INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Dalších téměř 350 výrobků může od konce srpna nosit logo Ćeský výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR. Z rukou prezidenta ČR Václava Klause, ministra zemědělství Ivana Fuksy a prezidenta PK ČR Miroslava Tomana převzali certifikáty na slavnostním zahájení výstavy Země živitelka zástupci pěti potravinářských společností.

Pro celé portfolio výrobků, mezi které patří například různé druhy chleba – žitný, kmínový, rustikální celozrnný, různé speciality jako chléb šestizrnný, slunečnicový, bramborový, lněný, uhlířský, ale také výrobky sladké – koláče, šátečky, české buchtičky, záviny, plundry s různými náplněmi, vánočky, perníky, koblihy, dále veky, rohlíky, ale i čajové a linecké pečivo může logo český výrobek používat společnost PENAM, a.s., se sídlem v Brně. Penam, a. s. je druhým největším výrobcem pekárenských a mlýnských produktů v ČR. Ve dvanácti pekárenských provozech a čtyřech mlýnech zaměstnává přes dva a půl tisíce zaměstnanců a vyrábí více než tisíc druhů produktů. Podíl PENAMU na pekařském trhu v ČR tvoří 15 % a podíl na mlýnské výrobě v ČR je 19%.

Logo český výrobek se nově objeví i na výrobcích společnosti PT servis konzervárna spol. s r.o., která působí na trhu konzervovaných potravin již od roku 2000. Je ryze českou společností a navazuje na obnovenou tradici konzervárny v Táboře. Mimo jiné je společnost výrobcem, dodavatelem a distributorem značkových konzervovaných produktů VIVA, vyráběných dle mezinárodní potravinářské normy IFS, Logo najdou nyní spotřebitelé na hotových jídlech, jako například Maďarský guláš, Masovozeleninová směs na špagety, Segedínský guláš Trenčianský párek, Utopenci, Vepřový guláš, Masové konzervy: Jihočeské hovězí, Jihočeské vepřové Krůtí maso, Kuřecí maso, Vepřové maso, Vepřový lunchmeat, dále paštiky a konzervovaná zelenina.

Akciová společnost Tereos TTD, a.s. je vedoucí skupinou v oblasti zpracování cukrové řepy v České republice a zároveň patří mezi deset největších českých potravinářských firem. Z cukrové řepy vyrábí jak potraviny, tak obnovitelnou energii.Ve svých pěti závodech (cukrovary Dobrovice a České Meziříčí, lihovary Dobrovice a Chrudim, balicí centrum Mělník) vyrobí zhruba 240 tisíc tun cukru, 800 tis. hl lihu a 80 tis. tun pelet. Ročně zpracuje 2,2 milionu tun cukrové řepy, kterou odebírá od 450 pěstitelů z plochy téměř 35 tisíc hektarů. Logo s vlajkou budou nyní nosit výrobky jako je cukr bílý krystal, cukr bílý krupice, cukr moučka a cukr kostkový

Novými nositeli loga jsou i sýrové speciality – korbáčiky, pařenice, tyčinky, uzlíky, copy a copánky – ze společnosti Konekta SAP, s. r.o. Firma disponuje dvěma výrobními závody. Hlavní provozovna se nachází v Hlučíně, kde se zpracovává surovina pro pařený sýr. Dále se tvaruje do požadovaných velikostí a tvarů dle přání zákazníků se ochucuje kořením. Druhý výrobní závod se nachází v obci Lomnice u Rýmařova v podhůří Jeseníků, zde se převážně již vyrobené sýry udí v moderních udících pecích, v tomto závodě se také vyrábí uzená sýrová roláda s uzeninou.

Logo Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR nyní spotřebitelé najdou i na čerstvých vejcích různých hmotnostních kategorií ze společnosti Zlatá vejce, a. s.

Akciová společnost působí na trhu již 15 let. Akcionáři společnosti jsou české společnosti, zabývající se zemědělskou výrobou a to především chovem drůbeže a prasat. Společnost Zlatá vejce je obchodní firmou, která svým akcionářům prodává cca 85 % všech vajec, které tyto společnosti vyrobí.

Vejce dodávaná na tuzemský maloobchodní trh jsou nejen z klecových technologií, které dle nařízení směrnice EU budou muset od ledna 2012 splňovat podmínky pro welfare zvířat, ale také z alternativních chovů a z chovů ekologického zemědělství.

Celkem již certifikát umožňující označovat své výrobky logem Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR obdrželo 20 potravinářských společností pro více než 800 potravinářských výrobků. Výrobky se vyznačují tím, že musí být nejen vyrobeny na českém území, ale musí být vyrobeny i ze stanoveného podílu českých surovin.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3