INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

Bolt Food Robot 1Platforma Bolt navázala spolupráci s další estonskou hi-tech firmou, společností Starship Technologies, předním světovým poskytovatelem autonomních prostředků pro doručovací služby.

Letos proběhne testování doručovacích robotů v rámci aplikace Bolt Food, a pokud se osvědčí, budou brzy kromě partnerských kurýrů na kolech, koloběžkách či v autech vozit obědy a večeře také robotická vozítka.

Starship vyvíjí a provozuje elektricky poháněné roboty pro takzvané doručování na poslední míli. Její stroje se pohybují pouze po chodnících, a to maximální rychlostí 6 km/h. Roboti jsou plně autonomní a v prostoru se orientují pomocí sady senzorů, mezi které patří GPS, inerciální navigace, ultrazvukové senzory a radar, a v případě potřeby dokáží komunikovat s chodci prostřednictvím reproduktorů. Stroje váží 25 kg a unesou dalších více než 9 kg nákladu, se kterým na jedno nabití dokáží jezdit až 18 hodin. Starship v současné době provozuje více než 2 000 robotů, kteří celkem najeli nejméně 10 milionů km a doručili přes 4 miliony zásilek.

„Partnerství se Starship je naším prvním krokem na cestě k zefektivnění doručování prostřednictvím jeho částečné automatizace. Robotičtí kurýři samozřejmě nebudou doručovat přes celé město, ale jen na ty nejkratší úseky. A to v centrech měst, kde se mohou efektivně pohybovat bez toho, aby museli využívat silnice. Využitím robotů Starship bychom zákazníkům chtěli nabídnout velmi rychlou a cenově dostupnou variantu doručení,“ vysvětluje Marek Maxa, Country Manager Bolt Food pro Českou republiku.

Aplikace Bolt Food je dostupná na Google Play i App Store, a v Česku si jejím prostřednictvím lze objednat ze dvou tisícovek restaurací v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích či Hradci Králové.

(tz)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE