INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Pot ladDne 31. března 2022 bylo slavnostně otevřeno nové logistické centrum České federace potravinových bank. V areálu budou v budoucnu situovány i sklady Potravinové banky pro Prahu a Potravinové banky Central.

Nový areál potravinových bank má více než 3000 m2 a přes 1000 paletových míst. Vzhledem k zvýšenému obratu v době krize na Ukrajině je v současné době logistické centrum již v plném provozu a potravinovou pomoc do něj dovážejí nejen obchodní řetězce, ale i stovky producentů, firem i drobných dárců.

Nákup logistického centra byl spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Finančně přispěla také společnost PENNY Market ČR.
Slavnostního otevření se účastnili čestní hosté. Za Ministerstvo zemědělství popřál hodně štěstí novým prostorům pan ministr Zdeněk Nekula, který přislíbil podporu provozu potravinových bank i do dalších let. Ministerstvo životního prostředí zastupoval náměstek pan Jan Kříž. Pan náměstek vyzdvihl roli potravinových bank jako bojovníka proti plýtvání. Za obchodní sféru se pak účastnili i zástupci předních obchodních řetězců, které podporují a zásobují potravinové banky za velké podpory Svazu obchodu a cestovního ruchu, jehož prezident pan Tomáš Prouza byl také jedním z řečníků.
Celou akcí provázela moderátorka a herečka Ester Janečková.

Otevření logistického centra bylo oproti původnímu plánu už jen formální, jak uvedla ředitelka České federace potravinových bank paní Veronika Láchová: „Vzhledem k urgentnosti situace a potřebě velkých skladových obratů jsme museli neplánovaně začít prostory využívat již před několika týdny. Příjem a výdej potravin v posledních týdnech byl opravdu enormní, zejména v důsledku příchodu velikého množství uprchlíků na naše území.“

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE