INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

technolProdlužovat životnost dřevostaveb a chránit před nadměrnou vlhkostí budovy i zdraví jejich uživatelů. To je hlavní poslání české společnosti SENZOMATIC, jejíž technologie je svým řešením v rámci zámoří a Evropy, kde má za sebou přes 700 úspěšných realizací, naprosto unikátní. 

Kromě rodinných dřevostaveb monitoruje i velké komerční, průmyslové a historické objekty. Aktuálně probíhá její expanze do sousedního Slovenska, Rakouska a Německa. V budoucnu by se ráda prosadila také ve Skandinávii nebo v Japonsku, kde jsou dřevostavby enormně populární.

Technologie SENZOMATIC umožňuje nepřetržitý monitoring úrovně vlhkosti ve stavbách a varuje před potenciálními úniky vody. Funkčnost systému zajišťují chytré senzory, které v nemovitostech – zejména na nepřístupných místech – sbírají data jak o vlhkosti samotné konstrukce, tak vzdušné vlhkosti a teplotě. Ta jsou následně přes řídicí jednotku každých pět minut posílána k analýze.

„Naše technologie je založena na pokročilých algoritmech. Díky tomu získané údaje vyhodnocuje v reálném čase a v případě odhalení problému klienta včas informuje,“ popsal Miroslav Veselý, CEO společnosti SENZOMATIC. Systém tak plní roli preventivního opatření, které však dokáže ušetřit velké množství peněz. „Ve chvíli, kdy je vlhkost v objektu pozorovatelná už pouhým okem, je jednoduše pozdě. Majitele nemovitosti pak čekají finančně nákladné opravy, mnohdy v řádech statisíců a v případě větších komerčních budov až miliónů,“ doplnil.

Česká technologie z univerzitního prostředí
Samotnou technologii vyvinuli v roce 2014 odborníci z Univerzitního centra energeticky efektivních budov Českého učení technického v Praze (ČVUT UCEEB). Hlavním smyslem výzkumu bylo nalezení inteligentního řešení pro dřevostavby, které by umožňovalo chránit tyto objekty a jejich uživatele před nežádoucí vlhkostí. Dnes má SENZOMATIC na kontě přes 700 úspěšných realizací a kromě majitelů dřevostaveb se portfolio klientů firmy rozrůstá i o vlastníky komerčních budov, developerských projektů, logistických center a technologických parků. „Jsme součástí několika komerčních projektů výstavby budov s rozlohou mezi 5000 a 10 000 m2. Do takových objektů instalujeme 500–800 senzorů na místa, která konzultujeme s architekty nebo investory. Z pohledu vlhkosti bývají častým problémem těchto areálů ploché střechy, u kterých pomáháme minimalizovat problémy s průsaky vody,“ uvedl Miroslav Veselý.

Expanze na zahraniční trhy
Vzhledem k narůstajícímu počtu úspěšných zakázek v Česku a okolních zemích společnost přirozeně posiluje svou pozici v zahraničí. Proto se nedávno rozhodla pro změnu názvu své značky – dříve totiž byla na trhu známá pod jménem MoistureGuard. „Pro rebranding technologie z MoistureGuard na SENZOMATIC jsme se rozhodli hlavně z důvodu rozšiřování portfolia našich produktů. Motivem byla také probíhající expanze do Německa, Rakouska a později do Skandinávie nebo Japonska,“ vysvětlil zásadní krok Miroslav Veselý. Právě v zemi vycházejícího slunce a na severu Evropy úroveň dřevostavitelství vysoce přesahuje tu tuzemskou. Miroslav Veselý je však přesvědčen, že i v Česku bude četnost využívání dřeva na stavbách dále narůstat. „Když naše technologie před devíti lety začínala, stavělo se zde v průměru pět set nových dřevostaveb ročně. Dnes je to šestkrát tolik. Nahrává nám také zájem lidí o udržitelnější stavebnictví, kam míří i legislativa Evropské unie. Dnes mají některé státy dokonce definováno, kolik procent dřeva, jakožto obnovitelného materiálu, musí být v nových stavbách zastoupeno,“ komentoval.

Kromě klasických rodinných dřevostaveb vidí firma stále větší potenciál v kancelářských, hotelových i rezidenčních vícepatrových projektech. Svými aktivitami oslovuje čím dál větší množství potenciálních investorů, kteří využívají nové technologie k ochraně životního prostředí i zdraví uživatelů nemovitostí. ­

(tz)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE