INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Ředitelkou v oddělení Auditorských služeb PwC Česká republika se od 1. října stává Martina Kučová. Do funkce ředitele byl také povýšen Jan Musil. Oba mají více než deset let zkušeností v oblasti auditu pro společnosti vykazující výsledky podle českých i mezinárodních (IFRS) účetních standardů. Ve své nové roli se oba zaměří na rozvoj služeb pro společnosti v soukromém vlastnictví a ve veřejném sektoru.

„Dynamický růst společností v soukromém vlastnictví i dramatický vývoj ekonomiky v posledních letech přináší vlastníkům těchto firem zcela jiné perspektivy a příležitosti, ale zároveň vyžadují i nový přístup k řízení a kontrole jejich zdraví. Vidím proto velký potenciál rozvoje našich služeb pro české firmy a podnikatele,“ říká Martina Kučová.

„S rozvojem české ekonomiky se stále častěji setkáváme s českými firmami, které pro svůj další růst potřebují věrohodné finanční výsledky, kterými prokazují důvěryhodnost svým obchodním partnerům, poskytovatelům kapitálu, státním institucím a veřejnosti. Renomované auditorské společnosti nabízejí nejen profesionální ověření finančního výkaznictví, ale také zkušenost s obchodními modely v různých odvětvích a okamžitý přístup k expertním znalostem v daních, právu a podnikovém poradenství. V PwC věnujeme velkou pozornost rozvoji špičkových technologií, jako je například HALO, náš nový nástroj na zpracování, analýzu a prezentaci velkých objemů transakčních dat. Na významu nabývá také kvalita finančních informací, které získává stát od svých organizačních složek. Příkladem je zvažovaný přechod na vykazování dle mezinárodních, resp. evropských, účetních standardů pro veřejný sektor, který nelze zvládnout bez detailních odborných znalostí a zkušeností.“ dodává Jan Musil.

Martina Kučová (44) pracuje v oddělení auditorských a poradenských služeb. Je zodpovědná za poskytování auditů pro portfolio mezinárodních a českých společností připravujících své finanční výkazy podle českých účetních předpisů, IFRS nebo připravujících konsolidované finanční výkazy v souladu s českými účetními předpisy. Má více než 10 let zkušeností v oblasti auditu a více než 7 let zkušeností v oblasti finančního řízení. Získala je při poskytování auditorských a poradenských služeb především českým a slovenským významným průmyslovým a obchodním podnikům. Vedle auditu finančních výkazů má Martina také rozsáhlé zkušenosti s finančním výkaznictvím a řízením změn podnikových procesů, které nabyla při svém působení na pozici finančního analytika či finančního ředitele v Čechách a Kanadě. Martina Kučová je vdaná, má 3 děti a ve volném čase se věnuje zejména rodině a aktivitám v přírodě, ráda běhá a cvičí jógu.

Jan Musil (41) vede auditorské týmy na klíčových zakázkách pro české společnosti, významné nadnárodní korporace i státní podniky v řadě odvětví (energetika, internet a hotelnictví). Před příchodem do PwC v roce 2003 působil především v telekomunikačním sektoru. Má rozsáhlé zkušenosti s výkaznictvím podle českých účetních standardů i podle IFRS, které získal v pražské a kyjevské kanceláři PwC. Účastnil se řady projektů zaměřených na strukturování skupin společností, podnikových přeměn a ekonomického poradenství.  Je členem britské Asociace certifikovaných účetních (FCCA). Jan Musil je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se věnuje zejména rodině a sportu.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3