INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

danangV rámci summitu USA-KLDR v Hanoji jednal 27. února americký prezident Donald Trump s vietnamským prezidentem Nguyen Phu Trongem i s premiérem Vietnamu Nguyen Xuan Phucem. Při jednání obou prezidentů zástupci dvou vietnamských soukromých leteckých společností slavnostně podepsali smlouvy na nákup 110 letadel Boeing za 15,7 miliardy USD.

To dokazuje velkou sílu vietnamského soukromého podnikatelského sektoru. Letecká společnost VietJet koupila 100 letadel Boeing 787-9 Dreamliners a nová letecká společnost Bamboo Airlines 10 letadel Boeing 737 MAX.

Vietnamskému civilnímu letectví předal 15. února americký velvyslanec ve Vietnamu Daniel J. Kritebrink potvrzení o letecké bezpečnosti první úrovně (CAT 1), které mu udělila Federální letecká administrativa USA, což umožňuje přímé lety mezi oběma zeměmi.

Dne 26. února americká společnost UAC otevřela v High-tech parku ve vietnamském Danangu továrnu na výrobu a montáž trupů letadel a leteckých motorů Rolls-Royce (na snímku). Hodnota této americké investice přesáhla 170 milionů USD a vytvořila 1200 pracovních míst pro kvalifikované pracovníky z oblastí mechaniky, elektromechaniky a automatizace, ale také poskytuje práci dalším 2000 pracovníkům výrobního řetězce podpůrných odvětví.

Tato fakta dokazují, že dnešní Vietnam je velmi perspektivní zemí, což před odletem z Hanoje sdělil na své tiskové konferenci prezident USA Donald Trump, který Vietnam navštívil již po druhé. Škoda, že ČR je jedinou zemí na světě, kam stále nesmí díky paušálnímu vládnímu zákazu přijít vietnamští občané legálně pracovat a tak mnozí úspěšně pracují v USA, Kanadě, Austrálii, Japonsku, Koreji, nebo v Anglii, ve Francii, Německu, na Slovensku a v dalších 32 zemích světa.


Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti


Slovo ke dni

  • Skóre europoslanců je v mínusu

    Jak hodnotit práci politiků? Otázka, nad níž si lámají hlavu mnozí. Liberální institut se snaží změřit, jak naši zastupitelé podporují zásady svobodné společnosti. Jak dosud hlasovali pro zákony, které rozvíjejí nebo naopak omezují svobodu jednotlivce, volný trh, oslabování role státu a mír. V prvním případě dostávají kladné body, v druhém záporné body. A výsledkem je Skóre poslanců, senátorů a nyní i europoslanců. Bohužel, pokud jde o české poslance v Evropském parlamentu, jen čtyři z nich mají kladnou bilanci. Věřme, že v nadcházejících volbách budeme mít šťastnější ruku a pošleme do Bruselu ty, kteří tam budou prosazovat liberální hodnoty.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Jak je to dnes s výukou základů ochrany duševního vlastnictví v České republice? 16. duben 2019

Výuka základů ochrany duševního vlastnictví, zejména se zaměřením na ochranu průmyslového vlastnictví, není ve vzdělávacím systému v ČR až na výjimky pevně a systematicky zakotvena. V tomto smyslu je třeba vyzdvihnout iniciativu představitelů škol a vyučujících na všech úrovních, kteří v rámci možností tuto výuku realizují a seznamují žáky, studenty a posluchače se základními principy ochrany duševního vlastnictví. Snahou Úřadu průmyslového vlastnictví je všemi dostupnými prostředky podpořit každou aktivitu v tomto směru formou konzultací, kurzů i výukovými materiály.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE