INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

2022 12 20Pečivo má v jídelníčku Čechů svoji nezastupitelnou úlohu. Čerstvý rohlík s máslem nebo se sýrem, vlahý dalamánek, celozrnná bulka, maková houska, loupáček jako vzpomínka na dětství. Neodolatelná vůně z nedalekého pekařství, která se line každým městem pozdě večer nebo časně zrána. Kdo by nepodlehl takovému kouzlu?

IBRS realizuje každoročně multiklientní výzkum trhu, který monitoruje jednu z nejzákladnějších, a přesto nejdůležitějších potravin. Co z něj nyní vyplynulo? Více než dvě třetiny Čechů dává přednost čerstvému pečivu. Nejdůležitějšími faktory při nákupu pečiva je jeho čerstvost (pro 85 %) a chuť (pro 84 %). Češi chodí nakupovat pečivo v průměru 3–4x týdně (uvedlo 98 % dotázaných) a nakupují nejčastěji bílé pečivo a konzumní chléb. „Je zajímavé, že lidé mají o výrobcích pečiva slušný přehled. Ve výzkumu jsme se zeptali, zda by jmenovali nějaké konkrétní výrobce a 83 % oslovených to dokázalo. Nejčastěji uváděli Penam (61 %), Odkolek (15 %) a pekárny Delta (5 %),“ řekl Tomáš Horejsek, analytik agentury IBRS.

Značka Penam je zároveň i nejoblíbenějším výrobcem pečiva, každý pátý ji považuje za nejlepší. Výzkum byl realizován na reprezentativním vzorku 1000 respondentů z celé České republiky starších 15 let, vybíraných kvótní metodou podle pohlaví, věku, regionu a místa bydliště, formou CAWI (online panel) dotazování podle standardů ESOMAR.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3