INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Potravinářská komora ČR upozorňuje na stále rostoucí dovozy drůbežího masa, které na náš trh již proudí nejen z Polska, ale i nově z Maďarska. Na tento problém upozornili sami spotřebitelé, zvyklí kupovat českou drůbež, která je ale na pultech obchodních řetězců stále častěji nahrazována drůbeží zahraničních výrobců.

Potravinářská komora ČR dlouhodobě upozorňuje na nesmyslnost dovozů potravin, u kterých máme v České republice dostatečné kapacity pro jejich výrobu a vyrábíme je často v mnohem vyšší kvalitě, než jsou výrobky dovozové. Konkrétně u dováženého drůbežího masa byl opakovaně zjištěn výskyt salmonely, navíc dlouhé transporty citlivých surovin, kterou syrové drůbeží maso bezpochyby je, se mohou na kvalitě masa negativně projevit. Zvláště v těchto horkých dnech může dojít při transportu k nežádoucímu přerušení teplotního řetězce a maso je tak převáženo či uchováváno za nevyhovující teploty.

Zvyšování dovozů drůbežího masa za často dumpingové ceny může vést také k problémům domácích výrobců k výraznému omezení jejich výroby. Nedostatečné pokrytí trhu domácími výrobky pak ovšem může znamenat i zvýšení cen drůbežího masa z dovozu, protož na českém trhu již nebude domácí konkurence, která by tlačila na nízké ceny dovozů.

Při výběru drůbežího masa, ale i potravin jako celku, by se tedy měli spotřebitelé orientovat na výrobky českého původu, ať už na potraviny takto označené nebo na potraviny s logem Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR nebo s logem Klasa.

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3