INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

reditelZajímaví hosté, uvolněná atmosféra a téma „Návrat k selskému rozumu“. I takto lze představit konferenci Ven z krabice, kterou pořádá poradenské a vzdělávací společnost Everesta společně s Centrem moderního podnikání Eyrie. Její v pořadí 5. ročník odstartuje v pražském City Tower již 20. března 2014.

Cílem cyklu konferencí Ven z krabice je podívat se na byznys netradičním pohledem. Ani tentokrát nebudou chybět inspirativní hosté, s nimiž budou moci návštěvníci v Praze, Brně nebo Ostravě alespoň na jeden den zapomenout na poučky a naopak se navrátit k prostému selskému rozumu.

Zakladatel Pražského kulinářského institutu a autor známého pořadu Peklo na talíři Roman Vaněk si položí otázku „Jak (ne)přilákat hosta“. Starosta města Říčan Vladimír Kořen se zamyslí nad selským rozumem a úředním razítkem. Do hospodaření našich předků naopak nahlédneme společně s Petrem Horou Horejším, autorem Toulek českou minulostí. O svobodě v podnikání na závěr konference promluví generální ředitel společnosti Everesta Radomil Bábek, který k tématu selského rozumu dodává: „V dnešní době se manažeři rozhodují rychle a většinou pouze na základě čísel. Na prostý selský rozum jsme skoro zapomněli, a přesto nás právě on  může v podnikání pomoci v situacích, v nichž poučky selhávají.“ 

Podle čeho se rozhodují čeští manažeři

Zodpovědnost lidí v manažerských pozicích je vysoká a přináší s sebou také řadu otázek. Používají k rozhodnutí nástroje managementu – SWOT a STEEP analýzu či dávají přednost informacím z internetu a knih? Ovlivňují je během rozhodování třeba i členové rodiny, nejbližší přátelé nebo snad zaměstnanci firmy? Na všechny tyto otázky se organizátoři konference snaží odpovědět v rámci anonymního průzkumu s názvem „Podle čeho se rozhodují čeští manažeři“. Zapojit se do něj může kdokoliv na stránkách www.eyrie.cz a jeho výsledky budou následně prezentovány na konferenci Ven z krabice.

Více o konferenci Ven z krabice, jejím programu a mluvčích se dozvíte na www.venzkrabice.cz.

(Na snímku ředitel společnosti GRUND Jiří Grund ml. s JIřím Grundem)

 

 

 

 

 

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3