INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) představí na Mezinárodních stavebních veletrzích v Brně společně se svými partnerskými podniky své téma pro letošní rok, které nese název „Energetická efektivita a mobilita". Ve stavebnictví hraje hospodárné využívání energie důležitou roli a mnoho firem se právě z tohoto důvodu zabývá problematikou úspor energie. Mezinárodní stavební veletrhy, které se konají od 12. do 16. dubna 2011 v Brně, představují proto ideální místo pro ČNOPK a její partnerské firmy, aby na společném stánku prezentovaly svou iniciativu „Energetická efektivita a mobilita" (hala V, stánek 144).

„ČNOPK chce společně s prestižními partnery a spoluvystavovateli ukázat, jak mnohostranné a přitom konkrétní mohou být úspory energie, a jaké nové obchodní příležitosti z toho mohou dnes a v příštích letech vyplývat", uvedla Mirjam Schwan, zástupkyně výkonného člena představenstva ČNOPK. Oblasti obchodní činnosti partnerských společností jsou přitom velmi různorodé a sahají od dodavatelů elektrické energie přes automobilové koncerny až po výrobce stavebních prvků.

Energetická efektivita hraje v současné době důležitou roli obzvláště v souvislosti s konceptem alternativních pohonů. V této oblasti se vedle výrobců automobilů Škoda Auto a Mercedes-Benz angažují také energetické společnosti E.ON Česká republika, PRE a RWE. Skupina Bayer bude na společném stánku zastoupena společností Bayer MaterialScience AG, která bude prezentovat ukázky produktů pro příkladné využití technologií v oblasti energetické efektivity. Společnost E.ON Česká republika bude společně s výrobcem automobilů Mercedes-Benz vystavovat elektromobil SMART, dobíjecí stanici pro elektromobily a také elektrický skútr. Škoda Auto představí vůz z energeticky úsporné řady Green Line.

Některé partnerské společnosti využívají také vzdělávací kurz ČNOPK s názvem European EnergyManager, jehož absolventi v loňském roce objevili možné úspory převyšující částku 11 mil. eur za rok. Informace o tomto kurzu naleznete taktéž na společném stánku ČNOPK.

Dodavatel elektrické energie E.ON Česká republika bude také v letošním roce v České republice pořádat soutěž Energy Globe Award, která odměňuje inovativní nápady v oblasti energetické efektivity. ČNOPK je opět partnerem tohoto projektu, o jehož zaměření a podmínkách účasti se zájemci mohou informovat na společném stánku ČNOPK na Mezinárodních stavebních veletrzích v Brně.

Další informace naleznete na www.dtihk.cz

Energetická efektivita a mobilita 2011 – naši partneři: BAYER s.r.o., E.ON Česká republika, s.r.o., Mercedes-Benz Česká republika s.r.o., Pražská energetika a.s., RWE Transgas, a.s., ŠKODA AUTO a.s., Veletrhy Brno, a.s.

(tz)

Slovo ke dni

  • Velký úklid v e-shopech

    Už dávno jsme si zvykli nakupovat nejen v kamenných obchodech, ale také na internetu. Obrat e-shopů neustále roste a v kritických obdobích, například během pandemie, překonával všechny rekordy. Kdo by ostatně neocenil téměř nekonečný výběr zboží, které vlastně ani nezná státní hranice ani prodejní dobu? Samozřejmě že e-commerce s sebou přináší i rizika pro obě strany, pro prodávající i zákazníky. Proto je překvapující, že teprve nyní zpřísnila naše legislativa pravidla obchodování. Už si ani v „anonymním“ cyber prostoru nebude moci každý dělat, co chce, a počítat s tím, že mu vše projde. Například používat e-shop jako bezplatnou půjčovnu nebo sám sobě psát pochvalné recenze a záměrně klamat spotřebitele. Není pochyb, že dodržování přísnějších regulí internetovému businessu jenom prospěje a podpoří jeho další růst.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Arbitrážní a mediační centrum WIPO: zkušenosti ze zahraničí 30. listopad 2022

V tomto vydání zakončíme seriál o IP mediacích a jejich využití při řešení sporů v oblasti ochrany duševního vlastnictví nahlédnutím do zahraničí. Konkrétně se zaměříme na zkušenosti a na mediační případy úspěšně vyřešené v Arbitrážním a mediačním centru Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) v Ženevě a v Singapuru.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3