INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Mars CzechDaniela Hlaváčková, marketingová ředitelka segmentu cukrovinek a žvýkaček společnosti Mars ve střední Evropě, se na svou pozici vrací po patnácti měsíční pauze. Po dobu její druhé mateřské dovolené ji zastupovala Marta Gil. Jakožto jedna z šesti žen v leadership týmu je Daniela příkladem toho, že Marsu záleží na diverzitě a podporuje také work & life balance. Společnost se pravidelně umisťuje na předních příčkách v prestižní evropské soutěži Great Place To Work®.

Daniela je jedním z mnoha příkladů, jak společnost Mars dlouhodobě podporuje zaměstnance v osobním rozvoji a vytváří jim možnosti růstu až na pozice v top managementu. Svoji kariéru v Marsu zahájila Daniela Hlaváčková již v roce 2006, kdy ještě v průběhu svých studií nastoupila do společnosti jakožto asistentka marketingu pro značku Uncle Ben‘s. Poté ji čekal posun na pozici Brand Managera v segmentu čokolády, kde zodpovídala mimo jiné za největší značky Snickers a Twix. Po dvou letech získala v roce 2010 na starosti celé portfolio čokoládových výrobků Mars v Česku i na Slovensku. Po spojení Marsu se společností Wrigley se pod záštitu Wrigley přesunula i Daniela na pozici Group Brand Managera. K tomu dostala příležitost rozšířit své pracovní zkušenosti ve Velké Británii, kam se v roce 2012 přestěhovala a zapojila se do nového projektu. Po uplynutí celého roku se rozhodla v Británii zůstat a zároveň se vrátit do oblasti marketingu. Z pozice Strategy Managera v segmentu žvýkaček tak mohla propojit své dosavadní zkušenosti s plánováním nových aktivit. Když byla povýšena na Marketing Managera cukrovinek pro Velkou Británii a zároveň vedla značku Skittles v Evropě, bylo jasné, že se její pobyt v Británii opět prodlouží.

V roce 2014 se rozhodla vrátit zpět do Prahy, kde nastoupila na svoji první mateřskou dovolenou. Když se po roce rozhodla, že nastal správný čas vrátit se do práce, dostala od Marsu příležitost stát se Marketingovou ředitelkou pro Wrigley Česko & Slovensko, od podzimu 2015 tedy zodpovídala za celé portfolio cukrovinek (žvýkačky, čokolády a ostatní sladkosti). Na začátku roku 2016 došlo k velkému sloučení 6 jednotek a 3 trhů a Daniela se tak posunula do role Marketing Directora pro segment cukrovinek a žvýkaček ve střední Evropě, kam spadají trhy Česka, Slovenska, Maďarska a Rumunska. Na jaře 2017 odešla podruhé na mateřskou dovolenou a nyní se do Marsu vrací na stejnou pozici.

Daniela je skvělým důkazem toho, že je možné při pomoci ze strany zaměstnavatele založit rodinu a zároveň budovat úspěšnou kariéru. „Díky Marsu jsem si nikdy nemusela vybírat mezi rodinou a prací. Zde mám tu možnost mít obojí zároveň a naplno. Nerada bych hledala kompromisy v tom, která z těchto cest by mě více naplňovala a Mars mi tímto dává příležitost vybalancovat kariéru a vychovávat přitom dvě úžasné dcery. Svoji pracovní dobu si můžu přizpůsobovat svým potřebám a k tomu mívám volné pátky, takže si mateřství užívám naplno.“

Společnost Mars, která je stále rodinnou firmou, loni oslavila 25 let na českém, slovenském i maďarském trhu. Loajalitu svých spolupracovníků, jak firma nazývá své zaměstnance, oceňuje rozšiřováním a naplňováním pracovního potenciálu každého z nich. „Mars mi neustále dává úžasné příležitosti k růstu a rozvoji, a zároveň možnost získat cenné zkušenosti z rozdílných segmentů, trhů i funkcí. Jsem pyšná na to, že jsem jedním ze spolupracovníků této společnosti. Neustávající osobní rozvoj je pro mě důležitým hnacím motorem a udržuje mně zde zapojenou do každodenních činností”, uvádí Daniela při ohlédnutím se za svou dosavadní kariérní drahou.

Její inspirující cesta z asistentské pozice až mezi členy CE leadership týmu poukazuje na fakt, že si Mars ocenění Great Place To Work jednoznačně zaslouží a může být zároveň motivací pro nováčky na pracovním trhu při rozhodování se v jejich prvních kariérních krocích.

(tz)

Slovo ke dni

  • Stravenkový paušál uspěl

    Jedna z nejvíce kontroverzních věcí, které hýbaly podnikatelskou věřejností, bylo zavedení stravenkového paušálu, tedy rozšíření možností v poskytování obědů zaměstnancům. Proti byly vydavatelé stravenek a odbory. Argumentovalo se rozbitím osvědčeného systému, který léty prokázal své kvality. Příznivci paušálu poukazovali na to, že změna poskytuje více možností, zjednoduší administrativu a skoncuje s vysokými provizemi. Po dvou letech fungování se ukazuje, že čtyři z deseti firem dávají přednost stravenkovému paušálu. Zejména vyhovuje malým a středním zaměstnavatelům. Ti velcí mohou poskytnout občerstvení ve vlastních podnikových jídelnách. Ale nestalo se, že by lidé v práci přestali obědvat a raději získané finanční prostředky vydali za něco jiného. Myslím, že nynější praxe, i když možná do značné míry ovlivněná pandemií koronaviru, prokázala...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE