INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Že nejlepší investice je do vzdělání, věděly už naše babičky. Ale možná Vás překvapí, že taková investice může mít v případě Vaší firmy návratnost až 1760 procent. Že to nemůže být možné? Tak přesně pro Vás připravil Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) celou řadu možností, jak si doplnit znalosti v této oblasti.

„České firmy se obecně zaměstnávání lidí s nějakým handicapem bojí, a to je pro ně obrovská škoda, protože se připravují o možnost získat loajální a spolehlivé zaměstnance,” odkazuje Hana Potměšilová, ředitelka NFOZP, na přetrvávající předsudek v obrazu invalidy jako vozíčkáře s kombinovaným postižením nebo slepého ladiče pian. „Díky pokroku medicíny ale dnes dokážeme celou řadu nemocí lépe a efektivně zaléčit a tím i pacientům radikálně zvedat kvalitu života i možnost společenského uplatnění,” vysvětluje a hned dodává typické příklady chorob, které už dnes ‘tolik nepřitěžují’ jako Crohnova nemoc, lupénka či roztroušená skleróza.

Mezi OZP hledajícími uplatnění tak již dávno nepřevládají absolventi speciálních škol, ale velmi podstatnou část tvoří i vysokoškoláci a další odborníci. Tedy pracovníci, jejichž schopnosti mohou firmám přinést mnohem víc než ‘jen’ ušetřených 176 tisíc korun za nevyčerpané náhradní plnění. „Pokud ale na něčem ztroskotávají, je to zejména obecná neznalost pravidel zaměstnávání OZP ze strany personalistů a firem. Proto jsme připravili celou sérii školení, které firmám chceme nabízet v ‘na míru šitých’ balíčcích,” říká Hana Potměšilová. Kompletní ‘menu’ je možné prostudovat na webových stránkách NFOZP a obsahuje nejen například situační analýzy, audit pracovních pozic vhodných pro OZP či podporu při náboru zaměstnanců se zdravotním postižením ale i kurzy správné komunikace s OZP kolegy či zákazníky. Mezi další služby, které může nadační fond nabídnout, patří pracovně právní poradenství v oblasti legislativy a praxe zaměstnávání OZP, kurzy pro personalisty a manažery nebo zprostředkování stáže studentů se ZP.

„Podle aktuálních statistik, které máme k dispozici, více než deset procent ze všech nezaměstnaných jsou osoby se statutem OZP, a mezi nimi je výrazná většina těch, kteří práci nemohou najít právě proto, že lidé nevědí, jak s nimi spolupracovat. A to je něco, co chceme změnit,” uzavírá Hana Potměšilová.

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením vznikl v roce 2007 v reakci na tíživou situaci postižených při vstupu na trh práce. Je jedinou neziskovou organizací, zaměřenou na zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP), která chápe komplexitu překážek. Cíleně se tak věnuje nejen aktivnímu vytváření pracovních míst pro OZP, ale i osvětě a vzdělávání personalistů i vedení firem, které postižené zaměstnávají nebo se na to teprve chystají. Součástí činnosti je i aktivní lobbing, vedoucí k pozitivním změnám v legislativě, a různorodé osvětové projekty pro zaměstnavatele i veřejnost.

Informace o všech projektech, minulých i chystaných, vždy naleznete na internetových stránkách fondu: www.nfozp.cz.

(tz) 

 

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3