INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

logoEEGAVítězem letošního ročníku soutěže E.ON Energy Globe Award ČR se stal projekt snížení energetické náročnosti Hotelu-vinařství Galant v Mikulově. Autor projektu prokázal, že ani skleníkové plyny nemusejí být vždy odpadem zatěžujícím životní prostředí. Dají se využít k výrobě vína i ve wellness programu. „Šetření a úspora energií je má záliba již od dětství. Vážím si tohoto ocenění a věřím, že inspiruji mnoho dalších“, řekl majitel hotelu Jiří Marian.

Původní kotelnu v hotelovém komplexu nahradily tři kogenerační jednotky a šest tepelných čerpadel, které energetickou kapacitu vhodně přeměňují na chlad či teplo podle aktuální potřeby vinařství i hotelu. Přebytky tepla, které vznikají při kvašení vína, se využívají k ohřevu teplé vody, při výrobě chladu se přebytky použijí pro chladicí a mrazicí boxy. Také energie odpadní vody z hotelového a wellness provozu je tepelnými čerpadly odebrána a znovu použita. Při kvašení vína vzniká skleníkový plyn CO2, který ale v tomto případě není vypouštěn do ovzduší, ale znovu se použije při dalších procesech vinné výroby a pro potřeby uhličité koupele ve wellness programu.

Ing. Jiří MarianCelkového vítěze letošního ročníku soutěže E.ON Energy Globe Award vybrali 7. října 2013 diváci v sále Vinohradského divadla v Praze z vítězů čtyř soutěžních kategorií, vybraných odbornou porotou. Vítěz získává od společnosti E.ON 300 000 korun a postupuje do světového finále soutěže Energy Globe World Award, kde se utká s vítězi národních kol ze 161 zemí.

V kategorii Kutil zvítězil projekt energetický aktivní dům architekta Jana Řežába v Plzni - Bolevci, v kategorii „Obec“ porota vybrala projekt obce Kněžice, v kategorii „Firma“ pak projekt snížení energetické náročnosti Hotelu vinařství Galant a v kategorii „Mládež“ zvítězil projekt technologické školky ENERGIS 24 předkladatele Radovana Šejvla.

Ing. Jiří Marian, celkový vítěz soutěže E.ON Energy Globe Award 2013

Speciální cenu za nejsympatičtější projekt, o které rozhodovala široká veřejnost pomocí internetového a SMS hlasování, včetně stránek www.hobby.idnes.cz, si odneslo město Soběslav za záchranu a přestavbumístního hradu. Do útrob historické stavby byl zasazen skleněný skelet, sloužící jako městská knihovna. Cenu pro vítěze nejsympatičtějšího projektu představuje tříletá zápůjčka vozu BMW i3 s dobíjecí stanicí BMW Wallbox od generálního partnera soutěže BMW Group Česká republika. „Využijeme elektromobil BMW i3 ke služebním cestám na jednání. Rád bych svezl všechny, kdo se o náš úspěšný projekt zasloužili.“ řekl starosta města Soběslav Ing. Jindřich Bláha.

Celkem se letošních tzv. ekologických oskarů letos zúčastnilo 217 firem, obcí, škol i jednotlivců, což znamená jednu z nejvyšších účastí v historii soutěže.

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR je největší soutěží v Česku, zaměřenou na úsporu energií a zlepšení kvality životního prostředí. Vítěz získává od společnosti E.ON 300 000 korun a postupuje do světového finále soutěže Energy Globe World Award, kde se utká s vítězi národních kol ze 161 zemí.

vítězovéSpolečnost E.ON se snaží organizací „ekologických oskarů“ v Česku zvýšit povědomí o nutnosti energetických úspor a motivovat instituce i jednotlivce k tomu, aby k přispěli svým dílem k řešení této celosvětové výzvy. Novinkou letošního, v pořadí již pátého ročníku E.ON Energy Globe Award ČR, je speciální kategorie „Nápad“, která se netýká již dokončených projektů, ale naopak nápadů, které na realizaci teprve čekají. V této kategorii mohou soutěžící přihlašovat své projekty až do konce roku 2013.

Záznam ze slavnostního vyhlášení letošních „ekologických oskarů“ z Divadla na Vinohradech, které moderoval Aleš Háma a kde se představilo mnoho známých osobností z české hudební scény, odvysílá Česká televize 19. října 2013 ve 21:45 hodin.

Vítězové: zleva Mgr. Radovan Šejvl (kategorie Mládež), Ing. Jan Řežáb (kategorie Kutil), Ing. Jiří Marian (kategorii Firma a celkový vítěz), Ing. Jindřich Bláha (kategorie Obec a vítěz v soutěži o nejsympatičtější projekt)

Iniciátorem soutěže je energetická společnost E.ON. Všechny další potřebné informace k soutěžním projektům i samotné soutěži najdete na: www.energyglobe.cz. Generálním partnerem je BMW Group Česká republika. Partnery soutěže jsou Vaillant Group Czech, s.r.o., CETELEM ČR, a.s., GORENJE spol. s r.o., ISOline EU, s.r.o., MADETA a.s., Unie malých a středních podniků ČR, o.s., Království železnic, a.s., Sdružení TEREZA, Česko-německá obchodní a průmyslová komora.

Televizním partnerem je Česká televize, mediálním partnerem pak MF DNES, iDnes.cz a ČIAnews.cz.

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3