INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

EON logoEGA s webovkou a globusem 02Do letošního ročníku národního kola soutěže E.ON Energy Globe Award ČR bylo letos přihlášeno 217 ekologicky zaměřených projektů. Z nich pak mezinárodní porota vybrala trojici nejzajímavějších v kategorii Firma, Obec, Mládež a Kutil, které budou soutěžit kromě prvenství ve své kategorii rovněž o celkové vítězství v soutěži. Letošní novinkouje vedle nového uspořádání kategorií a možnosti přihlásit i nezrealizované nápady také vyhlášení nejsympatičtějšího projektu z 12 nominovaných, a to pomocí SMS či internetového hlasování na webových stránkách www.energyglobe.cz.

Svůj hlas mohou zájemci odevzdat jednomu z projektů v době od 1. srpna do konce září 2013.

bmw i3Projekt s největším počtem hlasů pak získá od generálního partnera soutěže – BMW Group Česká republika tříletou zápůjčku elektromobilu BMW i3 spolu s domácí dobíjecí stanicí BMW Wallbox. Pro šťastné hlasující jsou pak připraveny ceny v podobě elektrokola či unikátní úsporné pračky gorenje powered by E.ON.

A o jaký koncept elektromobilu se v případě BMW i3 jedná? Jde o zcela nový a ojedinělý projekt vycházející z koncepce lehké konstrukce z kompozičních materiálů, která zajistí energetickou efektivnost. Při výrobě elektromobilu BMW i3 je využívána elektrická energie získávaná 100 % z obnovitelných zdrojů a u celého projektu byly již v ranné fázi konstrukce definovány závazné ekologické cíle týkající se nákupu, vývoje, výroby a prodeje. Řada inovativních opatření v procesech vývoje, výroby a recyklace včetně začlenění řešení do dodavatelské sítě BMW stanovila nová měřítka v oblasti trvalé udržitelnosti. Elektromobil BMW i3 disponuje minimálně o třetinu nižším ukazatelem potenciálu pro globální oteplování (CO2e) než podobný velmi úsporný vůz se spalovacím motorem.

Celkový vítěz, vítěz nejsympatičtějšího projektu a jednotliví vítězové kategorií budou známi v rámci slavnostního vyhlášení nejsympatičtějšího a celkového vítěze „ekologického oskara“, jenž bude odvysíláno 19. října 2013 od 22:00 na ČT1. Vedle finanční odměny 300.000 Kč pro celkového vítěze a již zmíněného BMW i3 pro vítěze nejsympatičtějšího projektu, čekají zajímavé ceny od partnerů soutěže také na vítězné projekty v jednotlivých kategoriích. Jsou to například tepelná čerpadla či závěsné kondenzační kotle od společnosti Vaillant Group Czech s. r. o., unikátní energeticky úsporné pračky od společnosti Gorejne spol. s r.o. a jiné zajímavé ceny od dalších partnerů. Vítězové letošního ročníku E.ON Energy Globe Award ČR se tedy mají na co těšit.

(ny)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3