INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) představí na Mezinárodních stavebních veletrzích v Brně společně se svými partnerskými podniky své téma pro letošní rok, které nese název „Energetická efektivita a mobilita". Ve stavebnictví hraje hospodárné využívání energie důležitou roli a mnoho firem se právě z tohoto důvodu zabývá problematikou úspor energie. Mezinárodní stavební veletrhy, které se konají od 12. do 16. dubna 2011 v Brně, představují proto ideální místo pro ČNOPK a její partnerské firmy, aby na společném stánku prezentovaly svou iniciativu „Energetická efektivita a mobilita" (hala V, stánek 144).

„ČNOPK chce společně s prestižními partnery a spoluvystavovateli ukázat, jak mnohostranné a přitom konkrétní mohou být úspory energie, a jaké nové obchodní příležitosti z toho mohou dnes a v příštích letech vyplývat", uvedla Mirjam Schwan, zástupkyně výkonného člena představenstva ČNOPK. Oblasti obchodní činnosti partnerských společností jsou přitom velmi různorodé a sahají od dodavatelů elektrické energie přes automobilové koncerny až po výrobce stavebních prvků.

Energetická efektivita hraje v současné době důležitou roli obzvláště v souvislosti s konceptem alternativních pohonů. V této oblasti se vedle výrobců automobilů Škoda Auto a Mercedes-Benz angažují také energetické společnosti E.ON Česká republika, PRE a RWE. Skupina Bayer bude na společném stánku zastoupena společností Bayer MaterialScience AG, která bude prezentovat ukázky produktů pro příkladné využití technologií v oblasti energetické efektivity. Společnost E.ON Česká republika bude společně s výrobcem automobilů Mercedes-Benz vystavovat elektromobil SMART, dobíjecí stanici pro elektromobily a také elektrický skútr. Škoda Auto představí vůz z energeticky úsporné řady Green Line.

Některé partnerské společnosti využívají také vzdělávací kurz ČNOPK s názvem European EnergyManager, jehož absolventi v loňském roce objevili možné úspory převyšující částku 11 mil. eur za rok. Informace o tomto kurzu naleznete taktéž na společném stánku ČNOPK.

Dodavatel elektrické energie E.ON Česká republika bude také v letošním roce v České republice pořádat soutěž Energy Globe Award, která odměňuje inovativní nápady v oblasti energetické efektivity. ČNOPK je opět partnerem tohoto projektu, o jehož zaměření a podmínkách účasti se zájemci mohou informovat na společném stánku ČNOPK na Mezinárodních stavebních veletrzích v Brně.

Další informace naleznete na www.dtihk.cz

Energetická efektivita a mobilita 2011 – naši partneři: BAYER s.r.o., E.ON Česká republika, s.r.o., Mercedes-Benz Česká republika s.r.o., Pražská energetika a.s., RWE Transgas, a.s., ŠKODA AUTO a.s., Veletrhy Brno, a.s.

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3