INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

reditelZajímaví hosté, uvolněná atmosféra a téma „Návrat k selskému rozumu“. I takto lze představit konferenci Ven z krabice, kterou pořádá poradenské a vzdělávací společnost Everesta společně s Centrem moderního podnikání Eyrie. Její v pořadí 5. ročník odstartuje v pražském City Tower již 20. března 2014.

Cílem cyklu konferencí Ven z krabice je podívat se na byznys netradičním pohledem. Ani tentokrát nebudou chybět inspirativní hosté, s nimiž budou moci návštěvníci v Praze, Brně nebo Ostravě alespoň na jeden den zapomenout na poučky a naopak se navrátit k prostému selskému rozumu.

Zakladatel Pražského kulinářského institutu a autor známého pořadu Peklo na talíři Roman Vaněk si položí otázku „Jak (ne)přilákat hosta“. Starosta města Říčan Vladimír Kořen se zamyslí nad selským rozumem a úředním razítkem. Do hospodaření našich předků naopak nahlédneme společně s Petrem Horou Horejším, autorem Toulek českou minulostí. O svobodě v podnikání na závěr konference promluví generální ředitel společnosti Everesta Radomil Bábek, který k tématu selského rozumu dodává: „V dnešní době se manažeři rozhodují rychle a většinou pouze na základě čísel. Na prostý selský rozum jsme skoro zapomněli, a přesto nás právě on  může v podnikání pomoci v situacích, v nichž poučky selhávají.“ 

Podle čeho se rozhodují čeští manažeři

Zodpovědnost lidí v manažerských pozicích je vysoká a přináší s sebou také řadu otázek. Používají k rozhodnutí nástroje managementu – SWOT a STEEP analýzu či dávají přednost informacím z internetu a knih? Ovlivňují je během rozhodování třeba i členové rodiny, nejbližší přátelé nebo snad zaměstnanci firmy? Na všechny tyto otázky se organizátoři konference snaží odpovědět v rámci anonymního průzkumu s názvem „Podle čeho se rozhodují čeští manažeři“. Zapojit se do něj může kdokoliv na stránkách www.eyrie.cz a jeho výsledky budou následně prezentovány na konferenci Ven z krabice.

Více o konferenci Ven z krabice, jejím programu a mluvčích se dozvíte na www.venzkrabice.cz.

(Na snímku ředitel společnosti GRUND Jiří Grund ml. s JIřím Grundem)

 

 

 

 

 

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE