INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Dalších téměř 350 výrobků může od konce srpna nosit logo Ćeský výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR. Z rukou prezidenta ČR Václava Klause, ministra zemědělství Ivana Fuksy a prezidenta PK ČR Miroslava Tomana převzali certifikáty na slavnostním zahájení výstavy Země živitelka zástupci pěti potravinářských společností.

Pro celé portfolio výrobků, mezi které patří například různé druhy chleba – žitný, kmínový, rustikální celozrnný, různé speciality jako chléb šestizrnný, slunečnicový, bramborový, lněný, uhlířský, ale také výrobky sladké – koláče, šátečky, české buchtičky, záviny, plundry s různými náplněmi, vánočky, perníky, koblihy, dále veky, rohlíky, ale i čajové a linecké pečivo může logo český výrobek používat společnost PENAM, a.s., se sídlem v Brně. Penam, a. s. je druhým největším výrobcem pekárenských a mlýnských produktů v ČR. Ve dvanácti pekárenských provozech a čtyřech mlýnech zaměstnává přes dva a půl tisíce zaměstnanců a vyrábí více než tisíc druhů produktů. Podíl PENAMU na pekařském trhu v ČR tvoří 15 % a podíl na mlýnské výrobě v ČR je 19%.

Logo český výrobek se nově objeví i na výrobcích společnosti PT servis konzervárna spol. s r.o., která působí na trhu konzervovaných potravin již od roku 2000. Je ryze českou společností a navazuje na obnovenou tradici konzervárny v Táboře. Mimo jiné je společnost výrobcem, dodavatelem a distributorem značkových konzervovaných produktů VIVA, vyráběných dle mezinárodní potravinářské normy IFS, Logo najdou nyní spotřebitelé na hotových jídlech, jako například Maďarský guláš, Masovozeleninová směs na špagety, Segedínský guláš Trenčianský párek, Utopenci, Vepřový guláš, Masové konzervy: Jihočeské hovězí, Jihočeské vepřové Krůtí maso, Kuřecí maso, Vepřové maso, Vepřový lunchmeat, dále paštiky a konzervovaná zelenina.

Akciová společnost Tereos TTD, a.s. je vedoucí skupinou v oblasti zpracování cukrové řepy v České republice a zároveň patří mezi deset největších českých potravinářských firem. Z cukrové řepy vyrábí jak potraviny, tak obnovitelnou energii.Ve svých pěti závodech (cukrovary Dobrovice a České Meziříčí, lihovary Dobrovice a Chrudim, balicí centrum Mělník) vyrobí zhruba 240 tisíc tun cukru, 800 tis. hl lihu a 80 tis. tun pelet. Ročně zpracuje 2,2 milionu tun cukrové řepy, kterou odebírá od 450 pěstitelů z plochy téměř 35 tisíc hektarů. Logo s vlajkou budou nyní nosit výrobky jako je cukr bílý krystal, cukr bílý krupice, cukr moučka a cukr kostkový

Novými nositeli loga jsou i sýrové speciality – korbáčiky, pařenice, tyčinky, uzlíky, copy a copánky – ze společnosti Konekta SAP, s. r.o. Firma disponuje dvěma výrobními závody. Hlavní provozovna se nachází v Hlučíně, kde se zpracovává surovina pro pařený sýr. Dále se tvaruje do požadovaných velikostí a tvarů dle přání zákazníků se ochucuje kořením. Druhý výrobní závod se nachází v obci Lomnice u Rýmařova v podhůří Jeseníků, zde se převážně již vyrobené sýry udí v moderních udících pecích, v tomto závodě se také vyrábí uzená sýrová roláda s uzeninou.

Logo Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR nyní spotřebitelé najdou i na čerstvých vejcích různých hmotnostních kategorií ze společnosti Zlatá vejce, a. s.

Akciová společnost působí na trhu již 15 let. Akcionáři společnosti jsou české společnosti, zabývající se zemědělskou výrobou a to především chovem drůbeže a prasat. Společnost Zlatá vejce je obchodní firmou, která svým akcionářům prodává cca 85 % všech vajec, které tyto společnosti vyrobí.

Vejce dodávaná na tuzemský maloobchodní trh jsou nejen z klecových technologií, které dle nařízení směrnice EU budou muset od ledna 2012 splňovat podmínky pro welfare zvířat, ale také z alternativních chovů a z chovů ekologického zemědělství.

Celkem již certifikát umožňující označovat své výrobky logem Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR obdrželo 20 potravinářských společností pro více než 800 potravinářských výrobků. Výrobky se vyznačují tím, že musí být nejen vyrobeny na českém území, ale musí být vyrobeny i ze stanoveného podílu českých surovin.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3