INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

14 onnpbDohoda uzavřená mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) a společností innogy Česká republika počítá se zvyšováním energetické účinnosti u konečného spotřebitele napříč sektory. A to díky aktivitám, ke kterým se ve smluvním dokumentu zavázaly obě strany.

ČR uzavíráním dobrovolných dohod k energetické účinnosti mimo jiné reaguje na povinnost uloženou evropskou směrnicí Evropského parlamentu a Rady o energetické účinnosti, která říká, že se v letech 2021 až 2030 musí každý rok uspořit 0,8 % z konečné spotřeby energie. Jde o motivační opatření s pozitivním dopadem na konečné spotřebitele.

„Jsem velmi rád, že dobrovolnou dohodu k energetické efektivitě uzavírá další společnost,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček a dodává: „Jdeme správným směrem. Zapojení dalších firem má vést ke snížení konečné spotřeby energie a souvisejících nákladů. Dohodu lze uzavřít snadno a rychle. Vzor je k dispozici na www.mpo.cz, stačí přitom, aby se zájemce obrátil na MPO s představou, jak by se chtěl podílet na snižování energetické náročnosti. Po shodě může být dohoda uzavřena takřka okamžitě.“

„Jako klíčová věc pro dosahování úspor energie se ukazuje spolupráce státu s dalšími subjekty, a to nejen z oblasti energetiky, ale i z průmyslu,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu pro energetiku René Neděla a dodává: „Veškeré informace k dohodám a naplňování včetně už uzavřených smluvních vztahů jsou transparentně zveřejněny na webu MPO.“

„K plnění konceptu energetické efektivity jsme se přihlásili už v roce 2007 jako první dodavatel energií na tuzemském trhu. S projektem „Šetřím energii“ jsme pomohli v ČR nastartovat společenskou debatu o úsporách energií v českých domácnostech a od té doby se úsporám energií systematicky věnujeme,“ říká předseda představenstva innogy Česká republika Tomáš Varcop a dodává: „Naše dobrovolná dohoda se státem, kterou jsme podepsali už jako člen nadnárodní skupiny MVM, nyní posouvá naše aktivity ještě dál. Společně chceme zamezit zbytečnému plýtvání energie v podnicích a firmách, pomoci jim s přechodem na úspornější technologie a celkově přispět ke snižování emisí CO2 a ochraně klimatu,“

Skupina innogy nabízí firmám poradenství v oblasti energetických úspor a služby energetického managementu, které jim otevírají širokou paletu možností, kde se dá snížit spotřeba energií. Innogy realizuje projekty na klíč nebo formou EPC, kde je projekt splácet z grantových úspor.

„V současné době patří mezi nejžádanější energeticky úsporné projekty obměna průmyslového osvětlení, obměna trafostanic, rekonstrukce kotelen, modernizace vzduchotechniky a obměna starých kompresoroven,“ říká ředitel innogy pro segment B2B Jindřich Švec.

Zájem roste také o instalace velkých fotovoltaických elektráren (FVE) na střechách výrobních hal podniků. Skupina innogy postavila elektrárnu v Bruntále, která průmyslové společnosti Karla ročně vyrobí 357 MWh elektrické energie, díky čemuž společnost ušetří zhruba 600 tisíc korun ročně. FVE firmě výrazně sníží také uhlíkovou stopu – výroba zelené elektřiny ze slunce uspoří 418 tun CO2 za rok.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3