INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

2021 08 26 18 11 38 WindowSpolkový prezident Německa Frank-Walter Steinmeier se ve čtvrtek dopoledne ve Ville Richter setkal s nejvyššími představiteli česko-německé podnikatelské komunity, aby s nimi projednal aktuální výzvy.

Výkonný člen představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory Bernard Bauer poděkoval německému prezidentovi za setkání a uvedl, že jeho návštěva je "důležitým signálem pro zemi, jejíž ekonomika si zaslouží pozornost i na nejvyšší úrovni".
Během hodinové diskuse Bauer a generální ředitelé společností Škoda Auto, Bosch, E.ON, Kaufland a a.hartrodt poukázali na úspěchy česko-německé obchodní spolupráce, která před pandemií dosáhla rekordního objemu obchodu přes 92 miliard eur.
Prezident Steinmeier ocenil angažovanost a vyzdvihl význam těchto tisíců podniků pro "další rozvoj země" v tématech jako je mobilita a infrastruktura, udržitelnost, energetika a obchod. Zástupci podnikatelské sféry si však přáli, aby česká politika přistupovala k tématu udržitelnosti angažovaněji. To zahrnuje také větší podporu elektromobility, obnovitelných zdrojů energie, ale také duální odborné vzdělávání zaměřené na praxi.

Česká republika patří již pět let mezi deset nejdůležitějších obchodních partnerů Německa a v žebříčku německých investorů je nejoblíbenější investiční lokalitou ve střední a východní Evropě. Poptávka z Německa vytváří v České republice přibližně půl milionu pracovních míst. Diskuse se spolkovým prezidentem se zúčastnili Bernard Bauer (ČNOPK), Milan Šlachta (Bosch, ČNOPK), Thomas Schäfer (Škoda Auto), Claudia Viohl (E.ON), Stefan Hoppe (Kaufland) a John Bölts (a.hartrodt).
Spolkový prezident je na třídenní státní návštěvě České republiky a setkává se mimo jiné s vrcholnými českými politiky.

(tz)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE