ŠKODA AUTO. Sériový vůz vycházející z této studie se začne vyrábět v ro-
ce 2020 a je na co se těšit!

Samozřejmě program konference nabízí mnohem více zajímavých témat, vystoupení, kulatých stolů, možností setkání i prezentací vystavovatelů. Více o konferenci najdete na qc2019.csq.cz. Těšíme se na setkání se všemi, kteří fandí rodině kvalitářů.

David Kubla,
manažer komunikace,
Česká společnost pro jakost

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3