INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Rodiče, kteří se v dětství zapojili do dobročinnosti, vedou své děti k pomoci potřebným více než ti, kteří sami takto aktivní nebyli. Vyplynulo to z výzkumu společnosti Datank. Většina dotázaných by své potomky podpořila především při pomoci jejich vrstevníkům s tělesným postižením nebo dětem bez rodiny. Že mají děti pomáhat zase dětem, ukázal i výběr dobročinných aktivit v druhém kole programu Pomáhej. Ten organizuje ČSOB spolu s Nadací VIA a mohly se do něj zapojit charitativní projekty organizované dětmi a mladými lidmi.

Jedním z přihlášených projektů je i benefiční koncert studentských kapel organizovaný žáky Slezského gymnázia v Opavě. Výtěžek z koncertu bude věnován na nákup speciální juniorské tříkolky pro desetiletou dívku s tělesným postižením. „Když nám studenti nabídli svou pomoc, byli jsme mile překvapeni. Jejich zájem nás těší o to víc, že jsou to velmi mladí lidé, kteří ale nemyslí jen na sebe a snaží se pomáhat potřebným,“ říká Karel Silný, otec dívky.

„Děti a mladí lidé následují pozitivní příklady dospělých ve svém okolí,“ vysvětlila Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB. Potvrdily to výsledky zmíněného průzkumu, podle něhož se do charity zapojily děti více než dvou třetin rodičů, jež mají z dětství sami zkušenost s dobročinností.

Téměř 90 % rodičů se domnívá, že jejich děti by měly svými dobročinnými aktivitami podporovat především vrstevníky s tělesným postižením. Necelých 70 % by uvítalo, kdyby jejich děti pomáhaly dětem v dětských domovech nebo s mentálním postižením. Jen polovina rodičů by podpořila své děti při jejich angažování se do projektů na pomoc seniorům.

„Účastníci programu Pomáhej se nejčastěji snaží získat finanční prostředky pro své vrstevníky, kteří žijí v dětských domovech nebo jsou hendikepovaní a potřebují speciální pomůcky. Usilují i o to získat peníze například na záchranu SOS vesničky nebo nákup hygienických potřeb,“ říká Alena Králíková.

Děti mají díky charitě také více příležitostí, jak trávit čas se svými vrstevníky a přitom se naučit brát ohled na své okolí a získat smysl pro odpovědnost. „Mohou se rovněž naučit spolupracovat a vážit si vlastního zdraví,“ doplňuje Alena Králíková z ČSOB.

Program Pomáhej

ČSOB a Era se prostřednictvím Nadace VIA rozhodly podpořit děti a mladé lidi v jejich filantropických aktivitách. Program je určený dětem a mladým lidem od 7 do 26 let, kteří pomáhají skrze benefiční akce nebo jiné aktivity někomu ve svém okolí. Cílem je podpořit je v jejich snažení, ale zároveň jim ukázat, že jejich aktivita může být velmi přínosná. Snahou je také rozvíjet adresné, neanonymní, kreativní dárcovství a ukázat české společnosti, že filantropie může být součástí každodenního života.

(tz)

Slovo ke dni

  • Do roku 2023

    Prognostici se nemohou shodnout. Bude leden tohoto roku bodem obratu k lepšímu, nebo se krize ještě prohloubí a vygraduje? Předpovědi vypadají podobně jako dlouhodobé předpovědi počasí před zimou. Jedni slibují, že bude velmi mírná, jiní nás ujišťují, že zrzneme. Samozřejmě si přejeme, abychom už nastartovali růst a překonali důsledky konfliktu ve východní Evropě, sankcí a omezených zdrojů energie. Nepochybně, lidé, firmy, celá společnost po překonání pandemie potřebují nabrat nových sil. Kdo už vidí světlo na konci tunelu? Optimisté! Jsou to všichni, kteří se nechtějí poddat nepříznivým okolnostem, nevadí jim, že budou muset víc pracovat v horších podmínkách a možná si na určitý čas utáhnout opasky. Jim patří budoucnost. A aby to měli snazší, i sv. Petr jim dopřál o Vánocích a novoročních svátcích příliv téměř jarního vzduchu,...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3