V relativně krátké době si tuto cestou dovoluji do této druhé úvahy jako nosnou myšlenku použít starou českou pravdu, protože v této situaci přesně vystihuje merito věci. Naučme se tedy i my respektovat pravidlo našich chytrých předků, které říká, že člověk nemá zestárnout dříve, dokud nezmoudří. Jelikož já osobně mám za sebou již tři čtvrtiny prožitého století, mohl bych s veškerou skromností a pokorou o svém dosavadním životě konstatovat, že byl plodný a pestrý. Uspěchy střídaly neúspěchy, lásky zklamání a vzestupy pády. Dalo by se snad dokonce napsat, že mne ve zbytku této pouti pánem bohem daného životního času již téměř nic nemůže překvapit, natož dostat do kolen. Nabyl jsem přesvědčení a nasbíral tolik životní pravdy, a snad i moudrosti, že mne již nemůže nic překvapit. Bylo by to dobré krédo, s kterým bych si do konce života snad i vystačil. Všechno by bylo o. k., kdyby na naši domýšlivost a pocit naprosté nedotklutelnosti nepřišla pohroma zvaná nevím proč Covid 19. Snad nám budoucnost ukáže, co a kdo a proč s touto zhoubou lidstva na nás vyrukoval.
Zaměřit se na perspektivní klientelu v podobě architektů a bytových designérů jsme se rozhodli zhruba před šesti lety. Dostat se však pod jejich nekompromisní skořápku, co se týče moderního interiérového designu, nebylo zprvu vůbec jednoduché – neustále jsme naráželi na nedůvěru v českou produkci designových výrobků. Vynaložené úsilí nám však přineslo kýženou odměnu! V současné době jsme architektům a designérům velice solidním partnerem s individuálním přístupem ke každé jednotlivé zakázce, který se snaží vyjít vstříc jakýmkoli atypickým požadavkům, jsou-li samozřejmě proveditelné z konstrukčního hlediska. Podařilo se nám změnit jejich vnímání a dokázat, že i velikostně střední firma v Přerově může směle konkurovat zahraniční produkci TOP designových produktů, ale na bázi kvality české výroby a českého servisu. Svojí výrobou se zaměřujeme zejména na ucelená řešení dveřních systémů v otočné i posuvné variantě, a to především v bezobložkovém provedení. Skryté zárubně AKTIVE, sofistikovaný obkladový systém EFEKTA i prémiová dveřní křídla… všechny tyto naše TOP produkty využívají jako hlavní konstrukční materiál hliník, který je svými vlastnostmi nepřekonatelný, a reflektují současné trendy minimalismu. Záleží nám i na těch nejmenších detailech a snažíme se o jejich precizní zpracování, ačkoliv si uvědomujeme, že dokonalost je běh na dlouhou trať.
Setkání členů redakční rady časopisu Prosperita pro mne vždy bývalo pěknou příležitostí, jak se vidět a jak pohovořit s lidmi, kteří se pohybují v businessu, něco dokázali, jsou odvážní, cílevědomí a umí bojovat za své představy a sny. Vím, že redakční rada se již dvakrát odložila, a to s ohledem na nepříznivou situaci v šíření koronavirové nákazy. Myslím, že nejenom mne to vede k zamyšlení, jak to s námi, lidmi, ten vir vlastně myslí. A že i když je velmi agresivní, firmy a jejich management nemohou podléhat panice, náladám a ztrácet půdu pod nohama. Podnikatelé a manažeři mají velkou odpovědnost, možná větší, než si sami dokáží připustit. Já sám se krizovému řízení věnuji řadu let. Moje zkušenost je jediná: vždy je třeba si poradit. Věřím, že i v tomto období, které boří řadu jistot, neztratí lídři své vize ani optimizmus.
Studenty v současnosti učíme, že kvalita by měla být samozřejmostí a radostí, a to i v tom běžném všedním životě. Je to opravdu tak? Začíná konečně platit známá premisa, že osobní kvalita je základem všech ostatních kvalit? Tak ráda bych odpověděla jednoznačně - ano, je to tak... Už oba Baťové -T. Baťa a J. A. Baťa neustále připomínali, že největším bohatstvím jejich úspěšného podniku jsou lidé v něm, že život všech generací lidí je přece nejcennějším kapitálem, který lidé mají a který si při narození přinášejí s sebou na svět, proto musíme o jeho kvalitu velmi trpělivě a trvale pečovat. Velice ráda jsem proto přivítala, že v koncepčním dokumentu Rady vlády pro udržitelný rozvoj (Strategický rámec ČR 2030) se mj. objevila (a to vůbec poprvé v historii) velmi unikátní perspektiva této koncepce... a to, že jejím cílem není jen konkurenceschopnost a trvalý hospodářský růst, ale především kvalita života obyvatel ČR.
Abych byl upřímný, příchod ekonomické krize v blízké době jsem trošku očekával, protože už je tomu 12 let, kdy Českou republiku ochromila ta poslední. Naše společnost proto už více než rok aktivně pracuje na zefektivnění výroby a výrobních procesů. Přesto začátek roku 2020 příliš nevypovídal o tom, že by krize měla letos propuknout. A o to překvapivější pro všechny bylo téměř úplné zastavení ekonomiky v dubnu a květnu v důsledku pandemie. Myslím si, že koronavirus nám všem ukázal, že na všechno se nemůže připravit ani manažer, ani lidstvo. Já osobně tuto krizi beru jako příležitost a zkoušku, ve které každý manažer musí předvést to nejlepší, co umí, a to jak v oblasti efektivity, výrobních procesů a obchodu, ale i marketingu a inovací. Na druhé straně tato událost donutí manažera k přijetí mnoha nepopulárních opatření, která dlouho odkládal. Přeji všem, ať nás ty turbulence posílí.
Studenty v současnosti učíme, že kvalita by měla být samozřejmostí a radostí, a to i v tom běžném všedním životě. Je to opravdu tak? Začíná konečně platit známá premisa, že osobní kvalita je základem všech ostatních kvalit? Tak ráda bych odpověděla jednoznačně - ano, je to tak... Už oba Baťové -T.Baťa a J.A.Baťa neustále připomínali, že největším bohatstvím jejich úspěšného podniku jsou lidé v něm, že život všech generací lidí je přece nejcennějším kapitálem, který lidé mají a který si při narození přinášejí s sebou na svět, proto musíme o jeho kvalitu velmi trpělivě a trvale pečovat. Velice ráda jsem proto přivítala, že v koncepčním dokumentu Rady vlády pro udržitelný rozvoj (Strategický rámec ČR 2030) se mj. objevila (a to vůbec poprvé v historii) velmi unikátní perspektiva této koncepce... a to, že jejím cílem není jen konkurenceschopnost a trvalý hospodářský růst, ale především kvalita života obyvatel ČR. prof. Ing. Růžena Petříková, CSc., místopředsedkyně Rady kvality ČR, pedagog,členka redakční rady měsíčníku Prosperita
I když vládě Andreje Babiše nelze upřít velkou snahu ochránit Českou republiku před důsledky nákazy koronavirem a co nejméně poškodit ekonomiku, výsledek není uspokojivý. Právnické a fyzické osoby ukazují, že mohou jednat lépe, rychleji, operativněji, účinněji. To jsem si znovu uvědomil, když jsem četl zprávu o webové aplikaci s přehledem volných míst na očkování proti COVID-19. Vytvořil ji programátor Marek Sušický s kolegou poté, co dlouho sledoval nečinnost a nemohoucnost státu. Platforma slouží veřejnosti už měsíc a sklízí zasloužený potlesk. Uvádím jen jeden konkrétní příklad, ale člověk by jich jistě našel víc. Prostě platí, že soukromá iniciativa lidí tvoří obrovskou sílu, kterou by měla naše společnost lépe využívat. Jsem přesvěčen, že méně restrikcí, omezování a zasahování do běžného života občanů nepředstavuje správou cestu k...
Stálý Rozhodčí soud při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky působí jako nezávislý orgán pro rozhodování sporů nezávislými rozhodci podle předpisů o rozhodčím řízení (dále jen „Rozhodčí soud“). Tento Rozhodčí soud je mimo jiné také sudištěm pro spory o doménová jména .cz, přičemž řešení těchto sporů Rozhodčím soudem probíhá v současné době na základě Pravidel registrace doménových jmen v ccTLD .cz a Pravidel alternativního řešení sporů, která jsou v platnosti od 25. 5. 2018.
Pokračování ...