INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

1 A Dekujici student VIETNAMSKO NEMECKE UNIVERZITYNěmčina je důležitý první cizí jazyk ve Vietnamu. Vietnamské školy na celostátní úrovni budou pilotně vyučovat němčinu a korejštinu jako první cizí jazyky, na základě rozhodnutí vietnamského Ministerstva školství a vždělávání (MoET).

V průběhu let se na vietnamských školách vyučovalo mnoho cizích jazyků, přičemž povinné byly angličtina, francouzština, čínština, ruština a později i japonština. Výuka němčiny navazuje na mnohaletou aktivní spolupráci Německa s Vietnamem v oblasti školství, což dokazují Goethův institut v Hanoji a v Hočiminově Městě, ale také VGU - Vietnamsko-Německá Univerzita v Binh Duong, či pravidelné návštěvy delegací německého státu Hessensko na Ministerstvu školství a vzdělávání v Hanoji.

Vietnamští studenti díky němčině získají velké šance pro studium na němských vysokých školách i univerzitách, ale také při zaměstnání v německých firmách, které investují a staví ve Vietnamu, například řadu parků větrných elektráren, nebo v německých firmách přímo v Německu, tedy v EU. Mrzí mne, že nás Německo ve Vietnamu nejen v obchodě, ale i ve vzdělávání předstihlo. Vyzývám proto veřejně naši vládu k nápravě, aby jakmile to situace s pandemii Covid-19 umožní, ihned aktivně navázala na 65ti letou tradici spolupráce ČR s Vietnamem v oblasti školství.

Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Slovo ke dni

  • Pošta na kolečkách

    Vzpomínáte na pojízdné prodejny? Umožňovaly venkovu přiblížit se městu, jak znělo jedno ze socialistických hesel. Ale taková služba přežívala i do dnešních dnů. K nám každý týden zavítal se svým krámkem na kolách řezník Franta. Zájem byl velký, avšak s tím, jak začal v centru obce prosperovat obchod vedený vietnamskou rodinou, už se Fandovi tak nedařilo a přestal zajíždět. Nicméně v nedaleké vesnici to nevzdal. Česká pošta musí hlídat náklady na provoz, zároveň udržet obslužnost celé republiky. Zkouší teď na jihu Čech nabídnout své služby z pojízdného úřadu. Zatím jen na měsíc. Tento jistě zajímavý experiment může mít úspěch, ale čtyři týdny je krátká doba na to, aby si místní lidé zvykli. Navíc rozsah poskytované služby je omezený. Praxe ukáže, zda nápad z minulosti může zajistit pošťákům i slušnou budoucnost.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

2 karabec

Představujeme IP mediační centrum Praha 23. únor 2021

Cílem tohoto příspěvku je představit nově založené IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, jehož zakladatelem je společnost JUDr. David Karabec, s.r.o., která je specializovanou konzultační, poradenskou a vzdělávací společností se zaměřením na ochranu autorských a průmyslových práv, know-how, obchodní tajemství, licence, nekalou soutěž a franchising.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE