INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Czech Republic Travel Trade Day 0 evening 4První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022.

Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism. Do Karlových Varů se sjelo na dvě stě lidí z 23 zemí, aby se na vlastní kůži seznámili s regionem a zajímavostmi i turistickými novinkami nejen Karlovarského kraje. A začali tak víc a v celém světe nabízet Českou republiku.

Hlavním tématem TTD byl restart cestovního ruchu po koronaviru, omezení turismu už neplatí a je třeba navázat na růst z předpandemické doby.

„Možnost pozvat necelou stovku zahraničních cestovních kanceláří, tour operátorů a novinářů před zahájením letní sezóny je výborný impuls pro restart cestovního ruchu. Evropské cestovky hledají náhradu za poznávací zájezdy do Ruska a Česko je pro ně zajímavou alternativou. Američtí klienti zase potřebují ujistit, že jsme bezpečná destinace daleko od válečné zóny. Může se nám to zdát úsměvné, ale Američané nás stereotypně řadí do východní Evropy a jsou překvapení, když jim ukážeme, že Praha leží na západ od Vídně. Klíčová byla obchodní jednání. Covid přetrhal většinu obchodních vztahů a je třeba začít od začátku. V Karlových Varech se uskutečnilo více než 1 750 schůzek a já pevně věřím, že je to první krok, který nejen v Karlovarském kraji, ale v celém Česku pomůže nahradit chybějící turisty z Ruska a Číny,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget a dodává: „Poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli, od účastníků, přes partnery po organizátory.

Na B2B workshopech během TTD se účastníci ze zemí mimo Evropu nejvíc zajímali o kvalitní partnery z ČR, zejména incomingové agentury a hotely. Zástupci evropských trhů se propojovali s tuzemskými poskytovateli služeb v kontextu s exkurzemi, dopravou, atrakcemi, hotely aj. Poskytovatele služeb a lázeňské subjekty z ČR nejčastěji zajímaly okolní země. Konkrétně Německo, Rakousko a Polsko, následovala Skandinávie a Benelux.

„Karlovarský kraj byl dosud vnímán jako region lázeňství se silnou ruskou klientelou. To změnila jednak covidová pandemie, nyní i agrese Ruska na Ukrajině. Podnikatelé v oblasti lázeňství v našem kraji na to ale rychle dokázali zareagovat, přizpůsobit nabídku a orientovat se na domácí návštěvníky, sousední Německo a další trhy. Oceňujeme, že jednou z oblastí, na kterou se letos zaměřuje právě také CzechTourism, jsou tradice, tedy i tradice českých lázní ve spojení s moderními trendy,“ uvádí hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Tuzemské incomingové agentury velmi uvítaly, že na TTD přijeli zástupci také ze vzdálených trhů, jako je USA, Kanada, Latinská Amerika, Singapur, Malajsie, Tchaj-wan, Filipíny, Japonsko či Jižní Korea. Právě tyto státy totiž oceňují a chtějí spolupráci s naším destinačním managementem. Dobře znají turistickou nabídku v ČR, umí zajistit kvalitní služby a profesionálně se postarat o klienty přímo na místě. Nejen proto pracovním jednáním na TTD předcházely poznávací cesty po Karlovarském kraji.

„Účastníci TTD měli jedinečnou příležitost si v roli turistů prohlédnout to nejzajímavější, co Karlovarský kraj nabízí. Ochutnat místní speciality nebo si na vlastní kůži vyzkoušet lázeňské procedury. Prohlédli si i lázeňská města zapsaná na seznamu UNESCO a setkali s lázeňskými lékaři, kteří jim vysvětlili léčebné lázeňství a účinky unikátních přírodních zdrojů. Nechyběly ani sportovní aktivity v Krušných horách či sjezd řeky Ohře na raftech, který ocenili především nákupčí z Beneluxu. Na konci každého dne hosty čekal speciální kulturní program. Zažili tak středověké slavnosti na hradě Loket nebo networkingový večer v duchu lázeňské atmosféry 20. let minulého století,“ říká předseda Destinační agentury Živý kraj Petr Židlický a dodává: „Akce potvrdila, že Karlovarský kraj nabízí opravdu široké spektrum atraktivit a vysokou úroveň služeb. Odhalily se i určité rezervy, na jejichž odstranění lze však zapracovat.“

Czech Republic Travel Trade Day se koná pravidelně od roku 2016 s dvouletou nucenou přestávkou kvůli covidu. Letos šlo tedy o jubilejní 5. ročník. Místem jednání byl karlovarský Grandhotel Pupp a poznával se celý Karlovarský kraj. CzechTourism vše zrealizoval ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj za podpory Karlovarského kraje a měst Karlovy Vary a Mariánské Lázně. Akce se přitom v Karlových Varech měla původně uskutečnit už v roce 2020, covid však dobu konání odložil.

V minulosti TTD hostila Olomouc, Plzeň, Liberec a České Budějovice. I předchozí ročníky měly za cíl, stejně jako ten letošní, aby zahraniční nákupčí získali co nejkomplexnější obrázek o turistické nabídce ČR s důrazem na pořádající kraj. Scénář proto bývá následující: Zahraniční účastníci TTD nejdřív region, kde se akce koná, „ochutnají“ jako turisté, poté je čekají informační a obchodní jednání s českými subjekty (cestovními kancelářemi, hotely a dalšími poskytovateli služeb) a vše uzavírají B2B workshopy tuzemských podnikatelů se zástupci zahraničních kanceláří CzechTourismu.

„Myslím, že TTD přišel právě v čas a tam, kde je nejvíc potřeba. Věřím, že TTD přinese dobrý byznys jak tour operátorům, tak místním hoteliérům a lázním. Karlovy Vary prochází restartem, na rozdíl od jiných destinací nás potkal nejen covid, ale také obrovská proměna klientely. Ale po dobu krize jsme nezaháleli, město se masivně soustředilo na svoji turistickou a lázeňskou infrastrukturu. Určitě máme co nabídnout a jsme připraveni přivítat celé nové skupiny návštěvníků – od rodin s dětmi přes sportovce až třeba po ty, které zajímá světové dědictví UNESCO,“ říká primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

I díky TTD roste zájem o Českou republiku. Po akci se zpravidla uzavírají obchodní smlouvy, zahraniční agentury chystají balíčky či nabídky zájezdů pro své klienty. Proto už teď CzechTourism myslí na další ročník. Uskuteční se 15. a 16. května 2023 v Brně ve spolupráci s jihomoravskou centrálou cestovního ruchu.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3