INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

danangV rámci summitu USA-KLDR v Hanoji jednal 27. února americký prezident Donald Trump s vietnamským prezidentem Nguyen Phu Trongem i s premiérem Vietnamu Nguyen Xuan Phucem. Při jednání obou prezidentů zástupci dvou vietnamských soukromých leteckých společností slavnostně podepsali smlouvy na nákup 110 letadel Boeing za 15,7 miliardy USD.

To dokazuje velkou sílu vietnamského soukromého podnikatelského sektoru. Letecká společnost VietJet koupila 100 letadel Boeing 787-9 Dreamliners a nová letecká společnost Bamboo Airlines 10 letadel Boeing 737 MAX.

Vietnamskému civilnímu letectví předal 15. února americký velvyslanec ve Vietnamu Daniel J. Kritebrink potvrzení o letecké bezpečnosti první úrovně (CAT 1), které mu udělila Federální letecká administrativa USA, což umožňuje přímé lety mezi oběma zeměmi.

Dne 26. února americká společnost UAC otevřela v High-tech parku ve vietnamském Danangu továrnu na výrobu a montáž trupů letadel a leteckých motorů Rolls-Royce (na snímku). Hodnota této americké investice přesáhla 170 milionů USD a vytvořila 1200 pracovních míst pro kvalifikované pracovníky z oblastí mechaniky, elektromechaniky a automatizace, ale také poskytuje práci dalším 2000 pracovníkům výrobního řetězce podpůrných odvětví.

Tato fakta dokazují, že dnešní Vietnam je velmi perspektivní zemí, což před odletem z Hanoje sdělil na své tiskové konferenci prezident USA Donald Trump, který Vietnam navštívil již po druhé. Škoda, že ČR je jedinou zemí na světě, kam stále nesmí díky paušálnímu vládnímu zákazu přijít vietnamští občané legálně pracovat a tak mnozí úspěšně pracují v USA, Kanadě, Austrálii, Japonsku, Koreji, nebo v Anglii, ve Francii, Německu, na Slovensku a v dalších 32 zemích světa.


Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti


Slovo ke dni

  • Vesnice, jak ji možná neznáte

    Lidé na vsi jsou prý konzervativní, zaostalí a možná i hloupí. Ano, tak o nich často smýšlí zejména město. Avšak mýlí se, jak ukázal i čerstvý průzkum Asociace malých a střeních podniků a živnostníků ČR. Vyšlo jim, že zemědělci jsou v digitalizaci dál než průmysl. K čemu nejmodernější technologie využívají? Například satelitní navigaci k zjišťování dat o svých pozemcích a pěstovaných plodinách. Sbírají informace všude tam, kde potřebují znát přesnou situaci online. Není pro ně ani neznámý pojem internet zvířat, i na venkově se daří umělé inteligenci... V rostlinné i živočišné výrobě se už bez systémů tzv. přesného zemědělství neobejdou. A to se venkované musí vyrovnat s překážkami, které v městských aglomeracích nemají, kupříkladu se špatným pokrytím vysokorychlostními internetovými službami nebo s horším přístupem k investičním...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Patentová ochrana v zahraničí prostřednictvím Smlouvy o patentové spolupráci 19. červenec 2019

České podniky si stále častěji (nebo spíše – stále ještě nedostatečně) uvědomují, že ochrana průmyslového vlastnictví představuje jeden z nástrojů, jak úspěšně rozvíjet a inovovat výrobu a stát se úspěšným na globalizovaném trhu. Jednou z možností, jak ochránit nové technické řešení – vynález, je patentová ochrana. Pokud se pro ni přihlašovatel rozhodne, zpravidla nejprve žádá o národní patentovou ochranu. Ta však sama o sobě nestačí, neboť český patent platí jen v České republice a jinde v zahraničí toto patentované řešení může kdokoliv využívat a prodávat. Proto je vhodné získat patentovou ochranu i v zemích, kde je předpoklad, že chráněné řešení má tržní potenciál.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE