INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

Zuri Zanzibar kopieLuxusní rekreační resort Zuri Zanzibar, jeden z projektů interim managementu Ekonomika roste, ale problémů ve firmách neubývá. Efektivním řešením může být interim management. Tato ve světě známá cesta se konečně zabydlela také v České republice. Jde o moderní způsob angažování zkušených manažerů na určitou dobu. Interim manažeři jsou známí tím, že řeší krize, ale majitelé firem si je stále častěji najímají na jiné problémy či rozvojové projekty.

V současné době, kdy je nedostatek odborníků v řadě odvětví, mohou interim manažeři „vykrýt“ aktuální potřeby firem nebo pomáhat s vyhledáváním klíčových pracovníků.

„Máme za sebou celou řadu restrukturalizací firem, záchranu českého know-how, řešení generační výměny v podnicích či řízení rozvojových projektů. Působíme převážně v průmyslu, ale například také v oblasti cestovního ruchu,“ uvedl Vít Buchta, předseda České asociace interim managementu. Jedním z aktuálních zajímavých projektů předních členů CAIM je vybudování luxusního rekreačního rezortu na ostrově Zanzibar. Dokazuje, že interim manažer musí být flexibilní a zvládnout i velmi náročné podmínky.

Supermarket IMG 20180206 122835 kopieSupermarket v podmínkách Zanzibaru

 Ján Dolejš, který vede na Zanzibaru projekt elektro a IT nového komplexu, popsal nejedno úskalí: „Řídit partu českých elektrikářů není těžké. Problém je, že jsou všichni spolu 24 hodin, chybí jim rodina, kamarádi a koníčky. Řídit třicítku lokálních pracovníků je ale větší oříšek. Tropická mentalita způsobuje, že každé ráno přijdou kluci do práce, pokud přijdou, jako by se znovu narodili, a co po nich chcete, jim musíte vysvětlit znovu.“ Dodávat technologie do krásné, ale nerozvinuté země v Africe je ještě náročnější. „Pokud chcete svítit a vařit neustále, tak si elektřinu musíte vyrobit, protože místní síť je přetížená a má denně výpadky i několik hodin. Musíte dodat diesel-generátory a vybudovat rozvody. Další kapitolou je zajistit fungování objednávek, skladu a informování hostů na obrazovkách o nabídce rezortu nebo sledování olympiády v TV či telefonu. To vše v pětihvězdičkové kvalitě, a pokud možno bez nároků na místní údržbu. A nejbližší pořádný elektro-obchod je 6000 km daleko...,“ popsal interim manažer své zkušenosti ze Zanzibaru.

„Naše praxe ukazuje, že interim manažeři mají velký přínos pro firmy v podobě rychlého a účinného řešení. Navíc výsledkem jejich práce není jen realizace projektu, interim manažer také během své mise ve firmě předává svým spolupracovníkům, ale třeba i majitelům firmy, své bohaté znalosti a zkušenosti tak, aby byly firmy či projekty i po jeho odchodu životaschopné a mohly se dále samostatně rozvíjet,“ dodal Vít Buchta, předseda České asociace interim managementu, která sdružuje odborníky z celé republiky. Česká asociace interim managementu od roku 2010 podporuje kvalitu manažerské práce, spolupracuje s vysokými školami i zahraničními subjekty.  

(tz)

www.caim.cz 

Slovo ke dni

  • Peníze nejsou všechno

    Za kvalitu jsme obvykle ochotni si připlatit. Ale ne vždy platí, že co je levné, nestojí za nic – a naopak. Odborný časopis CZ TEST si vzal loni na mušku snídaňové cerálie, které si oblíbili zejména děti a mladí lidé. Porota prozkoumala jedenáct vzorků, ochutnala a stanovila pořadí od nejlepšího po nejhorší. A světe div se, zvítězil „otloukánek“! Nejlepší známku za senzorické hodnocení 1,7 dostal výrobek s názvem Clever – Obilné klíčky s kakaem a s přídavkem vitamínů a minerálních látek. Hodnotitelům připadal na první pohled atraktivní vzhled a pochvalovali si chuť a příjemnost textury. A to prosím vítěz bojoval se soupeři, z nichž někteří byli až čtyřnásobně dražší. Co z toho plyne? Cena nebývá nejdůležitějším kriteriem. Vyzkoušejte sami, co se vám líbí a nejvíc chutná! Jen na vás záleží, zda budete s nakoupeným zbožím spokojeni či...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Pro lepší budoucnost České republiky: připravena je inovační strategie na období 2019–2030 19. únor 2019

Ekonomika České republiky a v rámci toho šance na jistoty života od vzdělanostní úrovně až po příležitost k důstojnému stáří by se měla rozvíjet strmějším tempem, pokud se máme dostat mezi několik nejvyspělejších zemí starého kontinentu. Hledají se cesty, jak umocnit potenciál lidského kapitálu, jak s ním hospodařit, aby se zúročily například možnosti podnikání, vědy, výzkumu, jak vnímat a podpořit inovační aktivity napříč obory, a tak, aby technologické ambice, které historie nazve další revolucí, pozvedly v konečném důsledku životní úroveň lidí zase o stupeň výše. Na vládní úrovni je připravena nová strategie.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300

INZERCE