INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

2022 9 44 WindowKonica Minolta se stala členem Asociace pro inovace v logistice (Apil). Zapojí se zejména do výzkumných aktivit v rámci zefektivnění vnitřních procesů firem s využitím kamer a pokročilých videoanalytických systémů. Kromě robotizace a automatizace poskytuje Konica Minolta logistickým firmám také služby digitalizace dokumentů. Těmito nástroji pomohla například snížit české společnosti ICOM transport náklady na zpracování dokumentů až o 40 %.

„Reagujeme na dlouhodobou potřebu firem zefektivňovat logistické procesy, která je aktuálně ještě umocněna prodlužováním termínů z důvodů globálního selhávání dodavatelských řetězců. Využití chytrých kamer a pokročilých řešení analýzy obrazu má obrovský potenciál jak ve zrychlení fungování, tak v bezpečnosti. Cílem našeho členství v Apil je další rozvoj těchto technologií s důrazem na automatizaci, robotizaci a nahrazování lidského faktoru v rámci procesů videoanalytickými systémy,“ uvedl Michal Šotek, vedoucí divize Video Solution Services pro Konica Minolta v Česku i na Slovensku.

V rámci sektoru logistiky nabízí Konica Minolta zrychlení a úspory rovněž pomocí nástrojů spojených s digitalizací dokumentů. Příkladem může být spolupráce se společností ICOM transport, které pomohla Konica Minolta s centralizací ekonomických dokumentů a aktuálně pracuje na digitalizaci dalších agend, jako jsou personální či majetkové dokumenty nebo kalkulace.

„Řešení od Konica Minolta nám pomohlo zkrátit oběh účetních dokladů - faktury přijaté a vydané, smlouvy - jejich zpracování a schválení v minulosti trvalo v jednotkách týdnů, což platbu za dopravu výrazně oddalovalo. Po zavedení digitalizace faktur a smluv se nám podařilo celý proces zkrátit na 1–3 dny včetně procesu schválení a zaslání faktury zákazníkovi, a současně jsme uspořili cca 40 % provozních nákladů spojených s touto agendou,“ řekl Lukáš Loup, finanční ředitel společnosti ICOM transport.

Digitalizace dokumentů má podle Konica Minolta potenciál také v oblasti řešení pojistných událostí. „Těmi nemusí být vždy jen nehoda, ale například i prasklé čelní sklo nebo jiné menší incidenty. Logistické společnosti přitom běžně provozují flotily o stovkách vozidel a řešení těchto situací tak může být nechtěnou denní agendou. Jde o další oblast, kde může pokročilá správa digitalizovaných dokumentů zajistit zefektivnění. Všechny potřebné dokumenty jsou v elektronické podobě a na jednom místě. Maximálně tak urychlí průběh pojistného řízení a návrat vozidla do procesu,“ uzavřel Zdeněk Toman obchodní ředitel ITS Sales společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech.

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.
Konica Minolta, Inc. je globální technologická společnost poskytující inovativní řešení pro podniky a instituce. Její silné stránky spočívají v kombinování moderních materiálů a klíčových technologií pokročilé zobrazovací techniky, optiky, snímání či nano-zpracování. Konica Minolta vytváří hodnoty, které pomáhají zákazníkům řešit jejich pracovní výzvy a procesy. V éře internetu věcí využívá svých hlubokých odborných znalostí digitálních technologií a prochází obchodní transformací v digitální společnost poskytující sofistikovaná řešení. Při vytváření inovací spolupracuje s akademickými, průmyslovými i podnikatelskými partnery. Konica Minolta má sídlo v Tokiu a v jejích koncernových společnostech působí v 50 zemích více než 43 000 zaměstnanců. Své produkty a služby nabízí ve 150 zemích celého světa.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech
Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. Servisní kompetenci prokazuje certifikát nejlepší servisní organizace v Evropě za rok 2014. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2020 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem 54,8 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (29,9 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (23,5 %). Velký důraz klade na rozvoj IT služeb. Z hlediska obratu je v této oblasti české zastoupení jedno z nejúspěšnější ze všech zemí Konica Minolta regionu střední a východní Evropy. Konkrétně se zaměřuje například na poskytování ERP a CRM systémů, ECM a DMS řešení, služeb spojených se zabezpečením IT infrastruktury a snížením administrativní zátěže. Konica Minolta Business Solutions Czech je zároveň výhradním distributorem produktů firmy SourceCode, BPM systému K2, na českém a slovenském trhu. Více informací na www.konicaminolta.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE