INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Pot ladDne 31. března 2022 bylo slavnostně otevřeno nové logistické centrum České federace potravinových bank. V areálu budou v budoucnu situovány i sklady Potravinové banky pro Prahu a Potravinové banky Central.

Nový areál potravinových bank má více než 3000 m2 a přes 1000 paletových míst. Vzhledem k zvýšenému obratu v době krize na Ukrajině je v současné době logistické centrum již v plném provozu a potravinovou pomoc do něj dovážejí nejen obchodní řetězce, ale i stovky producentů, firem i drobných dárců.

Nákup logistického centra byl spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Finančně přispěla také společnost PENNY Market ČR.
Slavnostního otevření se účastnili čestní hosté. Za Ministerstvo zemědělství popřál hodně štěstí novým prostorům pan ministr Zdeněk Nekula, který přislíbil podporu provozu potravinových bank i do dalších let. Ministerstvo životního prostředí zastupoval náměstek pan Jan Kříž. Pan náměstek vyzdvihl roli potravinových bank jako bojovníka proti plýtvání. Za obchodní sféru se pak účastnili i zástupci předních obchodních řetězců, které podporují a zásobují potravinové banky za velké podpory Svazu obchodu a cestovního ruchu, jehož prezident pan Tomáš Prouza byl také jedním z řečníků.
Celou akcí provázela moderátorka a herečka Ester Janečková.

Otevření logistického centra bylo oproti původnímu plánu už jen formální, jak uvedla ředitelka České federace potravinových bank paní Veronika Láchová: „Vzhledem k urgentnosti situace a potřebě velkých skladových obratů jsme museli neplánovaně začít prostory využívat již před několika týdny. Příjem a výdej potravin v posledních týdnech byl opravdu enormní, zejména v důsledku příchodu velikého množství uprchlíků na naše území.“

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3