INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

2021 08 26 18 11 38 WindowSpolkový prezident Německa Frank-Walter Steinmeier se ve čtvrtek dopoledne ve Ville Richter setkal s nejvyššími představiteli česko-německé podnikatelské komunity, aby s nimi projednal aktuální výzvy.

Výkonný člen představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory Bernard Bauer poděkoval německému prezidentovi za setkání a uvedl, že jeho návštěva je "důležitým signálem pro zemi, jejíž ekonomika si zaslouží pozornost i na nejvyšší úrovni".
Během hodinové diskuse Bauer a generální ředitelé společností Škoda Auto, Bosch, E.ON, Kaufland a a.hartrodt poukázali na úspěchy česko-německé obchodní spolupráce, která před pandemií dosáhla rekordního objemu obchodu přes 92 miliard eur.
Prezident Steinmeier ocenil angažovanost a vyzdvihl význam těchto tisíců podniků pro "další rozvoj země" v tématech jako je mobilita a infrastruktura, udržitelnost, energetika a obchod. Zástupci podnikatelské sféry si však přáli, aby česká politika přistupovala k tématu udržitelnosti angažovaněji. To zahrnuje také větší podporu elektromobility, obnovitelných zdrojů energie, ale také duální odborné vzdělávání zaměřené na praxi.

Česká republika patří již pět let mezi deset nejdůležitějších obchodních partnerů Německa a v žebříčku německých investorů je nejoblíbenější investiční lokalitou ve střední a východní Evropě. Poptávka z Německa vytváří v České republice přibližně půl milionu pracovních míst. Diskuse se spolkovým prezidentem se zúčastnili Bernard Bauer (ČNOPK), Milan Šlachta (Bosch, ČNOPK), Thomas Schäfer (Škoda Auto), Claudia Viohl (E.ON), Stefan Hoppe (Kaufland) a John Bölts (a.hartrodt).
Spolkový prezident je na třídenní státní návštěvě České republiky a setkává se mimo jiné s vrcholnými českými politiky.

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3