INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Že nejlepší investice je do vzdělání, věděly už naše babičky. Ale možná Vás překvapí, že taková investice může mít v případě Vaší firmy návratnost až 1760 procent. Že to nemůže být možné? Tak přesně pro Vás připravil Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) celou řadu možností, jak si doplnit znalosti v této oblasti.

„České firmy se obecně zaměstnávání lidí s nějakým handicapem bojí, a to je pro ně obrovská škoda, protože se připravují o možnost získat loajální a spolehlivé zaměstnance,” odkazuje Hana Potměšilová, ředitelka NFOZP, na přetrvávající předsudek v obrazu invalidy jako vozíčkáře s kombinovaným postižením nebo slepého ladiče pian. „Díky pokroku medicíny ale dnes dokážeme celou řadu nemocí lépe a efektivně zaléčit a tím i pacientům radikálně zvedat kvalitu života i možnost společenského uplatnění,” vysvětluje a hned dodává typické příklady chorob, které už dnes ‘tolik nepřitěžují’ jako Crohnova nemoc, lupénka či roztroušená skleróza.

Mezi OZP hledajícími uplatnění tak již dávno nepřevládají absolventi speciálních škol, ale velmi podstatnou část tvoří i vysokoškoláci a další odborníci. Tedy pracovníci, jejichž schopnosti mohou firmám přinést mnohem víc než ‘jen’ ušetřených 176 tisíc korun za nevyčerpané náhradní plnění. „Pokud ale na něčem ztroskotávají, je to zejména obecná neznalost pravidel zaměstnávání OZP ze strany personalistů a firem. Proto jsme připravili celou sérii školení, které firmám chceme nabízet v ‘na míru šitých’ balíčcích,” říká Hana Potměšilová. Kompletní ‘menu’ je možné prostudovat na webových stránkách NFOZP a obsahuje nejen například situační analýzy, audit pracovních pozic vhodných pro OZP či podporu při náboru zaměstnanců se zdravotním postižením ale i kurzy správné komunikace s OZP kolegy či zákazníky. Mezi další služby, které může nadační fond nabídnout, patří pracovně právní poradenství v oblasti legislativy a praxe zaměstnávání OZP, kurzy pro personalisty a manažery nebo zprostředkování stáže studentů se ZP.

„Podle aktuálních statistik, které máme k dispozici, více než deset procent ze všech nezaměstnaných jsou osoby se statutem OZP, a mezi nimi je výrazná většina těch, kteří práci nemohou najít právě proto, že lidé nevědí, jak s nimi spolupracovat. A to je něco, co chceme změnit,” uzavírá Hana Potměšilová.

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením vznikl v roce 2007 v reakci na tíživou situaci postižených při vstupu na trh práce. Je jedinou neziskovou organizací, zaměřenou na zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP), která chápe komplexitu překážek. Cíleně se tak věnuje nejen aktivnímu vytváření pracovních míst pro OZP, ale i osvětě a vzdělávání personalistů i vedení firem, které postižené zaměstnávají nebo se na to teprve chystají. Součástí činnosti je i aktivní lobbing, vedoucí k pozitivním změnám v legislativě, a různorodé osvětové projekty pro zaměstnavatele i veřejnost.

Informace o všech projektech, minulých i chystaných, vždy naleznete na internetových stránkách fondu: www.nfozp.cz.

(tz) 

 

Slovo ke dni

  • Cestování opět v kurzu

    Blíží se dovolené a s tím i poptávka po tuzemských i zahraničních zájezdech stoupá. Po několika krizových letech, které ovlivnila zejména pandemie Covidu-19, lidé opět mají chuť cestovat a poznávat cizí kraje. Zvýšený zájem potvrzují cestovní kanceláře, mnohé z nich už hlásí vyprodáno. Ani zvýšené životní náklady nezabránily většině Čechů, aby na dovolené šetřili. Dokonce největší CK Čedok si pochvaluje, že loňský rok byl pro ni nejúspěšnější v novodobé historii. A tento trend nyní pokračuje. Vypadá to, že lidé budou raději šetřit na energiích a potravinách, ale letní měsíce si chtějí užít. Pokládám to za dobrou zprávu. Optimizmus našim spotřebitelům tedy rozhodně nechybí a věří, že zas bude líp.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3