INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

kalvodaNa pozici výkonné ředitelky České rady pro šetrné budovy nastoupila Simona Kalvoda. Ve funkci vystřídala Petra Vogela, který radu dočasně řídil od července loňského roku. Rada vypsala na uvolněné místo výběrové řízení, do kterého se přihlásilo několik desítek uchazečů. „Představenstvo jednohlasně zvolilo Simonu Kalvodu,“ říká Leoš Vrzalík, předseda představenstva Rady a zástupce společnosti Skanska, jednoho ze zakládajících členů této asociace.

Simona Kalvoda má bohaté zkušenosti z byznysu i neziskového sektoru. Působila 6 let jako výkonná ředitelka Britské obchodní komory, před tím pracovala pro britskou vodárenskou společnost Hyder PLC, kde byla zapojena do procesu akvizice většinového podílu v Severočeských vodovodech a kanalizacích.  V posledních deseti letech se věnovala vlastní poradenské činnosti v oblasti rozvoje podnikání a marketingu.

"Přijetí nabídky České rady pro šetrné budovy pro mě znamenalo zásadní změnu," říká Simona Kalvoda. "Při rozhodování mi výrazně pomohla náplň a zaměření Rady a především její výborná pověst.  Pozice výkonné ředitelky této organizace je pro mě velkou výzvou a zároveň skvělou příležitostí k dalšímu rozvoji mé profesní kariéry."

„Simona na nás zapůsobila svou vyrovnaností a sebevědomím. Zaujala nás její odbornost a jasné pochopení funkce a smyslu Rady. K našemu rozhodnutí určitě významně přispěla také její zkušenost z Britské obchodní komory,“ vysvětluje rozhodnutí představenstva Leoš Vrzalík.

Simona Kalvoda se ve své nové funkci zaměří především na posílení členské základny, rozvoj vztahů se členy a na strategii dalšího růstu Rady.

O České radě pro šetrné budovy:

Česká rada pro šetrné budovy byla založena 15. září 2009. Jejím cílem je podnítit trh, vzdělávání a změny v legislativě k vytvoření prostředí pro kvalitní stavby, které jsou zároveň ekonomicky ziskové i šetrné k životnímu prostředí. Komplexní šetrnost budov zejména zahrnuje finanční úspory, rozumné využívání zdrojů (energií, vody, materiálu), ohledy na životní prostředí a citlivý přístup k lidskému zdraví.

V současné době Českou radu pro šetrné budovy tvoří přes 80 firem z celého spektra stavebního byznysu. Statut Rady je neziskový. K zemím, kde již podobné instituce působí, patří například Velká Británie, Francie, Německo, Polsko, Holandsko, USA, Japonsko nebo Indie. Celkově je toto hnutí aktivní ve více než 100 zemích po celém světě.

(tz) 

 

 

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE