INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

EON logoEGA s webovkou a globusem 02Do letošního ročníku národního kola soutěže E.ON Energy Globe Award ČR bylo letos přihlášeno 217 ekologicky zaměřených projektů. Z nich pak mezinárodní porota vybrala trojici nejzajímavějších v kategorii Firma, Obec, Mládež a Kutil, které budou soutěžit kromě prvenství ve své kategorii rovněž o celkové vítězství v soutěži. Letošní novinkouje vedle nového uspořádání kategorií a možnosti přihlásit i nezrealizované nápady také vyhlášení nejsympatičtějšího projektu z 12 nominovaných, a to pomocí SMS či internetového hlasování na webových stránkách www.energyglobe.cz.

Svůj hlas mohou zájemci odevzdat jednomu z projektů v době od 1. srpna do konce září 2013.

bmw i3Projekt s největším počtem hlasů pak získá od generálního partnera soutěže – BMW Group Česká republika tříletou zápůjčku elektromobilu BMW i3 spolu s domácí dobíjecí stanicí BMW Wallbox. Pro šťastné hlasující jsou pak připraveny ceny v podobě elektrokola či unikátní úsporné pračky gorenje powered by E.ON.

A o jaký koncept elektromobilu se v případě BMW i3 jedná? Jde o zcela nový a ojedinělý projekt vycházející z koncepce lehké konstrukce z kompozičních materiálů, která zajistí energetickou efektivnost. Při výrobě elektromobilu BMW i3 je využívána elektrická energie získávaná 100 % z obnovitelných zdrojů a u celého projektu byly již v ranné fázi konstrukce definovány závazné ekologické cíle týkající se nákupu, vývoje, výroby a prodeje. Řada inovativních opatření v procesech vývoje, výroby a recyklace včetně začlenění řešení do dodavatelské sítě BMW stanovila nová měřítka v oblasti trvalé udržitelnosti. Elektromobil BMW i3 disponuje minimálně o třetinu nižším ukazatelem potenciálu pro globální oteplování (CO2e) než podobný velmi úsporný vůz se spalovacím motorem.

Celkový vítěz, vítěz nejsympatičtějšího projektu a jednotliví vítězové kategorií budou známi v rámci slavnostního vyhlášení nejsympatičtějšího a celkového vítěze „ekologického oskara“, jenž bude odvysíláno 19. října 2013 od 22:00 na ČT1. Vedle finanční odměny 300.000 Kč pro celkového vítěze a již zmíněného BMW i3 pro vítěze nejsympatičtějšího projektu, čekají zajímavé ceny od partnerů soutěže také na vítězné projekty v jednotlivých kategoriích. Jsou to například tepelná čerpadla či závěsné kondenzační kotle od společnosti Vaillant Group Czech s. r. o., unikátní energeticky úsporné pračky od společnosti Gorejne spol. s r.o. a jiné zajímavé ceny od dalších partnerů. Vítězové letošního ročníku E.ON Energy Globe Award ČR se tedy mají na co těšit.

(ny)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE