INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Asociace českých nábytkářů, reaguje na zprávu ze serveru iHNed.cz z minulého týdne, konkrétně ze dne 24. 09. 2013, podle níž společnost IKEA v České republice informovala o rozvázání spolupráce s několika desítkami dodavatelů z Číny. Důvodem rozvázání spolupráce byl fakt, že se čínští výrobci nepřihlásili k etickým pravidlům společnosti IKEA.

Podle vyjádření manažerky z oddělení nákupu nešlo o náhlé rozhodnutí. „IKEA firmy vyzvala, aby se do určité doby zavázaly k jejím etickým pravidlům, a když tak ani po výzvách neučinily, přestala od nich brát zboží“. Dále manažerka uvedla: "V čínských firmách byl podle našich kontrol a informací problém třeba s velkým počtem neevidovaných přesčasových hodin“.

Čeští nábytkáři si dlouhodobě uvědomují význam férového přístupu nejenom k zákazníkům, ale i k vlastním zaměstnancům a také dodavatelům. Proto si členové Asociace českých nábytkářů před několika lety odsouhlasili závazný morální kodex, který je pro ně platný. Takovýto dokument výrazně přispívá i ke zlepšení vztahů mezi podnikateli. A vede ke zvýšení konkurenceschopnosti celého oboru.

Asociace českých nábytkářů velmi vítá odpovědný přístup společnosti IKEA ve věci etických pravidel. Na druhou stranu, je potřeba říci, že respektování zásad odpovědného přístupu není z pohledu investovaného kapitálu jednoduchou záležitostí. Nicméně vzdělaný zákazník se zajímá, zda produkt, který kupuje, byl vyroben nebo získán v souladu s etickými pravidly a nejsou při jeho výrobě pošlapávána lidská práva. Koupí výrobku respektující tyto požadavky chrání zákazník především sám sebe a ochraňuje demokratické hodnoty. Je zapotřebí zdůraznit, že takovýto přístup se v konečné fázi ekonomicky vyplácí.

Podle zdrojů, které má Asociace českých nábytkářů k dispozici, je trend počtu českých dodavatelů do řetězce IKEA klesající. Se snižujícím se počtem dodavatelů v minulých letech, bohužel klesal i objem dodávek.

Asociace českých nábytkářů vyjadřuje naději na otočení trendu a zároveň deklaruje připravenost českého nábytkářského průmyslu na tuto změnu. Věříme, že chybějící dodávky od čínských dodavatelů by mohly být v brzké době nahrazeny dodávkami od českých výrobců. V České republice je značný potenciál pro zvýšení kapacity výroby.

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE