INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Na pozici vedoucího oddělení lidských zdrojů nastoupil od 1. září Michal Batelka, dlouholetý ředitel HR společnosti Foxconn Czech Republic. Na nově vytvořenou pozici vedoucího Supply Chain Managementu pak přichází Peter Lakatoš z Tesco Stores Česká republika. PENNY tak výrazně posiluje hned ve dvou klíčových oblastech.

„Péči o naše zaměstnance a řízení dodavatelského řetězce považujeme za jedny z nejdůležitějších oblastí z hlediska řízení a rozvoje firmy. Zaměstnáváme přes 6 000 lidí, máme přes 400 prodejen a stovky dodavatelů po celé zemi. Loajalita, motivace, ale i efektivita a produktivita hrají mimo jiné i s ohledem na aktuální ekonomickou situaci čím dál významnější roli. Proto jsme rádi, že náš tým posílili právě Michal Batelka a Peter Lakatoš, kteří mají řadu zkušeností z praxe i vedení svých týmů, a věříme, že nám pomohou i nadále posilovat a rozvíjet naši pozici na trhu,“okomentoval posílení týmu Jens Krieger, generální ředitel PENNY.

Role vedoucího oddělení lidských zdrojů zahrnuje kompletní HR agendu, mimo jiné nábor, employer branding, odměňování, motivaci a rozvoj zaměstnanců, vztahy s odbory nebo řadu interních procesů včetně personální administrativy a payrollu. Důležitou součástí bude také digitalizace HR aktivit. Michal Batelka (45) vystudoval humanitní studia na Univerzitě v Pardubicích. Od roku 2003 pracoval ve společnostech TPCA, Telefónica O2, GE Money, O2 Česká republika a v posledních 6 letech vedl lidské zdroje ve Foxconn Czech Republic. „Věřím, že své bohaté zkušenosti z působení ve firmách s několika tisíci zaměstnanci zúročím i v oblasti retailu, který je pro mě novou výzvou. Vnímám, že v oblasti řízení lidských zdrojů je dlouhodobě jednou z největších výzev naplňování potřeb zaměstnanců a jejich dlouhodobá motivace tak, aby se zvyšovala jejich loajalita a minimalizovala fluktuace. Proto mě příjemně překvapilo, že v PENNY pracují desítky kolegů a kolegyň již více než čtvrtstoletí, tedy od začátku působení firmy v České republice. Věřím, že se mi společně s celým týmem bude dařit pracovat na employer brandingu a že na trhu práce budeme stále atraktivnějším zaměstnavatelem,“okomentoval svůj nástup Michal Batelka, vedoucí oddělení lidských zdrojů PENNY.

Vedoucí Supply Chain Managementu bude zodpovídat za kompletní řízení a rozvoj dodavatelského řetězce včetně optimalizace šíře a rozsahu sortimentu či zvyšování produktivity, kvality a transparentnosti. Peter Lakatoš (40) vystudoval management kvality na Technické univerzitě v Košicích a do PENNY přichází po 17 letech svého působení ve společnosti Tesco Stores.„PENNY je pro mě synonymem vysoké kvality za nízkou cenu. Předpokladem pro to je kvalitní, efektivní a výborně fungující dodavatelských řetězec. Vnímám proto jako výzvu v dnešní době, kdy dochází ke zvyšování cen vstupních surovin a energií, nejen udržet kvalitu produktů za rozumnou cenu, ale i nacházet nové a nové cesty, jak uspokojit naše zákazníky,“okomentoval příchod na nově vytvořenou pozici Peter Lakatoš.¨

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3