INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

1 10 kzpsKonfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, která zastupuje nejširší spektrum podnikatelů a zaměstnavatelů, podporuje a připojuje se k návrhu Hospodářské komory ČR a vyzývá vládu ČR k jednání o podmínkách opětovného otevření obchodů a provozoven od 1. května t.r.

Našimi členy jsou jednak zaměstnavatelé a podnikatelé, kteří kromě výroby též své produkty chtějí prodávat a jedná se většinou o menší provozovny, obchody, na které současná plošná uzávěra dolehla nejvíce a nejdéle. Dále se jedná např. o celou oblast služeb pohostinství a ubytovacích služeb, určitě kadeřníci, maséři, pedikéři apod., která se též potácí nad propastí krachu.

Při oboustranné snaze ministerstva průmyslu obchodu a ministerstva zdravotnictví na jedné straně a podnikatelů a zaměstnavatelů z postižených oborů lze dojít k rozumnému kompromisu. Samozřejmostí bude stanovený počet zákazníků na m², hygienická opatření a k prokazování „negativity“ lze využít jak klasická potvrzení z Ag nebo PCR testování a po spuštění též příslušné Appky do chytrých telefonů. Všichni o to máme zájem – zaměstnavatelé, stát i spotřebitelé. A benefit by opět měli všichni – stát vyšší odvody a daně, zaměstnavatelé obrat a zisk. A my všichni – „ostříhané hlavy &“. A to je jedna z možných cest, jak rychle vybřednout z krize a dluhů.

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3