INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Na pozici vedoucího oddělení lidských zdrojů nastoupil od 1. září Michal Batelka, dlouholetý ředitel HR společnosti Foxconn Czech Republic. Na nově vytvořenou pozici vedoucího Supply Chain Managementu pak přichází Peter Lakatoš z Tesco Stores Česká republika. PENNY tak výrazně posiluje hned ve dvou klíčových oblastech.

„Péči o naše zaměstnance a řízení dodavatelského řetězce považujeme za jedny z nejdůležitějších oblastí z hlediska řízení a rozvoje firmy. Zaměstnáváme přes 6 000 lidí, máme přes 400 prodejen a stovky dodavatelů po celé zemi. Loajalita, motivace, ale i efektivita a produktivita hrají mimo jiné i s ohledem na aktuální ekonomickou situaci čím dál významnější roli. Proto jsme rádi, že náš tým posílili právě Michal Batelka a Peter Lakatoš, kteří mají řadu zkušeností z praxe i vedení svých týmů, a věříme, že nám pomohou i nadále posilovat a rozvíjet naši pozici na trhu,“okomentoval posílení týmu Jens Krieger, generální ředitel PENNY.

Role vedoucího oddělení lidských zdrojů zahrnuje kompletní HR agendu, mimo jiné nábor, employer branding, odměňování, motivaci a rozvoj zaměstnanců, vztahy s odbory nebo řadu interních procesů včetně personální administrativy a payrollu. Důležitou součástí bude také digitalizace HR aktivit. Michal Batelka (45) vystudoval humanitní studia na Univerzitě v Pardubicích. Od roku 2003 pracoval ve společnostech TPCA, Telefónica O2, GE Money, O2 Česká republika a v posledních 6 letech vedl lidské zdroje ve Foxconn Czech Republic. „Věřím, že své bohaté zkušenosti z působení ve firmách s několika tisíci zaměstnanci zúročím i v oblasti retailu, který je pro mě novou výzvou. Vnímám, že v oblasti řízení lidských zdrojů je dlouhodobě jednou z největších výzev naplňování potřeb zaměstnanců a jejich dlouhodobá motivace tak, aby se zvyšovala jejich loajalita a minimalizovala fluktuace. Proto mě příjemně překvapilo, že v PENNY pracují desítky kolegů a kolegyň již více než čtvrtstoletí, tedy od začátku působení firmy v České republice. Věřím, že se mi společně s celým týmem bude dařit pracovat na employer brandingu a že na trhu práce budeme stále atraktivnějším zaměstnavatelem,“okomentoval svůj nástup Michal Batelka, vedoucí oddělení lidských zdrojů PENNY.

Vedoucí Supply Chain Managementu bude zodpovídat za kompletní řízení a rozvoj dodavatelského řetězce včetně optimalizace šíře a rozsahu sortimentu či zvyšování produktivity, kvality a transparentnosti. Peter Lakatoš (40) vystudoval management kvality na Technické univerzitě v Košicích a do PENNY přichází po 17 letech svého působení ve společnosti Tesco Stores.„PENNY je pro mě synonymem vysoké kvality za nízkou cenu. Předpokladem pro to je kvalitní, efektivní a výborně fungující dodavatelských řetězec. Vnímám proto jako výzvu v dnešní době, kdy dochází ke zvyšování cen vstupních surovin a energií, nejen udržet kvalitu produktů za rozumnou cenu, ale i nacházet nové a nové cesty, jak uspokojit naše zákazníky,“okomentoval příchod na nově vytvořenou pozici Peter Lakatoš.¨

(tz)

Slovo ke dni

  • Před volbami

    Komunální volby klepou na dveře v době, kdy lidé nevědí, co je čeká v zimě. V takové nejistotě, respektive v očekávání špatných a ještě horších časů, se špatně kandiduje. Ve volebních programech sice strany a sdružení mohou slibovat, co udělají, co zlepší v chodu měst a obcí, ale voliči tuší, že hlavní slovo bude mít aktuální energetická a ekonomická situace. Co je například platné, že se vybuduje nové veřejné osvětlení, když ho z úsporných důvodů nebudeme moci používat? Jak naplánovat investice, když stavební materiály zdražují z měsíce na měsíc o desítky procent a městská pokladna bude mít jen omezené finanční prostředky? Ti chytřejší raději toho moc neslibují, ale upozorňují na pozitiva, kterých jejich místo pro život v uplynulém volebním období dosáhlo. V každém případě zvolit si v této těžké době schopné a odpovědné manažery na...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Mediační dohoda a ukončení IP mediace 12. září 2022

V předchozím příspěvku jsme se seznámili s tím, jak se formulují zásady mediační dohody. Tyto zásady odrážely výsledky předchozích fází mediace a přinesly stranám konkrétní řešení pro každý předmět jednání. Strany za pomoci IP mediátora formulovaly, jak se vybrané řešení konkrétně uskuteční, kdo a co konkrétně udělá, do kdy, co to bude stát apod. Současně strany formulovaly i pojistky pro případ, že by některá ze stran dohodu nedodržela, případně nastala nějaká neočekávaná situace, nestihne se termín splnění závazku apod. Podle potřeby si strany dohodly i sankce za porušení dohody.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3