INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

Zuri Zanzibar kopieLuxusní rekreační resort Zuri Zanzibar, jeden z projektů interim managementu Ekonomika roste, ale problémů ve firmách neubývá. Efektivním řešením může být interim management. Tato ve světě známá cesta se konečně zabydlela také v České republice. Jde o moderní způsob angažování zkušených manažerů na určitou dobu. Interim manažeři jsou známí tím, že řeší krize, ale majitelé firem si je stále častěji najímají na jiné problémy či rozvojové projekty.

V současné době, kdy je nedostatek odborníků v řadě odvětví, mohou interim manažeři „vykrýt“ aktuální potřeby firem nebo pomáhat s vyhledáváním klíčových pracovníků.

„Máme za sebou celou řadu restrukturalizací firem, záchranu českého know-how, řešení generační výměny v podnicích či řízení rozvojových projektů. Působíme převážně v průmyslu, ale například také v oblasti cestovního ruchu,“ uvedl Vít Buchta, předseda České asociace interim managementu. Jedním z aktuálních zajímavých projektů předních členů CAIM je vybudování luxusního rekreačního rezortu na ostrově Zanzibar. Dokazuje, že interim manažer musí být flexibilní a zvládnout i velmi náročné podmínky.

Supermarket IMG 20180206 122835 kopieSupermarket v podmínkách Zanzibaru

 Ján Dolejš, který vede na Zanzibaru projekt elektro a IT nového komplexu, popsal nejedno úskalí: „Řídit partu českých elektrikářů není těžké. Problém je, že jsou všichni spolu 24 hodin, chybí jim rodina, kamarádi a koníčky. Řídit třicítku lokálních pracovníků je ale větší oříšek. Tropická mentalita způsobuje, že každé ráno přijdou kluci do práce, pokud přijdou, jako by se znovu narodili, a co po nich chcete, jim musíte vysvětlit znovu.“ Dodávat technologie do krásné, ale nerozvinuté země v Africe je ještě náročnější. „Pokud chcete svítit a vařit neustále, tak si elektřinu musíte vyrobit, protože místní síť je přetížená a má denně výpadky i několik hodin. Musíte dodat diesel-generátory a vybudovat rozvody. Další kapitolou je zajistit fungování objednávek, skladu a informování hostů na obrazovkách o nabídce rezortu nebo sledování olympiády v TV či telefonu. To vše v pětihvězdičkové kvalitě, a pokud možno bez nároků na místní údržbu. A nejbližší pořádný elektro-obchod je 6000 km daleko...,“ popsal interim manažer své zkušenosti ze Zanzibaru.

„Naše praxe ukazuje, že interim manažeři mají velký přínos pro firmy v podobě rychlého a účinného řešení. Navíc výsledkem jejich práce není jen realizace projektu, interim manažer také během své mise ve firmě předává svým spolupracovníkům, ale třeba i majitelům firmy, své bohaté znalosti a zkušenosti tak, aby byly firmy či projekty i po jeho odchodu životaschopné a mohly se dále samostatně rozvíjet,“ dodal Vít Buchta, předseda České asociace interim managementu, která sdružuje odborníky z celé republiky. Česká asociace interim managementu od roku 2010 podporuje kvalitu manažerské práce, spolupracuje s vysokými školami i zahraničními subjekty.  

(tz)

www.caim.cz 

Slovo ke dni

  • Budeme moci zase stavět?

    Stavební právo v České republice je na straně těch, kteří nechtějí stavět. Komu může potenciálně vadit budoucí objekt, dokáže jakoukoli novou realizaci zpomalit, či dokonce úplně zastavit. Zejména infrastrukturní stavby mají tu smůlu, že vždy se střetávají se zájmy ohrožených druhů zvířat a rostlin, a jejich obhájci mají v podstatě u soudu právo veta. Proto můžeme považovat za malý zázrak, že i u nás přibývají další kilometry silnic, budovy a různé technologické objekty. Sice velmi pomalu, v méně než nutném rozsahu, ale přece. Situace by se však mohla zlepšit. Novela stavebního zákona, kterou připravuje MMR ČR, má po legislativní stránce přípravu staveb zjednodušit. Věřme, že pak zájmy lidí budou mít stejnou váhu jako právo syslů nebo konvalinek vegetovat kdekoli. A že rozumný kompromis se bude hledat snáz než dosud.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

logo KOBTOSlogo 172

 

Partneři plus:

tsoft   EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300

INZERCE