INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

EON logoEGA s webovkou a globusem 02E.ON Energy Globe Award ČR 2013 se může stejně jako v minulých letech pochlubit velkým zájmem českých kutilů, firem a organizací. Do soutěže, která každoročně odměňuje originální projekty přispívající k ochraně životního prostředí, se přihlásilo celkem 217 projektů.

Z 217 soutěžících vybrala mezinárodní porota 3 nejzajímavější projekty v kategorii Obec, Kutil, Firma a Mládež. Nominované projekty přitom usilují vedle prvenství ve své kategorii také o celkové vítězství v soutěži. Letošní novinkou je kromě nového uspořádání kategorií a možnosti přihlásit i nezrealizované nápady, také možnost hlasovat o nejsympatičtější projekt z 12 nominovaných pomocí SMS či internetu na webových stránkách www.energyglobe.cz. Svůj hlas lze odevzdat jednomu z projektů od 1. srpna až do konce září.  Vítězové letošního ročníku E.ON Energy Globe Award ČR budou představeni 7. října 2013 ve Vinohradském divadle v Praze. Záznam programu proběhne 19. října na České televizi.

V letošním 4. kole soutěže E.ON Energy Globe Award ČR byly v jednotlivých kategoriích nominovány tyto projekty:

Kategorie FIRMA

Předkladatel:reenergie 01 Renergie s. r. o., název projektu: Optimalizace energetických a materiálových toků mezi bioplynovou stanicí a zemědělskou prvovýrobou.

Projekt je ojedinělým vyváženým propojením výroby energie v bioplynové stanici z biomasy a její spotřeby v jedné lokalitě spolu s navazujícími uzavřenými materiálovými toky. Řešení umožnilo vytvořit nová pracovní místa, soběstačnost ve výrobě elektřiny a tepla a odvod přebytku elektřiny do VN sítě.

 

 

 

Předkladatel: Jiří Marian, název projektu: Snížení energetické náročnosti Hotelu-vinařství Galant.

Projekt je zaměřen na minimalizaci provozních nákladů chytrým využitím přebytku tepla, odpadní vody i skleníkových plynů vznikajících při provozu a výrobě. Skleníkové plyny jsou využívány ve wellnes programu i výrobě vína.

hotel vinarstvi galant 02

 

 

 

 

 

 

 

Předkladatel: ČSAD Česká Lípa, a. s., název projektu: Vozový park na CNG.

Firma v rámci projektu pořídila a využívá 59 autobusů se CNG pohonem a zajišťuje s nimi více než ¾ dopravního výkonu v Libereckém kraji. Jde nejen o významnou úsporu  provozních nákladů, ale zejména obrovské snížení emisí škodlivých částic a tím zlepšení kvality ovzduší.

Č LIPA CNG 03

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie OBEC

Předkladatel: Obec Kněžice, název projektu: První energeticky nezávislá obec Kněžice ve výrobě tepla a elektrické energie.

Jádrem projektu je bioplynová stanice zpracující většinu místních odpadních surovin na bioplyn, který je přeměněn na elektrickou energii a teplo, přičemž popel z kotelny se využívá jako kvalitní hnojivo. Obec je energeticky soběstačná, zkvalitnilo se ovzduší a projekt dává práci několika obyvatelům Kněžic.

Knezice 04

 

 

 

 

 

 

 

Předkladatel: Obec Dolní Újezd, název projektu: Snížení energetické náročnosti základní školy.

Tříletý projekt díky unikátnímu systému vytápění s využitím obnovitelných zdrojů a plynových tepelných čerpadel pomohl výrazně ušetřit náklady na elektřinu se snížením dopadu na životní prostředí.

Dolni Ujezd 05

 

 

 

 

 

 

 

Předkladatel: Město Soběslav, název projektu: Záchrana gotického hradu Soběslav.

V rámci projektu došlo ke zrekonstruování hradu, vybudování moderní městské knihovny ve skleněném skeletu s vytvořením vlastního mikroklima. Knihovna je díky použitým technologiím energeticky velmi úsporná a sám projekt získal řadu ocenění za moderní architektonické řešení.

Hrad Ssobeslav 06

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie KUTIL

Předkladatel: Ing. Jan Řežáb, název projektu: Energeticky aktivní dům Plzeň – Bolevec.

Projekt se zaměřil na kvalitní a pohodlné bydlení s minimální spotřebou energie, kterou si zajišťuje sám a je výstavbou i provozem šetrný k životnímu prostředí. Objekt je vytápěn teplovzdušně a dokáže vyrobit ročně o polovinu více energie, než sám spotřebuje.

Bolevec 07

 

 

 

 

 

 

 

Předkladatel: Jiří Pešek, název projektu: Solární slunečník.

Projekt řeší využívání solárních panelů v pozici slunečníků schopných napájet získanou energií domácí elektrospotřebiče. Jedná se o tradiční rozevíratelnou konstrukci slunečníku, kde potah tvoří fotovoltaická fólie zespodu zpevněná textilií. Nápad může najít široké uplatnění nejen u nás, ale zejména v zemích s větší a delší sluneční intenzitou.

dům architekta 09

Předkladatel: Ing. arch. Martina Příkazská, Brno - Žebětín, název projektu: Vlastní dům architekta s ateliérem.

Architektonicky zajímavý nízkoenergetický dvojdomek zajímavě zasazený pro přírody je současně důmyslným řešením nízkých nákladů na energii díky masivnímu zateplení. Tento projekt získal i cenu v architektonické soutěži.

 

 

 

 

Energis 24 10Kategorie MLÁDEŽ

Předkladatel: Mgr. Radovan Šejvl, název projektu: Energis 24.

Jedná se o spojení tří projektů -  tzv. Technologické školky rozvíjející v dětech předškolního a školního věku povědomí  o technice a energetice formou hry a řešení úkolů, Technické výchovy v praxi zaměřené na 15 až 16leté zájemce a Virtuální univerzity, sdružující několik desítek studentů se zájmem o techniku a energetiku. Projekt se setkal s velkým ohlasem a jeho výsledky v posilování znalostí jeho účastníků jsou překvapující.

 

 

 

výskyt oxidu jihlava 12Předkladatel: SŠOS Jihlava, název projektu: Výskyt oxidu uhličitého ve škole.

Projekt v praxi prokázal prospěšnost pravidelného větrání učebních místností a díky průběžným měřením umožnil najít optimální způsob výměny vzduchu pro maximální soustředění studentů. Zařízení pro monitoring škola zakoupila z financí za předchozí ocenění v soutěži E.ON Energy Globe Award.

 

 

 

 

setrilkovi 11Předkladatel: České ekologické manažerské centrum (CEMC, )název projektu: Šetřílkovi aneb Hravě šetřím kapsu i přírodu.

Projekt je určen široké veřejnosti s cílem ukázat, jak lze výrazně ušetřit rodinný rozpočet snížením finančních nákladů na běžný provoz domácnosti. Jedná se o hru na bázi vzdělávací aplikace, kterou lze stáhnout na internetu a jejím základem je hospodaření smyšleném čtyřčlenné rodiny na základě využití zajímavých informací o nejrůznějších cestách k úsporám energií a šetrnosti k životnímu prostředí.

 

 

Vítěz letošního ročníku soutěže získá kromě finanční odměny 300 000 Kč od energetické společnosti E.ON zajímavé ceny od partnerů soutěže, jako Vaillant Group Czech, s. r. o. nebo Gorenje spol. s r. o. Nejsympatičtější projekt vyhrává 3letou zápůjčku elektromobilu BMW i3 spolu s dobíjecí stanicí od generálního partnera BMW Group ČR.

 Bližší informace o soutěži i nominovaných projektech lze získat na www.energyglobe.cz. Svůj hlas o nejsympatičtější projekt může každý odevzdat od 1. srpna do konce září 2013 a vyhrát tak např.  elektrokolo či úspornou pračku.

(vg)

 

 

Slovo ke dni

  • Za prací k nám

    Rostoucí životní úroveň se může projevovat různým způsobem. Český statistický úřad zjistil, že přibývá cizinců, kteří k nám přijíždějí za prací. Láká je slušný plat a dobré pracovní i životní podmínky. Tradičně nejvíc zaměstnanců pochází ze Slovenska, víc než polovina, následují Poláci a Rumuni. Na tom by snad nebylo nic tak překvapivého. Ale naši republiku si oblíbili i mnozí Němci, Francouzi, Italové a Britové. Převažují samozřejmě občané z Evropské unie, co nepotřebují pracovní povolení. Také co se věkového složení týká, mezi zahraničními pracovníky najdeme všechny kategorie, studenty a seniory nevyjímaje. To považuji za docela příznivou zprávu. Zvláště v době, kdy česká ekonomika potřebuje každou šikovnou ruku a hlavu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Ochrana duševního vlastnictví v kontextu Inovační strategie ČR na léta 2019–2030 31. leden 2020

Vláda České republiky schválila počátkem roku 2019 klíčový dokument Inovační strategie České republiky 2019–2030 (Country for the Future), který RVVI zpracovala v úzké spolupráci s týmem osobností z řad podnikatelů, vědců, akademiků a zástupců veřejné správy. Dokument vytyčuje nové priority, jejichž naplnění by mělo Českou republiku do roku 2030 zařadit mezi nejinovativnější země Evropy. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE