INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

1 A Bamboo akce 15. 1. Praha15. ledna slavnostně v Praze představila úspěšně se rozvíjející velká vietnamská soukromá letecká společnost Bamboo Airways, spolu s velvyslanectvím Vietnamu v České republice, svůj záměr zahájit přímé lety ČR do Vietnamu v dubnu letošního roku.

Spoj zajistí úplně nová moderní letadla Boeing 787-9 Dreamliner, které mají kapacitu 298 cestujících a doba letu s nimi bude trvat z Prahy do Hanoje 10 hodin a 20 minut a z Hanoje do Prahy 11 hodin a 20 minut. Bude to zejména pro často spěchající podnikatele a také pro starší turisty velmi příjemné, protože dosavadní lety z ČR do Vietnamu s jinými přepravci trvají s nutným přestupem 16 až 18 hodin.

Vietnamská soukromá letecká společnost Bamboo Airways, která má 22 letadel Airbus 320 a 321 i 3 nová letadla Boeing 787-9 Dreamliner (koncem ledna bude mít čtvrté!), již získala 12,3% vietnamského leteckého trhu. Přímé lety z Prahy do Hanoje a zpět začne v dubnu provozovat dvakrát týdně s plánem je rozšířit na třikrát týdně. Cílem Bamboo Airways je poskytovat klientům doslova pětihvězdičkové služby a díky do zapojení FLC Group nabízí i zajištění cestovního pobytu ve Vietnamu. Jejími hlavními prioritami jsou bezpečnost a spokojenost cestujících. Nabídkou jejich cestovních služeb u nás pověřila Bamboo Airways zastoupení velké mezinárodní společnosti Aviareps v České a Slovenské republice, sídlící v Praze.

Do dubna je však nutné ještě úspěšně realizovat tři podstatné věci. Jsou to víza. Proto uvedl ve svém projevu viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Fratišek Chaloupecký, že tento velmi důležitý svaz, který je u nás členem vládní tripartity, bude podporovat zmírnění nebo zrušení vízové povinnosti. Naše celostátní Česko-vietnamská společnost bude urychlené a velmi potřebné zlepšení vízové politiky ČR ve Vietnamu nadále aktivně veřejně i úředně prosazovat a podporovat. Letenky se začnou nabízet až po získání povolení k přistání v Evropě, což trvá i 2 měsíce, pak i v ČR a toto povolení u nás někdy trvá i měsíc. Zástupce generálního ředitele Bamboo Airways Truong Phuong Thanh věří, že díky velkému zájmu i premiérů České republiky a Vietnamu o zavedení přímé letecké linky z ČR do Vietnamu se podaří obě tato povolení získat včas. Je proto ale žádoucí v této věci aktivní podpora vlád České republiky a Vietnamu. Veřejnost v České republice musí rychle získat více kvalitních objektivních informací o dnešním Vietnamu. Zejména podnikatelům v ČR je potřeba sdělit jaké skutečně mají reálné exportní a importní i kooperační a investiční možnosti v 97 milionovém Vietnamu, který nyní předsedá ASEAN - sdružení zemí Jihovýchodní Asie, ve kterém žije přes 650 milionů obyvatel. Nikoliv však od internetových a úřednických teoretiků nebo od vše slibujících různých zprostředkovatelů, ale od českých teritoriálních manažerů s mnohaletou marketinkovou praxí, kteří již ve Vietnamu něco pozitivního dokázali. Jsem rád, že právě tyto praktické zkušenosti z minulosti má i ministr průmyslu a obchodu ČR Karel Havlíček.

Ve Vietnamu žije přes 206 tisíc lidí, kteří u nás v minulosti pracovali nebo studovali, dokonce i vysoké školy. ČR musí s více jak tisíci Vietnamci, kteří u nás získali vysokoškolské vzdělání více aktivně spolupracovat, jak jsem již navrhl také i premiérovi Andreji Babišovi. Představení Bamboo Airways končilo mottem "Vietnam je víc než pouhá destinace". Já toto motto navrhuji doplnit "Vietnam je víc než pouhá destinace, je to země mnoha našich přátel".

Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

www.cvs-praha.cz 
www.facebook.com/MarcelWinter 

Slovo ke dni

  • Konec schůzování

    Koronavirová krize znamená nejen obrovskou zkoušku pro celou společnost, přináší mnoho těžkostí a v důsledku velké ztráty, ale zároveň mění náš postoj. To, co jsme byli zvyklí dělat jako samozřejmost, se ukáže jako zbytné nebo kontraproduktivní, a objeví se nové možnosti, přístupy, metody, technologie, způsoby myšlení a jednání. Napadlo mě, že zákaz shlukování skoncoval s naší slabostí pro schůze a nekonečné porady. Ukazuje se, že i bez nich můžeme dobře a dokonce i lépe fungovat. Lidé mohou využít videokonference, chytré telefony a maily, prostředky komunikování na dálku. Zároveň zkrátí nekonečné hovory na nezbytné a efektivní minimum. Až se z virové epidemie vyléčíme, bude až těžké se znovu vracet k schůzování, kde se hodně řeční, ale málo vyřeší. A v tom vidím jednu z pozitivních věcí, které koronavirus přináší. Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Řízení kvality přináší prestiž nejen na mezinárodním poli 16. březen 2020

Úřad průmyslového vlastnictví dosáhl na poli řízení kvality vynikajících výsledků. Korunovány byly například loni oceněním Manažer kvality roku, jež loni udělila Česká společnost pro jakost Ing. Miroslavu Paclíkovi, Ph.D., řediteli odboru patentových informací a představiteli vedení pro integrovaný systém řízení ÚPV. Co všechno činnost související s kvalitou obnáší, jaký užitek Úřadu i jeho klientům dává a jakou inspiraci ostatním může poskytnout, o tom je následující rozhovor se jmenovanou osobností:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE