INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
kuchar rokuAť už rádi vaříte, pečete, dusíte či smažíte anebo jen rádi jíte, neměli byste si nechat ujít kulinární akci roku! Konat se bude v pražských Letňanech 25. května.
Asociace kuchařů a cukrářů ČR pořádá v rámci největší gastronomické události veletrhu Bidfood Expo soutěže Kuchař roku a Cukrář roku. Obě prestižní soutěže se uskuteční ve středu 25. května v PVA Letňany a vstup na ně je zdarma.
Na místě budou návštěvníci moci sledovat profesionály při přípravě soutěžního menu. Doslova do hrnců, plechů i pekáčů uvidí soutěžícím, kteří se utkají o nejvyšší kulinární ocenění u nás. Posláním soutěží není vyvolat rivalitu, ale ocenit a oslavit krásy kuchařiny a cukrařiny. Program akce doplňují rovněž rozmanité degustace lahůdek z českých restaurací Czech Specials, ochutnávky čokolád, zmrzlin a dalších pochutin z bohaté nabídky jednotlivých vystavovatelů. Na programu jsou rovněž workshopy a ukázky špičkových kuchařských a cukrářských technologií.
 
(tz)
 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3