INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

janouch2Roman JanoušekSpolek Ukliďme Česko přichází se zajímavou výzvou. Obrací se na provozovatele restaurací, hospod, jídelen a dalších stravovacích zařízení s přáním, aby nevyhazovali potraviny, které by z důvodu uzavření provozu museli vyhodit. Nevyužité zásoby mohou dobře posloužit charitě. S jedním z iniciátorů, Romanem Janouškem, jsme si povídali o tom, co se za tímto projektem skrývá.

Jak vlastně vznikl nápad se sběrem potravin, které nemohou být z důvodů koronakrize využity běžným způsobem?

Bylo to dílem okamžiku, restaurace se zavíraly ze dne na den, na druhou stranu už tu nějaká zkušenost z jara byla, takže jsme byli připraveni na vše možné...

Na koho a jakou formou se obracíte s žádostí o potraviny?

Je to výzva především pro restaurace a jídelny, které se na situaci nemohly nijak předem připravit a ze dne na den jim zůstaly potraviny, které nemají jak udat (pokud tedy neotevřely výdejní okénko, ale i tak to není plnohodnotné). Snažili jsme se oslovit profesní sdružení, internetové weby pro gastronomii, ale i plošně média. Bohužel ta odezva je prozatím minimální, mám pocit že média dnes vůbec nemají zájem o šíření pozitivních zpráv a pouze se patlají v té lapálii s bacilem covid-19.

Co všechno patří do vašeho hledáčku?

Jsou to především ovoce, zelenina nebo chlazené, mražené nebo trvanlivé potraviny, které zatím nebyly rozbaleny, ale například do foodboxů v Brně, které jsou umístěny v prodejnách Tesco, mohou vkládat trvanlivé potraviny i občané, kteří zde nakupují.

V jaké podobě mají být potraviny předány, co lze využít, a co už ne?

To je spíše konkrétní otázka na jednotlivé potravinové banky v krajích, bude se to mírně lišit regionálně podle momentální situace, nabídky a poptávky...

Už jste zaznamenali zájem o vaši iniciativu, a to jak ze strany poskytovatelů, tak příjemců potravin?

Ne, ale jelikož jsme teprve tu informaci rozesílali, tak je zatím brzy na nějaké hodnocení.

Kdy a jakou formou bude pokračovat váš projekt Ukliďme svět, ukliďme Česko?

Máme naplánován hlavní úklidový termín na konec března příštího roku, konkrétně sobotu 27. března. Nezbývá než doufat, že v té době už bude situace v normálu a nezakážou nám uklízet, jako se tomu stalo v letošním roce.

úspěch s potravinovou sbírkou i úklidem
popřál Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Pošta na kolečkách

    Vzpomínáte na pojízdné prodejny? Umožňovaly venkovu přiblížit se městu, jak znělo jedno ze socialistických hesel. Ale taková služba přežívala i do dnešních dnů. K nám každý týden zavítal se svým krámkem na kolách řezník Franta. Zájem byl velký, avšak s tím, jak začal v centru obce prosperovat obchod vedený vietnamskou rodinou, už se Fandovi tak nedařilo a přestal zajíždět. Nicméně v nedaleké vesnici to nevzdal. Česká pošta musí hlídat náklady na provoz, zároveň udržet obslužnost celé republiky. Zkouší teď na jihu Čech nabídnout své služby z pojízdného úřadu. Zatím jen na měsíc. Tento jistě zajímavý experiment může mít úspěch, ale čtyři týdny je krátká doba na to, aby si místní lidé zvykli. Navíc rozsah poskytované služby je omezený. Praxe ukáže, zda nápad z minulosti může zajistit pošťákům i slušnou budoucnost.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

2 karabec

Představujeme IP mediační centrum Praha 23. únor 2021

Cílem tohoto příspěvku je představit nově založené IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, jehož zakladatelem je společnost JUDr. David Karabec, s.r.o., která je specializovanou konzultační, poradenskou a vzdělávací společností se zaměřením na ochranu autorských a průmyslových práv, know-how, obchodní tajemství, licence, nekalou soutěž a franchising.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE