INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
S účinností od 1. 1. 2013 byl na pozici Country Managera skupiny Bisnode v České republice jmenován David Farský. V rámci skupiny doposud vedl Soliditet, HBI Česká republika a Wer liefert was?, od letošního roku bude také zodpovědný za řízení České kapitálové informační agentury (ČEKIA) a Dun & Bradstreet (D&B - NYSE:DNB). Skupina Bisnode v ČR má 170 zaměstnanců a v roce 2012 dosáhla tržeb převyšujících 220 milionů korun.

„Mým cílem v čele skupiny Bisnode ČR je významné posílení všech klíčových aktivit s důrazem na konsolidaci produktového portfolia. Máme k dispozici obrovský lidský i znalostní potenciál, který umožní další významný růst na českém trhu. Jsme připraveni poskytnout klientům vyšší kvalitu, která rovněž přinese novou hodnotu jak pro komplexní řízení kreditního rizika, tak i pro podporu celého akvizičního procesu," řekl k nové manažerské výzvě David Farský.

David Farský, vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Hospodářská politika. V rámci vedlejší specializace se věnoval psychologii a sociologii v řízení. Pracovní kariéru odstartoval v roce 2000 v rámci společnosti NEWTON Media, poskytovatele monitoringu médií a mediální analýz, kde se zabýval budováním informačních produktových nadstaveb a působil postupně na pozici obchodního konzultanta, produktového manažera, marketingového a později výkonného ředitele firmy. V období 2006 až 2009, jako ředitel společnosti, zodpovídal za řízení a chod celé české centrály a poboček na Slovensku a v Polsku. Od roku 2009 stojí v čele poskytovatele finančních, kreditních a marketingových informací o českých a slovenských firmách, společnosti Soliditet (dříve Creditinfo Czech Republic). Od roku 2011, v rámci nadnárodní skupiny Bisnode, rovněž řídí HBI Česká republika a Wer liefert was?.

David Farský se velmi dobře se orientuje v moderních technologiích. Je ženatý a má dvě děti.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3