INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

SOCR ČR_-_Vlckova_IrenaBlíží se léto a s ním i doba dovolených, z pohledu mnoha našich členů z oboru cestovního ruchu jde o období hlavní sezóny. Jsem velmi ráda, že i přes veškeré peripetie se cestovnímu ruchu poměrně daří. Po zdařilém zimním období očekáváme i dobré letní měsíce.

Podle aktuálních informací z ČSÚ dochází opětovně k růstu mezd, na které měl vliv příznivý vývoj ekonomiky, je velmi nízká míra nezaměstnanosti, která nutí firmy si své zaměstnance v maximální míře udržet.

Lidé mají s rostoucími příjmy i větší chuť utrácet a tak si letos budou dopřávat dovolených, které v minulosti z finančních důvodů odkládali.  Vzhledem k bezpečnostní situaci ve světě stále více věnují pozornost výběru místa.  Nechtějí vzdávat svých zahraničních dovolených a tak zájem o některé „bezpečné“ destinace proti minulosti výrazně roste. Většina z nás je připravena strávit část své dovolené v zahraničí a část v domácím prostředí. Oblíbené české dovolenkové oblasti s dostatkem kvalitních doprovodných služeb se velmi rychle plní.

Zároveň je velmi pozitivní, že mají o naši republiku velký zájem i zahraniční turisté, kteří ČR vnímají jako velmi bezpečnou a poměrně levnou destinaci s vysokým standardem služeb. To vše se odrazilo i v nárůstu zájmu o ubytování ve 4 a 5 hvězdičkových hotelích, v loňském roce došlo k největšímu nárůstu pozornosti právě čtyřhvězdičkovým hotelům.

Čeští turisté požadují stále větší kvalitu služeb s možností využití doplňkových aktivit v případě nepříznivého počasí a jsou ochotni si za tyto služby připlatit. Pro cizince jsme schopni nabídnout luxus za přijatelnou cenu.

Věřím, že na konci roku potvrdíme, že se význam cestovního ruchu v rámci naší ekonomiky zvýšil, a dojde i k nárůstu jeho podílu na HDP a zaměstnanosti.

Určitě by stálo za zamyšlení jak využít právě potencionálu cestovního ruchu i pro rozvoj některých odlehlých venkovských oblastí, ale to je již jiná kapitola…

 

Irena Vlčková

manažerka pro cestovní ruch, sociální dialog a PR

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR

Slovo ke dni

  • Peníze nechte doma!

    Do české kotliny přišla další novinka. S chytrým mobilním telefonem, který neustále nosíme s sebou, zaplatíme každou útratu. Stačí do něj nahrát platební kartu, a pak mít ještě nějaké peníze na účtu, nebo otevřený úvěr. Zjišťuji, že hotovost v peněžence vlastně mám zbytečně, a možná, že i ta se brzy stane jen historickou relikvií. Do smartphonu budeme moci dřív nebo později nahrát i další karty, například na MHD, zdravotního pojištění, možná jednou i občanský průkaz a cestovní pas. Má to své nesporné výhody – jedno zabezpečené zařízení bude stačit na vše. Avšak vznikne i jeden poměrně zásadní problém: Pokud mobil ztratím, přijdu o vše, i o svou, nejen elektronickou, identitu. Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2017

INZERCE

Partneři

Generální partner:

TOSlogo 172

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

gascontrol 175logo KOB

Vyšlo u nás 

 

Partneři plus:

tsoft VSPAP 160 EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3 logo_zts_87_2 ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

Hlavní odborný partner: logo-npk Odborní partneři: csj105 sok67 cia 60 svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105

INZERCE