INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

energy 5090558 960 720Zástupci Českého svazu zaměstnavatelů v energetice, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Sdružení velkých spotřebitelů energie se dohodli na vzájemné spolupráci při analýze výjimečné situace na energetickém trhu a na vytvoření expertního týmu k řešení této problematiky.

Hlavním cílem společné iniciativy je poskytování kvalifikovaných informací svým členům, koordinovaná účast v probíhajícímu diskurzu k tomuto tématu a příprava návrhu opatření, která mohou přispět k eliminaci dopadů na velkoodběratele i maloodběratele energií.

Všechny níže podepsané subjekty vyjadřují podporu české politické reprezentaci v jejím úsilí prosadit na evropské úrovni bezpečný a technicky proveditelný přechod k bezuhlíkové energetice, avšak se zohledněním vstupních podmínek České republiky a při dodržení podmínky zajištění bezpečných a spolehlivých dodávek energie pro český průmysl a české občany.

Signatáři se domnívají, že připravovaná novela Energetického zákona by měla jednoznačně definovat práva a povinnosti jednotlivých účastníků trhu tak, aby bylo v maximální míře eliminováno spekulativní a nezodpovědné jednání subjektů, nově vstupujících na český energetický trh.

Český svaz zaměstnavatelů v energetice, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Sdružení velkých spotřebitelů energie společně deklarují připravenost poskytnout své expertní kapacity do řešitelských týmů a pracovních skupin, pokud budou příslušnými orgány a institucemi ustanoveny.


Ing. Richard Vidlička    Jan Wiesner       Ing. Karel Šimeček

ředitel ČSZE                 prezident KZPS     výkonný tajemník SVSE

 

Slovo ke dni

  • Auta zastavil čip

    Začnu svoji glosu otázkou: Jestlipak víte, která je nejdůležitější součást moderního automobilu? Ne, není to motor, převodovka ani volant. Je jím čip. Který, to mi poněkud uniká, nicméně kvůli němu stojí výroba vozidel po celém světě. Ztráty se počítají v tisících miliard korun, a to ještě nelze dohlédnout světla na konci tunelu. Naše „malá“ škodovka zastaví výrobu na týden, ostatní automobilky jsou na tom podobně, ne-li hůře. A proč chybí čipy, tedy nepostradatelná součást elektronických systémů vozu? Prý za to zas může covid a další překážky. Člověka napadá, že tohle v kapitalizmu není samo sebou a že za tím musí být nějaký záměr. Nedivte se, aut přibývá tolik, že už se ani nevejdou na silnice a víc stojí v kolonách a zácpách než jedou. A ta uhlíková stopa, škoda slov! Někdo upíná své naděje k elektromobilům. Možná, že opravdu...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 1 kopie

Malým a středním podnikům chybí strategie v oblasti ochrany duševního vlastnictví Pomůže dotační program COSME FUND? 13. září 2021

O ochraně duševního vlastnictví musí každý malý či střední podnik uvažovat především jako o investici. Měl by proto zahrnout do svých úvah celý proces existence MSP počínaje jeho založením přes rozvoj, včetně případné zahraniční expanze, až po jeho předání následovníkům nebo prodej třetím osobám. To platí i pro rodinné podniky.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE