INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

Zuri Zanzibar kopieLuxusní rekreační resort Zuri Zanzibar, jeden z projektů interim managementu Ekonomika roste, ale problémů ve firmách neubývá. Efektivním řešením může být interim management. Tato ve světě známá cesta se konečně zabydlela také v České republice. Jde o moderní způsob angažování zkušených manažerů na určitou dobu. Interim manažeři jsou známí tím, že řeší krize, ale majitelé firem si je stále častěji najímají na jiné problémy či rozvojové projekty.

V současné době, kdy je nedostatek odborníků v řadě odvětví, mohou interim manažeři „vykrýt“ aktuální potřeby firem nebo pomáhat s vyhledáváním klíčových pracovníků.

„Máme za sebou celou řadu restrukturalizací firem, záchranu českého know-how, řešení generační výměny v podnicích či řízení rozvojových projektů. Působíme převážně v průmyslu, ale například také v oblasti cestovního ruchu,“ uvedl Vít Buchta, předseda České asociace interim managementu. Jedním z aktuálních zajímavých projektů předních členů CAIM je vybudování luxusního rekreačního rezortu na ostrově Zanzibar. Dokazuje, že interim manažer musí být flexibilní a zvládnout i velmi náročné podmínky.

Supermarket IMG 20180206 122835 kopieSupermarket v podmínkách Zanzibaru

 Ján Dolejš, který vede na Zanzibaru projekt elektro a IT nového komplexu, popsal nejedno úskalí: „Řídit partu českých elektrikářů není těžké. Problém je, že jsou všichni spolu 24 hodin, chybí jim rodina, kamarádi a koníčky. Řídit třicítku lokálních pracovníků je ale větší oříšek. Tropická mentalita způsobuje, že každé ráno přijdou kluci do práce, pokud přijdou, jako by se znovu narodili, a co po nich chcete, jim musíte vysvětlit znovu.“ Dodávat technologie do krásné, ale nerozvinuté země v Africe je ještě náročnější. „Pokud chcete svítit a vařit neustále, tak si elektřinu musíte vyrobit, protože místní síť je přetížená a má denně výpadky i několik hodin. Musíte dodat diesel-generátory a vybudovat rozvody. Další kapitolou je zajistit fungování objednávek, skladu a informování hostů na obrazovkách o nabídce rezortu nebo sledování olympiády v TV či telefonu. To vše v pětihvězdičkové kvalitě, a pokud možno bez nároků na místní údržbu. A nejbližší pořádný elektro-obchod je 6000 km daleko...,“ popsal interim manažer své zkušenosti ze Zanzibaru.

„Naše praxe ukazuje, že interim manažeři mají velký přínos pro firmy v podobě rychlého a účinného řešení. Navíc výsledkem jejich práce není jen realizace projektu, interim manažer také během své mise ve firmě předává svým spolupracovníkům, ale třeba i majitelům firmy, své bohaté znalosti a zkušenosti tak, aby byly firmy či projekty i po jeho odchodu životaschopné a mohly se dále samostatně rozvíjet,“ dodal Vít Buchta, předseda České asociace interim managementu, která sdružuje odborníky z celé republiky. Česká asociace interim managementu od roku 2010 podporuje kvalitu manažerské práce, spolupracuje s vysokými školami i zahraničními subjekty.  

(tz)

www.caim.cz 

Slovo ke dni

  • D1 jako největší parkoviště

    Silničáři se vždy stávají terčem vtipů, když v zimě zasněží a oni na změnu počasí nejsou připraveni. Jenže v letošním roce se situace na naší nejfrekventovanější silnici ještě zkomplikovala opravami. Italské konsorcium firem nestihlo svůj úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem dokončit včas a přispělo tak k tomu, že řidiči zde strávili v koloně až 14 hodin. Dúvody, proč se to neopravilo v termínu, byly jistě „objektivní“. Není však bez zajímavosti, že na ostatních opravovaných místech D1 se práce zastavily podle plánu. Italové sice žádají další čas k dokončení oprav až do 3. ledna příštího roku, ministrovi dopravy Danielu Ťokovi ale už došla trpělivost a pohrozil vypovězením smlouvy, nebude-li okamžitě zjednána náprava. Proč se vládní úředník probudil až nyní? Protože se na neprůjezdnou dálnici naštvali nejen obyčejní motoristé, ale...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300

INZERCE