INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem
Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) představí na Mezinárodních stavebních veletrzích v Brně společně se svými partnerskými podniky své téma pro letošní rok, které nese název „Energetická efektivita a mobilita". Ve stavebnictví hraje hospodárné využívání energie důležitou roli a mnoho firem se právě z tohoto důvodu zabývá problematikou úspor energie. Mezinárodní stavební veletrhy, které se konají od 12. do 16. dubna 2011 v Brně, představují proto ideální místo pro ČNOPK a její partnerské firmy, aby na společném stánku prezentovaly svou iniciativu „Energetická efektivita a mobilita" (hala V, stánek 144).

„ČNOPK chce společně s prestižními partnery a spoluvystavovateli ukázat, jak mnohostranné a přitom konkrétní mohou být úspory energie, a jaké nové obchodní příležitosti z toho mohou dnes a v příštích letech vyplývat", uvedla Mirjam Schwan, zástupkyně výkonného člena představenstva ČNOPK. Oblasti obchodní činnosti partnerských společností jsou přitom velmi různorodé a sahají od dodavatelů elektrické energie přes automobilové koncerny až po výrobce stavebních prvků.

Energetická efektivita hraje v současné době důležitou roli obzvláště v souvislosti s konceptem alternativních pohonů. V této oblasti se vedle výrobců automobilů Škoda Auto a Mercedes-Benz angažují také energetické společnosti E.ON Česká republika, PRE a RWE. Skupina Bayer bude na společném stánku zastoupena společností Bayer MaterialScience AG, která bude prezentovat ukázky produktů pro příkladné využití technologií v oblasti energetické efektivity. Společnost E.ON Česká republika bude společně s výrobcem automobilů Mercedes-Benz vystavovat elektromobil SMART, dobíjecí stanici pro elektromobily a také elektrický skútr. Škoda Auto představí vůz z energeticky úsporné řady Green Line.

Některé partnerské společnosti využívají také vzdělávací kurz ČNOPK s názvem European EnergyManager, jehož absolventi v loňském roce objevili možné úspory převyšující částku 11 mil. eur za rok. Informace o tomto kurzu naleznete taktéž na společném stánku ČNOPK.

Dodavatel elektrické energie E.ON Česká republika bude také v letošním roce v České republice pořádat soutěž Energy Globe Award, která odměňuje inovativní nápady v oblasti energetické efektivity. ČNOPK je opět partnerem tohoto projektu, o jehož zaměření a podmínkách účasti se zájemci mohou informovat na společném stánku ČNOPK na Mezinárodních stavebních veletrzích v Brně.

Další informace naleznete na www.dtihk.cz

Energetická efektivita a mobilita 2011 – naši partneři: BAYER s.r.o., E.ON Česká republika, s.r.o., Mercedes-Benz Česká republika s.r.o., Pražská energetika a.s., RWE Transgas, a.s., ŠKODA AUTO a.s., Veletrhy Brno, a.s.

(tz)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE