INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

1 A Bamboo akce 15. 1. Praha15. ledna slavnostně v Praze představila úspěšně se rozvíjející velká vietnamská soukromá letecká společnost Bamboo Airways, spolu s velvyslanectvím Vietnamu v České republice, svůj záměr zahájit přímé lety ČR do Vietnamu v dubnu letošního roku.

Spoj zajistí úplně nová moderní letadla Boeing 787-9 Dreamliner, které mají kapacitu 298 cestujících a doba letu s nimi bude trvat z Prahy do Hanoje 10 hodin a 20 minut a z Hanoje do Prahy 11 hodin a 20 minut. Bude to zejména pro často spěchající podnikatele a také pro starší turisty velmi příjemné, protože dosavadní lety z ČR do Vietnamu s jinými přepravci trvají s nutným přestupem 16 až 18 hodin.

Vietnamská soukromá letecká společnost Bamboo Airways, která má 22 letadel Airbus 320 a 321 i 3 nová letadla Boeing 787-9 Dreamliner (koncem ledna bude mít čtvrté!), již získala 12,3% vietnamského leteckého trhu. Přímé lety z Prahy do Hanoje a zpět začne v dubnu provozovat dvakrát týdně s plánem je rozšířit na třikrát týdně. Cílem Bamboo Airways je poskytovat klientům doslova pětihvězdičkové služby a díky do zapojení FLC Group nabízí i zajištění cestovního pobytu ve Vietnamu. Jejími hlavními prioritami jsou bezpečnost a spokojenost cestujících. Nabídkou jejich cestovních služeb u nás pověřila Bamboo Airways zastoupení velké mezinárodní společnosti Aviareps v České a Slovenské republice, sídlící v Praze.

Do dubna je však nutné ještě úspěšně realizovat tři podstatné věci. Jsou to víza. Proto uvedl ve svém projevu viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Fratišek Chaloupecký, že tento velmi důležitý svaz, který je u nás členem vládní tripartity, bude podporovat zmírnění nebo zrušení vízové povinnosti. Naše celostátní Česko-vietnamská společnost bude urychlené a velmi potřebné zlepšení vízové politiky ČR ve Vietnamu nadále aktivně veřejně i úředně prosazovat a podporovat. Letenky se začnou nabízet až po získání povolení k přistání v Evropě, což trvá i 2 měsíce, pak i v ČR a toto povolení u nás někdy trvá i měsíc. Zástupce generálního ředitele Bamboo Airways Truong Phuong Thanh věří, že díky velkému zájmu i premiérů České republiky a Vietnamu o zavedení přímé letecké linky z ČR do Vietnamu se podaří obě tato povolení získat včas. Je proto ale žádoucí v této věci aktivní podpora vlád České republiky a Vietnamu. Veřejnost v České republice musí rychle získat více kvalitních objektivních informací o dnešním Vietnamu. Zejména podnikatelům v ČR je potřeba sdělit jaké skutečně mají reálné exportní a importní i kooperační a investiční možnosti v 97 milionovém Vietnamu, který nyní předsedá ASEAN - sdružení zemí Jihovýchodní Asie, ve kterém žije přes 650 milionů obyvatel. Nikoliv však od internetových a úřednických teoretiků nebo od vše slibujících různých zprostředkovatelů, ale od českých teritoriálních manažerů s mnohaletou marketinkovou praxí, kteří již ve Vietnamu něco pozitivního dokázali. Jsem rád, že právě tyto praktické zkušenosti z minulosti má i ministr průmyslu a obchodu ČR Karel Havlíček.

Ve Vietnamu žije přes 206 tisíc lidí, kteří u nás v minulosti pracovali nebo studovali, dokonce i vysoké školy. ČR musí s více jak tisíci Vietnamci, kteří u nás získali vysokoškolské vzdělání více aktivně spolupracovat, jak jsem již navrhl také i premiérovi Andreji Babišovi. Představení Bamboo Airways končilo mottem "Vietnam je víc než pouhá destinace". Já toto motto navrhuji doplnit "Vietnam je víc než pouhá destinace, je to země mnoha našich přátel".

Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

www.cvs-praha.cz 
www.facebook.com/MarcelWinter 

Slovo ke dni

  • Za prací k nám

    Rostoucí životní úroveň se může projevovat různým způsobem. Český statistický úřad zjistil, že přibývá cizinců, kteří k nám přijíždějí za prací. Láká je slušný plat a dobré pracovní i životní podmínky. Tradičně nejvíc zaměstnanců pochází ze Slovenska, víc než polovina, následují Poláci a Rumuni. Na tom by snad nebylo nic tak překvapivého. Ale naši republiku si oblíbili i mnozí Němci, Francouzi, Italové a Britové. Převažují samozřejmě občané z Evropské unie, co nepotřebují pracovní povolení. Také co se věkového složení týká, mezi zahraničními pracovníky najdeme všechny kategorie, studenty a seniory nevyjímaje. To považuji za docela příznivou zprávu. Zvláště v době, kdy česká ekonomika potřebuje každou šikovnou ruku a hlavu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Ochrana duševního vlastnictví v kontextu Inovační strategie ČR na léta 2019–2030 31. leden 2020

Vláda České republiky schválila počátkem roku 2019 klíčový dokument Inovační strategie České republiky 2019–2030 (Country for the Future), který RVVI zpracovala v úzké spolupráci s týmem osobností z řad podnikatelů, vědců, akademiků a zástupců veřejné správy. Dokument vytyčuje nové priority, jejichž naplnění by mělo Českou republiku do roku 2030 zařadit mezi nejinovativnější země Evropy. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE