INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

danangV rámci summitu USA-KLDR v Hanoji jednal 27. února americký prezident Donald Trump s vietnamským prezidentem Nguyen Phu Trongem i s premiérem Vietnamu Nguyen Xuan Phucem. Při jednání obou prezidentů zástupci dvou vietnamských soukromých leteckých společností slavnostně podepsali smlouvy na nákup 110 letadel Boeing za 15,7 miliardy USD.

To dokazuje velkou sílu vietnamského soukromého podnikatelského sektoru. Letecká společnost VietJet koupila 100 letadel Boeing 787-9 Dreamliners a nová letecká společnost Bamboo Airlines 10 letadel Boeing 737 MAX.

Vietnamskému civilnímu letectví předal 15. února americký velvyslanec ve Vietnamu Daniel J. Kritebrink potvrzení o letecké bezpečnosti první úrovně (CAT 1), které mu udělila Federální letecká administrativa USA, což umožňuje přímé lety mezi oběma zeměmi.

Dne 26. února americká společnost UAC otevřela v High-tech parku ve vietnamském Danangu továrnu na výrobu a montáž trupů letadel a leteckých motorů Rolls-Royce (na snímku). Hodnota této americké investice přesáhla 170 milionů USD a vytvořila 1200 pracovních míst pro kvalifikované pracovníky z oblastí mechaniky, elektromechaniky a automatizace, ale také poskytuje práci dalším 2000 pracovníkům výrobního řetězce podpůrných odvětví.

Tato fakta dokazují, že dnešní Vietnam je velmi perspektivní zemí, což před odletem z Hanoje sdělil na své tiskové konferenci prezident USA Donald Trump, který Vietnam navštívil již po druhé. Škoda, že ČR je jedinou zemí na světě, kam stále nesmí díky paušálnímu vládnímu zákazu přijít vietnamští občané legálně pracovat a tak mnozí úspěšně pracují v USA, Kanadě, Austrálii, Japonsku, Koreji, nebo v Anglii, ve Francii, Německu, na Slovensku a v dalších 32 zemích světa.


Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti


Slovo ke dni

  • Roboti zatím nepomohou

    Politici přišli se skvělým nápadem zkrátit lidem pracovní dobu. Čekali, že jim to přinese tolik potřebné volební preference a nic je to nebude stát. Jenže narazili na nepochopení. Jen 18 procent firem na tento návrh odpovědělo, že jim nevadí. Ostatním by to v době, kdy sehnat další zaměstnance na pacovním trhu je téměř nemožné, přineslo větší či menší problém. Zvýšením produktivity práce by to řešit nešlo, roboti připravení zaskočit za lidský faktor rovněž nejsou k dispozici. A samotní pracovníci rovněž nejsou nadšeni z toho, že by se jim zkrátila mzda. Zdá se, že Česká republika ještě není na 35 hodinový týden připravena. Jedině, že by navrhovatelé přišli s nějakým převratným nápadem, o němž by dokázali společnost přesvědčit. Nechme se překvapit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Pro lepší budoucnost České republiky: připravena je inovační strategie na období 2019–2030 19. únor 2019

Ekonomika České republiky a v rámci toho šance na jistoty života od vzdělanostní úrovně až po příležitost k důstojnému stáří by se měla rozvíjet strmějším tempem, pokud se máme dostat mezi několik nejvyspělejších zemí starého kontinentu. Hledají se cesty, jak umocnit potenciál lidského kapitálu, jak s ním hospodařit, aby se zúročily například možnosti podnikání, vědy, výzkumu, jak vnímat a podpořit inovační aktivity napříč obory, a tak, aby technologické ambice, které historie nazve další revolucí, pozvedly v konečném důsledku životní úroveň lidí zase o stupeň výše. Na vládní úrovni je připravena nová strategie.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300

INZERCE