INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

1 10 kzpsKonfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, která zastupuje nejširší spektrum podnikatelů a zaměstnavatelů, podporuje a připojuje se k návrhu Hospodářské komory ČR a vyzývá vládu ČR k jednání o podmínkách opětovného otevření obchodů a provozoven od 1. května t.r.

Našimi členy jsou jednak zaměstnavatelé a podnikatelé, kteří kromě výroby též své produkty chtějí prodávat a jedná se většinou o menší provozovny, obchody, na které současná plošná uzávěra dolehla nejvíce a nejdéle. Dále se jedná např. o celou oblast služeb pohostinství a ubytovacích služeb, určitě kadeřníci, maséři, pedikéři apod., která se též potácí nad propastí krachu.

Při oboustranné snaze ministerstva průmyslu obchodu a ministerstva zdravotnictví na jedné straně a podnikatelů a zaměstnavatelů z postižených oborů lze dojít k rozumnému kompromisu. Samozřejmostí bude stanovený počet zákazníků na m², hygienická opatření a k prokazování „negativity“ lze využít jak klasická potvrzení z Ag nebo PCR testování a po spuštění též příslušné Appky do chytrých telefonů. Všichni o to máme zájem – zaměstnavatelé, stát i spotřebitelé. A benefit by opět měli všichni – stát vyšší odvody a daně, zaměstnavatelé obrat a zisk. A my všichni – „ostříhané hlavy &“. A to je jedna z možných cest, jak rychle vybřednout z krize a dluhů.

(tz)

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE