INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

ELECKonica Minolta se úspěšně etablovala na tuzemském trhu s digitálně tištěnými etiketami. Česká republika aktuálně v počtu prodaných strojů předčí i některé evropské země se srovnatelným počtem obyvatel.

I proto v Praze od loňského léta funguje nejmodernější evropské prezentační centrum se zaměřením na tisk a zušlechťování etiket (European Label Engagement Center – ELEC). Na živou ukázku celého výrobního procesu etiket přilákalo již stovky zákazníků z celé Evropy. Vidět mohou vše od tisku na technologiích Konica Minolta, konkrétně AL400 a AL230, přes zušlechtění lakem a studenou ražbou na úplné novince MGI JV3D WEB 400 až po výsek na semirotačním stroji GM DC 330MINI.

„Toto specializované tiskové centrum vzniklo v reakci na změny trendů v oblasti tisku etiket. Více než 50 % tiskáren etiket je v současnosti vybaveno digitálními tiskovými stroji a zájem o ně se stále zvyšuje. Současně s tím roste i globální trh s digitálně tištěnými etiketami, konkrétně o 6 % ročně. Za tímto vývojem stojí především neustálé posilování oblasti e-commerce a také vznik velkého množství lokálních producentů, jako jsou pivovary či vinařství, kteří se čím dál více zaměřují i na vizuální stránku svých produktů,“ řekl Pavel Štěpán, obchodní ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech, s tím, že se rovněž potvrzuje i dlouhodobý trend v polygrafii, kdy se velké objemy tisku rozpadají na více menších, například personalizovaných zakázek.

Digitální tiskové stroje Konica Minolta nabízejí tisk etiket do několika minut od obdržení tiskových dat. Konkrétně u modelů AccurioLabel 230 a AccurioLabel 400 odpadá zdlouhavá předtisková příprava, která je nezbytná u konvenčních technologií, stejně jako i u některých digitálních zařízení. AL400 je zároveň první stroj Konica Minolta, jenž může používat i bílý toner. Zákazníkům tak umožňuje bílý potisk s vysokou kryvostí.

„Jen v počtu instalací modelu AL230 se Česká republika vyrovná trhům, jako je Rakousko, Portugalsko, Řecko či Švédsko. Další růst prodejů pak očekáváme v souvislosti s modelem AL400, který jsme uvedli na český trh v loňském roce. Celkový vysoký zájem o naše stroje a tisk zušlechtěných etiket dokládá i množství prohlídek našeho showroomu ELEC v Praze, kam zavítalo již několik stovek zájemců a termíny prohlídek jsou rezervovány na měsíce dopředu,“ informoval P. Štěpán.

V pražském centru ELEC Konica Minolta shromáždila na jednom místě ty aktuálně nejlepší dostupné technologie pro roll-to-roll digitální tisk etiket, následné zušlechťování a finální výsek. Centrum o rozloze 350 metrů čtverečních se zaměřuje na ukázky vysoké kvality tisku, zušlechťování demo vzorků a prezentaci nových technologií Konica Minolta.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3