INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

energy 5090558 960 720Zástupci Českého svazu zaměstnavatelů v energetice, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Sdružení velkých spotřebitelů energie se dohodli na vzájemné spolupráci při analýze výjimečné situace na energetickém trhu a na vytvoření expertního týmu k řešení této problematiky.

Hlavním cílem společné iniciativy je poskytování kvalifikovaných informací svým členům, koordinovaná účast v probíhajícímu diskurzu k tomuto tématu a příprava návrhu opatření, která mohou přispět k eliminaci dopadů na velkoodběratele i maloodběratele energií.

Všechny níže podepsané subjekty vyjadřují podporu české politické reprezentaci v jejím úsilí prosadit na evropské úrovni bezpečný a technicky proveditelný přechod k bezuhlíkové energetice, avšak se zohledněním vstupních podmínek České republiky a při dodržení podmínky zajištění bezpečných a spolehlivých dodávek energie pro český průmysl a české občany.

Signatáři se domnívají, že připravovaná novela Energetického zákona by měla jednoznačně definovat práva a povinnosti jednotlivých účastníků trhu tak, aby bylo v maximální míře eliminováno spekulativní a nezodpovědné jednání subjektů, nově vstupujících na český energetický trh.

Český svaz zaměstnavatelů v energetice, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Sdružení velkých spotřebitelů energie společně deklarují připravenost poskytnout své expertní kapacity do řešitelských týmů a pracovních skupin, pokud budou příslušnými orgány a institucemi ustanoveny.


Ing. Richard Vidlička    Jan Wiesner       Ing. Karel Šimeček

ředitel ČSZE                 prezident KZPS     výkonný tajemník SVSE

 

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3