INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Petr_Janeba_resizeNovým vedoucím divize Volkswagen - osobní vozy společnosti Import VOLKSWAGEN Group s.r.o. bude od 1. října 2011 Petr Janeba. V čele tuzemského týmu Volkswagen vystřídá Vratislava Strašila, jenž přebírá od 1. září 2011 vedení značky Volkswagen – osobní vozy ve společnosti Volkswagen Group RUS v Rusku.

„Vratislav Strašil dokázal během necelých pěti let ve vedení značky Volkswagen – osobní vozy zvýšit prodeje téměř o polovinu a tržní podíl z 5,3 na 8,6 procenta," řekl Rudolf Javurek, generální ředitel Import VOLKSWAGEN Group. „Za tyto skvělé výsledky kolegovi Strašilovi upřímně děkuji a přeji mu mnoho úspěchů na jeho novém působišti."

Ing. Petr Janeba (36) přichází do Prahy z Ruska, kde dva roky vedl importérskou organizaci značky Škoda ve společnosti Volkswagen Group RUS. Předtím působil na vedoucích pozicích v prodeji značky Škoda s odpovědností za Rusko, západní Evropu a zámoří. V koncernu Volkswagen Petr Janeba pracuje od roku 1999.

Petr Janeba je absolventem Technické univerzity v Liberci. Je ženatý a je otcem čtyřleté dcerky. K jeho zálibám patří motoristický sport, včelaření, pěší turistika, tenis, šachy a fotografování.

Volkswagen, který letos slaví 20 let na českém trhu, je největším dovozcem osobních vozů do ČR. Za sedm měsíců letošního roku dokázal zvýšit svůj odbyt meziročně o 5,18 % na 8652 vozů a posílit tak svůj tržní podíl na 8,62 %. V minulosti byl šestkrát importérem číslo jedna osobních vozů a sedmkrát největším importérem osobních a užitkových vozů.

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3