INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Potravinářská komora ČR upozorňuje na stále rostoucí dovozy drůbežího masa, které na náš trh již proudí nejen z Polska, ale i nově z Maďarska. Na tento problém upozornili sami spotřebitelé, zvyklí kupovat českou drůbež, která je ale na pultech obchodních řetězců stále častěji nahrazována drůbeží zahraničních výrobců.

Potravinářská komora ČR dlouhodobě upozorňuje na nesmyslnost dovozů potravin, u kterých máme v České republice dostatečné kapacity pro jejich výrobu a vyrábíme je často v mnohem vyšší kvalitě, než jsou výrobky dovozové. Konkrétně u dováženého drůbežího masa byl opakovaně zjištěn výskyt salmonely, navíc dlouhé transporty citlivých surovin, kterou syrové drůbeží maso bezpochyby je, se mohou na kvalitě masa negativně projevit. Zvláště v těchto horkých dnech může dojít při transportu k nežádoucímu přerušení teplotního řetězce a maso je tak převáženo či uchováváno za nevyhovující teploty.

Zvyšování dovozů drůbežího masa za často dumpingové ceny může vést také k problémům domácích výrobců k výraznému omezení jejich výroby. Nedostatečné pokrytí trhu domácími výrobky pak ovšem může znamenat i zvýšení cen drůbežího masa z dovozu, protož na českém trhu již nebude domácí konkurence, která by tlačila na nízké ceny dovozů.

Při výběru drůbežího masa, ale i potravin jako celku, by se tedy měli spotřebitelé orientovat na výrobky českého původu, ať už na potraviny takto označené nebo na potraviny s logem Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR nebo s logem Klasa.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3