INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

logoEEGAVítězem letošního ročníku soutěže E.ON Energy Globe Award ČR se stal projekt snížení energetické náročnosti Hotelu-vinařství Galant v Mikulově. Autor projektu prokázal, že ani skleníkové plyny nemusejí být vždy odpadem zatěžujícím životní prostředí. Dají se využít k výrobě vína i ve wellness programu. „Šetření a úspora energií je má záliba již od dětství. Vážím si tohoto ocenění a věřím, že inspiruji mnoho dalších“, řekl majitel hotelu Jiří Marian.

Původní kotelnu v hotelovém komplexu nahradily tři kogenerační jednotky a šest tepelných čerpadel, které energetickou kapacitu vhodně přeměňují na chlad či teplo podle aktuální potřeby vinařství i hotelu. Přebytky tepla, které vznikají při kvašení vína, se využívají k ohřevu teplé vody, při výrobě chladu se přebytky použijí pro chladicí a mrazicí boxy. Také energie odpadní vody z hotelového a wellness provozu je tepelnými čerpadly odebrána a znovu použita. Při kvašení vína vzniká skleníkový plyn CO2, který ale v tomto případě není vypouštěn do ovzduší, ale znovu se použije při dalších procesech vinné výroby a pro potřeby uhličité koupele ve wellness programu.

Ing. Jiří MarianCelkového vítěze letošního ročníku soutěže E.ON Energy Globe Award vybrali 7. října 2013 diváci v sále Vinohradského divadla v Praze z vítězů čtyř soutěžních kategorií, vybraných odbornou porotou. Vítěz získává od společnosti E.ON 300 000 korun a postupuje do světového finále soutěže Energy Globe World Award, kde se utká s vítězi národních kol ze 161 zemí.

V kategorii Kutil zvítězil projekt energetický aktivní dům architekta Jana Řežába v Plzni - Bolevci, v kategorii „Obec“ porota vybrala projekt obce Kněžice, v kategorii „Firma“ pak projekt snížení energetické náročnosti Hotelu vinařství Galant a v kategorii „Mládež“ zvítězil projekt technologické školky ENERGIS 24 předkladatele Radovana Šejvla.

Ing. Jiří Marian, celkový vítěz soutěže E.ON Energy Globe Award 2013

Speciální cenu za nejsympatičtější projekt, o které rozhodovala široká veřejnost pomocí internetového a SMS hlasování, včetně stránek www.hobby.idnes.cz, si odneslo město Soběslav za záchranu a přestavbumístního hradu. Do útrob historické stavby byl zasazen skleněný skelet, sloužící jako městská knihovna. Cenu pro vítěze nejsympatičtějšího projektu představuje tříletá zápůjčka vozu BMW i3 s dobíjecí stanicí BMW Wallbox od generálního partnera soutěže BMW Group Česká republika. „Využijeme elektromobil BMW i3 ke služebním cestám na jednání. Rád bych svezl všechny, kdo se o náš úspěšný projekt zasloužili.“ řekl starosta města Soběslav Ing. Jindřich Bláha.

Celkem se letošních tzv. ekologických oskarů letos zúčastnilo 217 firem, obcí, škol i jednotlivců, což znamená jednu z nejvyšších účastí v historii soutěže.

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR je největší soutěží v Česku, zaměřenou na úsporu energií a zlepšení kvality životního prostředí. Vítěz získává od společnosti E.ON 300 000 korun a postupuje do světového finále soutěže Energy Globe World Award, kde se utká s vítězi národních kol ze 161 zemí.

vítězovéSpolečnost E.ON se snaží organizací „ekologických oskarů“ v Česku zvýšit povědomí o nutnosti energetických úspor a motivovat instituce i jednotlivce k tomu, aby k přispěli svým dílem k řešení této celosvětové výzvy. Novinkou letošního, v pořadí již pátého ročníku E.ON Energy Globe Award ČR, je speciální kategorie „Nápad“, která se netýká již dokončených projektů, ale naopak nápadů, které na realizaci teprve čekají. V této kategorii mohou soutěžící přihlašovat své projekty až do konce roku 2013.

Záznam ze slavnostního vyhlášení letošních „ekologických oskarů“ z Divadla na Vinohradech, které moderoval Aleš Háma a kde se představilo mnoho známých osobností z české hudební scény, odvysílá Česká televize 19. října 2013 ve 21:45 hodin.

Vítězové: zleva Mgr. Radovan Šejvl (kategorie Mládež), Ing. Jan Řežáb (kategorie Kutil), Ing. Jiří Marian (kategorii Firma a celkový vítěz), Ing. Jindřich Bláha (kategorie Obec a vítěz v soutěži o nejsympatičtější projekt)

Iniciátorem soutěže je energetická společnost E.ON. Všechny další potřebné informace k soutěžním projektům i samotné soutěži najdete na: www.energyglobe.cz. Generálním partnerem je BMW Group Česká republika. Partnery soutěže jsou Vaillant Group Czech, s.r.o., CETELEM ČR, a.s., GORENJE spol. s r.o., ISOline EU, s.r.o., MADETA a.s., Unie malých a středních podniků ČR, o.s., Království železnic, a.s., Sdružení TEREZA, Česko-německá obchodní a průmyslová komora.

Televizním partnerem je Česká televize, mediálním partnerem pak MF DNES, iDnes.cz a ČIAnews.cz.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3