INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

OstrojUdržitelné a ekologické projekty mají v opavské strojírenské firmě OSTROJ zelenou. Včelstvo našlo svůj domov v klidné části areálu firmy, která mu zajišťuje vhodné podmínky pro chov. Péči o včely má na starosti zkušený včelmistr. Včelí med poslouží jako drobná pozornost pro zákazníky a obchodní partnery.

Po instalaci vlastní fotovoltaické elektrárny je včelstvo dalším krokem k podpoře ekologických projektů. „Dlouhodobě se snažíme kultivovat i nevýrobní prostory areálu a včelstvo je pro nás další možností, jak toho dosáhnout. Včely jsou také skvělým indikátorem stavu životního prostředí, o které se snažíme dlouhodobě pečovat,“ řekl Vojtěch Trochta, člen správní rady společnosti OSTROJ, duchovní otec projektu a sám dlouholetý včelař.

Ve včelích úlech, které jsou umístěné v klidné části výrobního areálu pod lipami vedle samočistícího jezírka, které rovněž slouží jako požární nádrž, se nachází úly pro pět včelstev. Vzhledem k umístění včelstev uvnitř areálu opavské firmy byl pro chov zvolený mírný kmen včely medonosné kraňského typu. Z důvodu zakládání nové včelnice má každé včelstvo i jiný původ svých královen. „Včely létají do vzdálenosti přibližně 5 km od svého stanoviště a v tomto prostoru mají v areálu výrobního závodu a jeho okolí k dispozici širokou škálu kvetoucích rostlin,“ vysvětlil František Borový, zkušený včelař a včelmistr v OSTROJi, a doplnil: „Máme tu lípy, zahrádkářské osady, zemědělské polnosti, městské parky a lesy, takže včely mají dostatek potravy pro produkci medu.“

Péče o včely zahrnuje například pravidelné kontroly stavu včel, udržování dostatečného včelího prostoru úlu k potřebám včelstva, starost o okolí včelnice, šetrné vytáčení medu a zpracování včelích produktů, přípravu na zimování včelstev nebo jejich případné léčení, postihne-li je nějaká choroba. OSTROJ očekává, že vyprodukuje 20–50 kg medu ročně. Med bude sloužit jako dárek pro zákazníky, dodavatele a obchodní partnery firmy.

OSTROJ a.s. patří k významným strojírenským firmám v České republice. Na trhu působí od roku 1948. Je ryze českou akciovou společností, její sídlo a výrobní závod se nachází v Opavě. Společnost zaměstnává zhruba 800 pracovníků především z regionu Opavska a dosahuje tržeb kolem 1,6 miliardy korun. Do portfolia pěti divizí patří široká paleta výrobků, od opracovaných lakovaných svařenců přes hydraulické a tiskařské válce, dále galvanické zinkování, tvrdé chromování, přesné obráběné dílce až po ocelové zápustkové výkovky a stroje pro podzemní stavitelství a hlubinnou těžbu.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3