INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Agentura Helas s.r.o. vyhlásila vítězky 6. ročníku celorepublikové soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK – OCP. Z databáze odborného garanta CRIF - Czech Credit Bureau bylo vybráno 11 885 potenciálních kandidátek odpovídající kritériím, ze kterých bylo vybráno 397 semifinalistek s nejlepšími ekonomickými výsledky. Tyto semifinalistky byly odborně i ratingově prostudovány a na základě osobních pohovorů postoupilo do finále 47 společností. O prvenství se v letošním ročníku ucházely podnikatelky, jejichž společnosti měly roční obrat od 10 až do 300 milionů korun.

„Úspěch soutěže vidím jak v jeho celorepublikovém působení a rozsahu, vždyť za 6 let jsme vybírali z celkového počtu 53.555 podnikatelek, kdy v semifinále soutěžilo 1.121 žen, ze kterých vzešlo  170 finalistek s nejlepšími ekonomickými výsledky. Projekt nazýváme úmyslně oceněním, protože slovo ocenění je pro mě něco jako uznání. Dává to hodnotu a smysl našim aktivitám,“ říká Helena Kohoutová, majitelka Agentury Helas s.r.o. a spoluzakladatelka soutěže.

Z analýz odborného garanta soutěže společnosti CRIF – Czech Credit Bureau vyplývá řada zajímavých skutečností.

„Pokud ženy podnikají, tak to berou více vážně než muži, což vyplývá z faktu, že pouze čtvrtina obchodních společností vlastněných ženou nevykazuje žádnou činnost, zatímco na celém trhu je to více než 40% společností,“ říká Pavel Finger, člen představenstva a dodává, že „podnikání žen je rovnoměrněji rozloženo mezi kraje, než je tomu u obchodních společností jako celku“.

Z průzkumu auditora soutěže NSG Morison vyplývá, že průměrný věk letošních finalistek je 48,2 let. „Velkým překvapením pro nás bylo, že 40 % žen podniká v ryze mužském oboru převážně technického zaměření, a to od stavebních oborů až po prodej komponentů pro kamionovou dopravu, či turbíny pro větrné elektrárny,“ konstatuje partner poradenské společnosti NSG Morison Petr Šíma. „Dle výsledků polovina dnešních podnikatelek se nejvíce obává rostoucího daňového a odvodového zatížení, dále korupce či zvyšování cen surovin. 24 % má obavy z neschopnosti financovat další růst své firmy. Naopak podnikatelky mají nejmenší obavy z neangažovanosti svých zaměstnanců či špatné kultury ve své firmě. Pro 78 % podnikatelek je do budoucna nejdůležitější strategií udržet si stávající zákazníky, proto polovina z žen sází na budování dobrého jména firmy, zavedení nových služeb či výrobků, ale také si uvědomují nutnost modernizace či investice do technologií. Dobrou zprávou bezesporu je, že 62 % firem vlastněných ženami chce v budoucnu nabírat další zaměstnance, z toho skoro polovina více jak 10 %,“ dodává Petr Šíma z NSG Morison.

Průzkum dále uvádí, že ženy se v rámci své firmy obklopují častěji ženami. Důvodem je větší spolehlivost a lepší řešení krizových situací. Opačně je tomu v rámci obchodních vztahů, tam raději jednají s muži. Současné podnikatelky jsou spíše individualistky, které sami rozhodují o zásadních otázkách. Nedělá jim však problém požádat o radu odborníka nebo si přiznat slabinu. Jsou empatické, až 80 % podniků vlastněných ženami podporuje charitu, a to převážně sociálního charakteru.

V rámci soutěže byly uděleny ceny v těchto kategoriích

V první kategorii „Česká podnikatelka, která podnik vlastní a řídí“ budou uděleny ceny za první až třetí místo v podkategoriích Malá společnost (roční obrat 10 – 30 milionů Kč), Střední společnost (roční obrat 30-80 miliónů Kč) a Velká společnost (roční obrat 80 miliónů Kč a více).

Druhá kategorie „Cena GE Money Bank – Výjimečná podnikatelka“ hodnotí vliv na obohacení trhu nebo společnosti, zohlednění sociálních a jiných aspektů její činnosti. Patronem ceny je GE Money Bank, která je generálním partnerem soutěže.

Třetí kategorie „Cena za výjimečný růst firmy – pod patronací CEMI“ hodnotí řízený výjimečný růst činnosti firmy za poslední tři sledované roky bez ohledu na kategorii, ve které se firma nachází.

Čtvrtá kategorie „Cena za inovativní řešení – pod patronací Allianz“. Hodnotí se inovativní přístup firmy za poslední tři sledované roky bez ohledu na kategorii, ve které je firma zařazena.

Vítězky 6. ročníku soutěže

MALÁ SPOLEČNOST

1. REVATECH s.r.o.Eva Hronová

2. MOVANA, spol. s r.o.Jarmila Mrázková

3. DROGERIE CENTRAL s.r.o.Alena Gergelová

STŘEDNÍ SPOLEČNOST

1. Sunny Canadian International School – Základní škola a Gymnázium, s.r.o.Alice Štunda

2. HS Čáslav s.r.o.Miluše Dvorecká

3. Soukromá klinika LOGO s.r.o.Ilona Kejklíčková

VELKÁ SPOLEČNOST

1. RI-STAV s.r.o.Irena Ryšavá

2. E.M.T. spol. s r.o.Alena Drašnarová

3. MAXIMA REALITY, s.r.o.Marta Slánská

CENA GE MONEY BANK – VÝJIMEČNÁ PODNIKATELKA

KM – KOV s.r.o.Renata Klimentová

„Ocenění Výjimečná podnikatelka letos získá paní Renata Klimentová, která podniká v oboru pro ženy velmi netypickém – výkup a zpracování kovového odpadu. Navzdory nepříznivé události v rodině dokázala převzít a úspěšně rozvíjet podnikání svého tatínka, aniž by v tomto oboru měla předchozí zkušenost. Oceňujeme, že se chová odpovědně ke svému okolí, zaměstnává hendikepované i jinak znevýhodněné spoluobčany. Renata Klimentová je odvážná a cílevědomá žena, která se dokáže o svůj úspěch podělit, proto jí ocenění Výjimečná podnikatelka náleží plným právem. Jako malý bonus od nás paní Klimentová dostane vedení podnikatelského účtu zdarma po dobu tří let,“ říká Chief HR Officer a členka Senior Managementu GE Money Bank, a.s.

CENA ZA VÝJIMEČNÝ RŮST FIRMY – pod patronací CEMI

FORCORP GROUP spol s r.o.Irena Jelínková

„Vítězka kategorie „Výjimečný růst firmy – pod patronací CEMI“, paní Irena Jelínková, je příkladem toho, že růstově podnikat lze i v současné nelehké době, pokud má člověk dostatek elánu, nápadů a nemyslí přitom jen na sebe – proto bych vyzdvihl zejména prospěšnost její firmy z hlediska zaměstnávání handicapovaných osob či různé charitativní projekty, na nichž se podílí. Ačkoli se do podnikání vrhla bez předchozích zkušeností v oboru, její výsledky jsou důkazem toho, že to „vzala za správný konec“. Věřím, že ocenění za vítězství v podobě manažerského MBA studia zdarma na institutu CEMI ji pomůže řízení firmy dále zefektivnit a tempo růstu její firmy nejen udržet, ale ještě zvýšit,“ říká ředitel institutu Mgr. Štěpán Mika.

CENA ZA INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ – pod patronací Allianz

PROBET s.r.o.Ivana Pospíšilová

„Z mnoha obdivuhodně pokrokových firem, s jejichž technologiemi jsme se měli v průběhu soutěže možnost seznámit, nás společnost PROBET zaujala už tím, že v inovacích si od svého vstupu na trh v roce 1995 dokázala vybudovat jistou tradici. Odvahu pouštět se do nových věcí paní Pospíšilová promítá do technologických inovací ve svém oboru, hodnotnou nadstavbou je pak skutečnost, že kromě efektivity technologie dává při implementaci nových postupů i značný důraz na ekologii. PROBET tak může směle udávat směr nejen ostatním firmám v betonářství, ale i mimo něj v rámci celé České republiky,“ vysvětlil Dalibora Šajara, ředitele Marketingu a Market Managementu Allianz pojišťovny volbu vítězky.

Více o soutěži naleznete na www.oceneniceskychpodnikatelek.cz

- Konec –

Pro další informace v České republice můžete kontaktovat:

Agentura Helas, s.r.o.

Petra Křapová, PR & Production Manager

Tel: 220 570 708

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O spoluzakladateli:

Agentura Helas

Agentura Helas je spoluzakladatelem soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK – OCP, zakladatelem dámského klubu COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB a společenského klubu HELAS NEW ENCOUNTERS CLUB. Dále je pořadatelem ekonomického žebříčku ŠTIKY ČESKÉHO BYZNYSU a soutěže pro malé a střední podniky, Exportní cena DHL UNICREDIT. Je výhradním provozovatelem historických sálů v prostorách Kláštera minoritů sv. Jakuba v centru Prahy. Šestnáct let je agentura Helas specialistou v oboru „event management“, pořádá společenské, kulturní a sportovní akce.

www.helas.orgwww.helas-ladies-club.czwww.hnec.czwww.oceneniceskychpodnikatelek.czwww.stiky.czwww.exportnicena.cz

O GE Money Bank

GE Money Bank patří mezi největší české peněžní ústavy. Jsme univerzální bankou, která disponuje rozsáhlou sítí 251 poboček a 707 bankomatů. Své služby orientujeme jak na občany, tak na malé a střední podniky. Náš běžný účet Genius Gratis byl v roce 2013 vyhodnocen českou veřejností v soutěži Zlatá koruna jako nejlepší finanční produkt na trhu. Ve stejné soutěži uspěly u odborné poroty naše platební inovace - Bezkontaktní platební nálepka se stala novinkou roku, NFC platební karta v mobilu zvítězila mezi kartami. Vlastní kapitál GE Money Bank tvoří 33,7 miliardy Kč, konsolidovaná kapitálová přiměřenost ve výši 19,8 % více než dvojnásobně překračuje regulatorní limit a je tak jednou z nejvyšších na trhu. GE Money Bank patří do skupiny General Electric (GE). Skupina GE je třetí největší firmou na světě, pravidelně se objevuje v žebříčcích nejobdivovanějších a nejinovativnějších společností světa. GE založil Thomas Alva Edison. Skupina sdružuje firmy z oblasti průmyslu a financí. Podniká v oblastech, jako je výroba letadlových motorů či elektrické energie, ve finančních službách nebo lékařské zobrazovací technice. GE působí ve více než 100 zemích světa a zaměstnává přibližně 300 tisíc lidí.

www.gemoney.cz

O CRIF – Czech Credit Bureau:

Společnost CRIF - Czech Credit Bureau dlouhodobě sleduje zadluženost českých domácností a hodnotí hospodaření malých a středních podniků a podnikatelů i českých měst a obcí. Je organizátorem Bankovního a Nebankovního registru klientských registrací. Provozuje portál obchodních informací Cribis.cz. Ve spolupráci s Hospodářskou komorou Prahy poskytuje firmám hodnocení iRating. Poskytuje také řadu dalších služeb, například nástroje pro řízení úvěrových rizik, řešení proti podvodům, nástroje pro hodnocení ekonomické situace bytových družstev či neziskových organizací a další.

Společnost CRIF - Czech Credit Bureau byla založena v roce 2000. Od roku 2005 je jejím jediným akcionářem mezinárodní skupina CRIF, která byla založena v roce 1988 v italské Bologni a která je dnes čtvrtým největším provozovatelem úvěrových registrů a systémů pro podporu úvěrového rozhodování na světě.

www.crif.czwww.cribis.czwww.informaceofirmach.czwww.registrporadcu.cz

NSG MORISON

NSG Morison je česká nezávislá poradenská společnost, slavící letos 20. výročí na českém trhu. Od roku 1993 poskytuje služby firmám všech velikostí (od velkých, středních až po rodinné firmy) a to v oblasti auditu, daní, účetního a mzdového poradenství, znaleckých služeb, práva, podnikového a personálního poradenství. NSG Morison zaměstnává skoro 60 odborníků.

V roce 1999 vstoupila do prestižní celosvětové asociace poradenských společností Morison International, kde je dodnes jediným českým zástupcem. NSG Morison založil současný řídící partner Martin Novotný, společně s partnerem oddělení podnikových financí a oceňování Petrem Šímou. Pro více informací :www.nsgmorison.cz

Allianz pojišťovna

Je součástí předního světového pojišťovacího koncernu Allianz Group. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení v České republice se vypracovala mezi tři největší české pojišťovny a uzavřela téměř 9 milionů pojistných smluv. Začínala s nabídkou životního pojištění a postupně přidala pojištění majetku. Od roku 2000 nabízí Allianz také povinné ručení. Dnes má svou šíří i nabídkou služeb v autopojištění jeden z nejlepších produktů na trhu. I ostatní typy majetkových a životních pojištění dokáží plně uspokojit jak privátní, tak firemní zákazníky. Značka Allianz, která letos slaví 123. narozeniny, patří mezi stovku nejsilnějších značek naší planety a každoročně své postavení vylepšuje. Buďte vítáni v Allianz - www.allianz.cz!

CEMI  MBA STUDIES

Central European Management Institut (neboli CEMI) byl založen v roce 2011 s cílem poskytovat MBA vzdělávání evropské úrovně, dostupné především pro studenty z České a Slovenské republiky. Proto jsou všechny MBA obory vyučované na CEMI navrženy a přizpůsobeny potřebám českých a slovenských studentů a tak é místnímu trhu práce, přičemž v říjnu byl zahájen již pátý ročník MBA kurzů. Se 178 úspěšnými absolventy a více než 200 současnými studenty patříme mezi nejvýznamnější a největší poskytovatele MBA studia ve střední Evropě. Jedním z hlavních cílů institutu je umožnit profesní vzdělávání v MBA oborech širokému spektru

zájemců o studium, kteří si především z časových důvodů nemohou dovolit studovat prezenční formou a pravidelně dojíždět desítky či stovky kilometrů na prezenční výuku. Proto je výuka ve všech MBA oborech na CEMI koncipována tak, že umožňuje studovat i velmi pracovně vytíženým studentům a bez ohledu na jejich bydliště. Pro tyto účely je na CEMI zaveden nejmodernější e-learningový systém Fronter, v němž jsou studentům zpřístupňovány všechny potřebné studijní materiály a další nezbytné informace a jejž mohou studenti využívat jak pro komunikaci s lektory, tak mezi sebou navzájem v rámci svých studijních skupin. Tento systém využívá například Vídeňská Univerzita, Univerzita v Lillehammeru či Cambridge ESOL. CEMI je plně akreditovaným členem IADL (International Association for Distance Learning), členem EADL (European Association for Distance Learning), členem AIVD – Asociace Institucí Vzdělávání Dospělých ČR, členem AMSP (Asociace malých a středních podniků) a kolektivním členem ČMA (Česká manažerská asociace).

CEMI v rámci vlastního stipendijního programu podporuje vzdělávání handicapovaných osob a v této oblasti dále spolupracuje také s Nadací Českého rozhlasu Světluška a občanským sdružením Život dětem. Kromě toho podporuje také nadační fond Dobrý anděl či organizaci Člověk v tísni. www.cemi.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Jak se rozpadla myšlenka na hromadu zpráv

    Možná se vám to už také stalo. Chcete něco vyřešit, napíšete nebo zavoláte dotyčné osobě. Shrnete myšlenku pěkně v bodech. Krok za krokem. A reakcí na ni je… Chaos. Je to jako když vám někdo vysype puzzle na stůl a vy z nich musíte složit nějaký komplexní obrázek. Máte před sebou fragmenty, které musíte dát dohromady, abyste zrekonstruovali pracně to, co se dalo říci snadno. Jen to chtělo chvíli času a koncentrace, aby byla odpověď na vaši zprávu zformulována se vším všudy. Čím dokonalejší prostředky komunikace máme, tím hůř komunikujeme. Je to prokletí dnešní doby, ale možná by stačilo říct, že prostředky nejsou komunikací samou. Ta by měla mít vždy přehlednou formu, která bude pro příjemce sdělení prostě stravitelná. Tím, že tříštíme pozornost, a schází nám koncentrace, utrácíme na komunikaci čas i energii v trojnásobném množství, než bývalo standardem...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3