INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Reprezentanti zahraničních výzkumných organizací a Středoevropského technologického institutu (CEITEC) dnes v Brně představí své aktivity zhruba stovce zájemců o zahraniční stáže. Brno je po Berlíně a Paříži třetím ze sedmi měst, ve kterém zástupci vědeckých institucí v rámci tříměsíčního turné vyhledávají úspěšné a nadané vědce a nabízí jim možnosti jejich další vědecké kariéry. Účelem „Marie Curie Actions Road Show 2012" je představit vědecká centra v sedmi zapojených zemích, výsledkem bude zprostředkování desítek výzkumných mezinárodních pobytů pro mladé vědce s finanční podporou EU. CEITEC, který je jediným reprezentantem za ČR, se společně s ostatními centry dále představí v Římě, Ankaře, Bukurešti a Varšavě.

Hlavním cílem série informačních dnů pořádaných pod záštitou Evropské komise je seznámit doktorandy a začínající vědce s pracovními možnostmi, které jim nabízí evropské granty Marie Curie; o konkrétních podmínkách jejich využití informují přímo zástupci Evropské komise. Do Brna dnes přijedou zástupci prestižních zahraničních center a organizací (např. Helmholtz Association of German Research Centres) ze sedmi zapojených zemí: Německa, Francie, České republiky, Itálie, Turecka, Rumunska a Polska. Dvou předchozích kol v Berlíně a Paříži se zúčastnilo téměř 150 výzkumných pracovníků 15 různých národností, na brněnské kolo se přihlásilo 100 účastníků více než 10 národností. Účast CEITECu v Road show zprostředkovala bruselská Česká styčná kancelář pro výzkum a vývoj (CZELO), brněnský informační den se koná za podpory Technologického centra AVČR a projektu InterBioNet.

Své zkušenosti dnes v Brně předávají i vědci z CEITECu, kterým se již podařilo grant Marie Curie získat v minulých letech. „Pro mladé začínající vědce jsou zahraniční stáže tou nejlepší možností, jak nastartovat úspěšnou kariéru. Já jsem strávil na mezinárodních institutech celkem 7 let a získaná praxe mi pomohla začít nový výzkum u nás. Mladí vědci nutně potřebují získávat zahraniční zkušenosti, které po návratu předají svým kolegům. Jedině spoluprací a výměnou informací s významnými světovými instituty se můžeme zapojit do mezinárodní sítě úspěšných vědeckých center", uvedl Martin Anger, držitel Evropského reintegračního grantu Marie Curie.

Dlouhodobou strategií CEITECu je organizovat výměnné pobyty a vysílat mladé vědce do zahraničí, ale také do Brna přilákat zkušené vědce, kterým se již podařilo v mezinárodní konkurenci prosadit. „V CEITECu zajistíme takové podmínky, aby se čeští vědci měli kam vrátit. V roce 2014 se vědečtí pracovníci přesunou do velkých společných kampusů, kde budou mít nejen špičkovou infrastrukturu a zázemí pro práci, ale kde se budou i pravidelně setkávat vědci z různých oborů. Díky jejich spolupráci dojde k propojení jednotlivých výzkumných směrů, což je v mezinárodní sféře předpokladem pro fungování kvalitní vědy", prohlásil Radimír Vrba, vědecký ředitel CEITECu za oblast pokročilých materiálů a technologií.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3