INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

SCX8918Není mnoho žen, kterým se podařilo prosadit se do vrcholového vedení mezinárodní firmy, zvláště pak v odvětví tradičně ovládaným muži jako je automobilový průmysl. Ze 14 automobilových značek patřících pod skupinu Stellantis jen dvě řídí ženy, jednou z nich je právě Linda Jackson. Má pod sebou klíčovou značku koncernu, Peugeot.

Linda Jackson se v automobilovém světě pohybuje řadu let, většinou zastávala obchodní či finanční pozice v různých automobilkách. V roce 2005 nastoupila do skupiny PSA (dnes Stellantis) a zde její kariérní postup šel prudce nahoru. Postupem času se dostala do čela zastoupení Citroënu v Anglii a pak i ve Francii. Odtud byl už jen kousek do centrály, takže začala řídit značku Citroën na mezinárodní úrovni. Na začátku letošního roku přesedlala na Peugeot a stala se jeho generální ředitelkou. „Jsem velmi ráda, že se mohu připojit ke značce Peugeot a navázat na práci, kterou v posledních letech odvedly současné týmy. Výzva je o to více vzrušující, že přichází současně se zahájením činnosti skupiny Stellantis,“ řekla Linda Jackson při své nominaci.

Její první měsíce v nové funkci byly poměrně rušné. Peugeot totiž letos představil dva nové elektromobily – Peugeot e-Partner a e-Rifter, oznámil příchod veledůležitého modelu Peugeot 308 a na konci února Peugeot kompletně změnil identitu, což obnáší nové logo, novou proměnu designu koncesionářské sítě i nové směry v komunikaci s klienty. Radikální změna, kterou značka prochází v průměru jednou za deset let, zastihla Lindu Jackson jen pár dní poté, co se ujala vedení značky. Přesto se tohoto úkolu zhostila na výbornou a nezapomněla ani ocenit práci svých nových spolupracovníků: „Uplynulých 10 let týmy značky Peugeot každý den neúnavně pracovaly, aby posunovaly naši značku a naše produkty směrem k luxusnějším kategoriím produktů. A výsledek jejich práce máme teď přímo před očima: fantastický, očividný posun značky vnímaný našimi zákazníky a také odborníky v automobilovém průmyslu včetně našich konkurentů. Mohu zmínit cenu „International Van of The Year“, tři tituly Auto roku, 24 ocenění pro nový Peugeot 208, téměř milion klientů našeho SUV Peugeot 3008… Tyto úspěchy jsou výsledkem obrovského úsilí, nekompromisního plnění závazků a neustálého hledání dalších inovací,“ řekla Linda Jackson.

Další významnou událostí letošního roku byl autosalon v Šanghaji, který se konal v dubnu. I zde Linda Jackson plnila svoji roli generální ředitelky značky. K obrovským čínským davům pronesla dechberoucí projev a prozradila, jak velké ambice značka Peugeot na mimoevropských trzích má. Doufejme, že ředitelku Peugeotu Lindu Jackson, která je opravdovou legendou automobilového světa, brzy uvidíme na vlastní oči i na evropských autosalonech.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3