INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Nedávno zakončená podzimní část grantového programu ČSOB pomáhá regionům vynesla rekordních 3,7 milionu korun. Více než čtvrt roku probíhal výběr projektů a jejich soutěžení o příspěvky veřejnosti. Od individuálních dárců nakonec organizace získaly 1 603 964 korun, ke kterým ČSOB přidala další více než 2 miliony korun. Rok 2016 byl rovněž unikátní tím, že program proběhl ve dvou fázích. Celková částka se vyšplhala na téměř 7,3 milionu korun a překonala tak všechny dosavadní ročníky.

„Do podzimního kola programu ČSOB pomáhá regionům se zapojilo celkem 56 veřejně prospěšných projektů ve všech 14 krajích. Částka, kterou jednotlivým projektům neziskových či příspěvkových organizací, škol a dalších institucí posílali lidé z jejich bližšího i vzdálenějšího okolí, překonala o téměř 100 tisíc korun výši příspěvků z jarní části programu. ČSOB stejně jako na jaře rozdělila mezi projekty 2,1 milionu korun.  Celková částka za rok 2016 se tak vyšplhala na 7 263 182 Kč, což znamená nejúspěšnější ročník od vzniku programu v roce 2013,“ říká Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Absolutním vítězem podzimního kola se stal Domácí hospic Jordán z jihočeského Tábora. Ten poskytuje služby nevyléčitelně nemocným pacientům v jejich domácím prostředí nejen v Táboře, ale také v okolních obcích. K částce od jednotlivých dárců, kteří hospicu poslali více než 213 tisíc korun, přidala ČSOB dalších 50 tisíc. „Za našimi pacienty jezdíme i několikrát denně. V loňském roce jsme najezdili dohromady 33 000 km, naše auta dosluhují a hospic nutně potřebuje nová, aby mohl nevyléčitelně nemocným pomáhat. Za všechny naše spolupracovníky musíme velmi poděkovat lidem, kteří se o program ČSOB pomáhá regionům zajímají a kteří poslali jakoukoli finanční podporu, ať už našemu hospici, nebo kterémukoli z dalších úžasných projektů. Samotnému programu pak děkujeme za zařazení,“ říká ředitelka Domácího hospice Jordán Marie Sovadinová.

Právě v Jihočeském kraji se vybrala i nejvyšší částka od individuálních dárců, dohromady tam občané přispěli více než 304 000 korunami. Na pomyslné druhé příčce se umístila Praha s částkou 234 229 korun. Nejvíce Pražany zaujal Nadační fond Mathilda s projektem Šťastný vodicí pes, který pomůže zajistit kvalitní chov štěňat a výcvik vodicích psů pro nevidomé. Třetí místo obsadil Karlovarský kraj, kde se dárci složili na celkovou částku 195 218 korun. Tady zvítězil projekt Domova pokojného stáří v Ostrově, kde získané prostředky využijí k nákupu vybavení, aby mohli navýšit kapacitu a poskytovat potřebnou péči dalším 18 seniorům.

Jak to funguje?

ČSOB pomáhá regionům je grantový program podporující zajímavé projekty, které různými způsoby přispívají ke zlepšení kvality života lidí v celé České republice. „V roce 2016 jsme program poprvé uskutečnili ve dvou kolech – jarním a podzimním – a v každém z nich ČSOB rozdala na dobročinné účely 2,1 milionu korun,“ doplňuje Alena Králíková. ČSOB jednotlivým projektům poskytuje nejen účinnou webovou platformu na výběr peněz od soukromých dárců, ale také mediální podporu. Finanční dar získávají vždy čtyři žadatelé v každém ze 14 regionů, celkem tedy 56 neziskových či příspěvkových organizací nebo škol. Výše finančního příspěvku se odvíjí od toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Organizace, která v daném regionu vybere největší obnos, obdrží od ČSOB 50 000 korun, druhá nejúspěšnější 40 000 korun, třetí 35 000 korun a čtvrtá 25 000 korun. Díky programu mohou jednotlivé projekty získat finanční prostředky na zlepšení životního prostředí v regionech, rekonstrukci památek, pomoc zdravotně a sociálně znevýhodněným, prostředky na péči o děti či seniory nebo na podporu dobrovolnictví.

Více na webu www.csobpomaharegionum.cz.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3