INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

V průběhu prvního pololetí letošního roku dojde k významným personálním změnám ve vedení Skupiny Komerční banky. Některé z těchto personálních změn podléhají schválení regulátorů a vzájemně na sebe navazují, vstoupí tak v platnost postupně do konce června letošního roku.

 Sylva Floríková, manažerka Compliance, převezme pozici výkonné ředitelky pro Interní audit v Komerční bance a ředitelky Auditu Société Générale pro region CEN od 1. března 2014. Nahradí tak Pavla Racochu, který s účinností od 1. dubna 2014 nově povede KB Penzijní společnost v pozici výkonného ředitele a předsedy představenstva.

Pavel Jirák, dosavadní výkonný ředitel a předseda představenstva KB Penzijní společnosti, převezme pozici výkonného ředitele pro Lidské zdroje v Komerční bance, a to od 1. května 2014. Současný výkonný ředitel pro Lidské zdroje David Formánek stane od 1. června 2014 v čele společnosti Modrá pyramida stavební spořitelna jako její ředitel a předseda představenstva. Tato změna ještě podléhá předchozímu souhlasu České národní banky.

Jan Pokorný, současný ředitel a předseda představenstva Modré pyramidy stavební spořitelny, se rozhodl využít možnosti neplaceného volna, kdy se bude věnovat své rodině a oblastem mimo bankovní a finanční sektor.

Sylvu Floríkovou nahradil v roli manažera Compliance Tomáš Choutka, který působí v Komerční bance od roku 2004. Tomáš Choutka se specializoval na problematiku compliance v oblasti investičního bankovnictví a od roku 2010 zastával roli zástupce manažera odboru Compliance.

 

*   *   *

Sylva Floríková započala svou kariéru v Československé obchodní bance a v Komerční bance v oblasti mezinárodních plateb. Působila také v České národní bance, kde byla zodpovědná za vztahy s Mezinárodním měnovým fondem. Od roku 1997 pracovala v ČNB v oblasti bankovního dohledu. Do Komerční banky nastoupila v roce 2000 s cílem založit odbor Compliance.  

 

Pavel Racocha přišel do Komerční banky v roce 2005 jako výkonný ředitel pro Interní audit. Od roku 2010 zastává také pozici manažera Auditu SG pro střední Evropu pokrývající společnosti Skupiny SG v devíti zemích. Před příchodem do KB působil mnoho let v České národní bance, posledních šest let pak jako člen Bankovní rady. Dříve pracoval také pro Světovou banku ve Washingtonu.

Kariéra Pavla Jiráka je spojená se Skupinou Komerční banky od roku 1998, kdy působil jako ředitel Obchodního centra v korporátním segmentu. Dále pokračoval na pozici ředitele Obchodní divize a od roku 2003 zastával pozici vedoucího Podpory řízení sítě. V roce 2005 přešel do společnosti Penzijní Fond KB a v roce 2006 stanul v jejím čele jako výkonný ředitel a předseda představenstva. V této roli také řídil transformaci Penzijního fondu KB na KB Penzijní společnost. 

David Formánek působil první část svého profesního života v Deutsche Bank, kde zastával pozice v oblasti korporátního bankovnictví. V roce 2001 přišel do Komerční banky na pozici ředitele Obchodní divize Praha v segmentu top korporátní klientely. Od roku 2006 působí v úseku Lidské zdroje, nejdříve na pozici zástupce výkonného ředitele a od počátku roku 2007 pak převzal pozici výkonného ředitele pro Lidské zdroje.

Jan Pokorný pracuje ve Skupině Komerční banky od roku 1991. Svou kariéru začal na pobočce KB, pokračoval v oblasti kapitálových trhů a následně byl vyslán do londýnské reprezentace Komerční banky, kde se věnoval investičnímu bankovnictví.  Po svém návratu do České republiky zastával pozici místopředsedy představenstva Investiční kapitálové společnosti KB. Poté působil jako ředitel Distribuční sítě KB, mezi lety 2006 a 2009 zastával pozici First Vice President pro střední a východní Evropu v SG Private Banking SA ve Švýcarsku. Společnost Modrá pyramida stavební spořitelna řídí od roku 2010.

(tz)

 

 

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE